ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان فوری

ایمپلنت دندان فوری چه ویژگی هایی دارد؟ ایمپلنت دندان فوری در چه شرایطی  باید استفاده شود؟ آیا کاشت دندان یک روزه برای همه مناسب است؟ عوارض ایمپلنت دندان فوری چیست؟ مزایای کاشت دندان یک روزه چیست؟

ویژگی های نهفته در ایمپلنت باعث شده است تا امروزه افراد زیادی تمایل به استفاده از این روش در جهت ترمیم دندان های خود داشته باشند و به این شکل از مزیت های ایمپلنت برخوردار گردند.

در واقع ایمپلنت را میتوان به عنوان جدیدترین و محبوب ترین روش ترمیم دندان در نظر گرفت که شرایط بسیار خوبی را برای انسان به وجود می آورد و علاوه بر اینکه سلامتی دندان ها با به کار بردن آن تامین می شود، زیبایی دندان ها نیز به میزان بسیار زیادی تحت تاثیر قرار می گیرد.

بر اساس اهمیت ایمپلنت و میزان استقبال صورت گرفته از آن، در آپریل ایمپلنت به بررسی ایمپلنت دندان فوری خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان چگونه است؟

ایمپلنت روشی است که در آن از سه قطعه مختلف استفاده می شود که بخش های تشکیل دهنده آن عبارتند از: روکش، پایه و اباتمنت که پایه ایمپلنت در فک قرار داده می شود و سپس بر روی آن روکش ایمپلنت را قرار میدهند. روکش که ظاهری شبیه به تاج دندان دارد آخرین بخشی است که در دهان قرار می گیرد و پس از به کار رفتن آن پایه ایمپلنت دیده نخواهد شد.

لازم به توضیح است که برای قرار دادن روکش بر روی پایه از اباتمنت و یا چسب مخصوص ایمپلنت استفاده می شود.

ایمپلنت دندان فوری

 

ایمپلنت دندان فوری چه ویژگی هایی دارد؟

ایمپلنت فوری در حقیقت یکی از روش های قرار دادن ایمپلنت در دهان است که در این روش بالافاصله بعد از نصب پایه ایمپلنت در دهان، روکش آن را بر روی پایه نصب می کنند و در بین قرار دادن روکش و پایه در دهان هیچ وقفه ای ایجاد نمی شود؛

در حالی که در روش معمولی ایمپلنت برای نصب روکش و پایه آن باید مدت زمانی در حدود 4 ماه سپری شود تا امکان قرار دادن روکش بر روی پایه وجود داشته باشد.

علت این موضوع نیز ثبات یافتن پایه ایمپلنت در فک است تا پس از استحکام گرفتن آن در فک، از روکش استفاده شود که در ایمپلنت فوری این اتفاق نمی افتد و روکش بالافاصله در دهان قرار می گیرد.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

انواع روکش ایمپلنت فوری چیست؟

در ایمپلنت فوری که به آن ایمپلنت یک روزه نیز گفته می شود، از دو مدل روکش برای ترمیم دندان استفاده می شود که این دو مدل عبارتند از: روکش موقتی و روکش دائمی.

روکش موقتی به روکشی گفته می شود که به شکل آنی بر روی پایه قرار می گیرد و بلافاصله بعد از نصب پایه از آن استفاده میشود. اما روکش دائمی پس از گذشت مدت زمانی در حدود 4 ماه با روکش موقتی جایگزین می شود و روی پایه ایمپلنت قرار می گیرد.

در حقیقت روکش موقتی در این روش به این منظور استفاده می شود که ایمپلنت تا زمان اماده شدن روکش دائم، شرایط خوبی داشته باشد و زیبایی دندان ها بهم نریزد.

ایمپلنت دندان فوری در چه شرایطی باید استفاده شود؟

کاشت دندان یک روزه روشی است که اکثر پزشکان استفاده از آن را تنها در شرایط مناسب توصیه می کنند؛ شرایط مناسب برای به کار بردن آن نیز مواقعی است که اشخاص قصد ترمیم دندان های جلویی خود را داشته باشند و یا بخواهند به اصلاح طرح لبخند بپردازند.

در چنین شرایطی استفاده از ایمپلنت فوری میتواند گزینه مناسبی باشد زیرا دندان های جلویی در معرض دید قرار دارند و بدون روکش ماندن آنها به مدت 4 ماه میتواند شرایط سختی را برای اشخاص ایجاد کند.

به همین دلیل در این مواقع به کار بردن ایمپلنت فوری یک روش بسیار کارامد و مناسب خواهد بود در حالی که برای ترمیم دندان های آسیاب بدون استفاده از این روش نیز می توان از ایمپلنت استفاده کرد.

مزایای ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت دندان فوری از مزیت هایی برخوردار است که مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

حفظ زیبایی دندان ها

مهم ترین مزیت ایمپلنت فوری دندان حفظ زیبایی دندان ها است زیرا اگر پایه ایمپلنت بدون روکش در دهان باقی بماند، زیبایی دندان ها تا زمانی که روکش دائمی ساخته شوند، تحت تاثیر قرار می گیرد اما با استفاده از روش فوری که در آن از روکش موقت استفاده می شود با بروز این مشکل مواجه نخواهید بود.

عدم بروز مشکل در حین غذا خوردن و یا حرف زدن

وجود پایه ایمپلنت بدون روکش در دهان مسلما در حین حرف زدن و یا مصرف مواد غذایی مشکل ساز می شود و وضعیت سختی را برای افراد به وجود می اورد؛ اما در ایمپلنت دندان فوری و با بهره گیری از روکش موقت از این مساله در امان هستید و میتوانید بدون هیچ مشکلی به غذا خوردن بپردازید و یا با خیال آسوده حرف بزنید.

عوارض ایمپلنت دندان فوری چیست؟

ایمپلنت دندان یا dental implant که از نوع فوری هستند، شاید مزیت های زیادی برای ترمیم دندان داشته باشند و شرایط بهتری را ایجاد  کنند، اما خالی از عیب نیز نخواهند بود و عوارضی در صورت استفاده از آنها ممکن است به وجود آیند که این عوارض از قبیل زیرند:

امکان آسیب دیدن دندان های مجاور

روکش موقت کاشت دندان طبیعی یک روزه در مقایسه با روکش دائمی با دقت کمتری ساخته می شود و در دهان قرار می گیرد که این مساله میتواند باعث چسبیدن روکش موقت به دندان های طبیعی شود و احتمال آسیب دیدن دندان های مجاور را افزایش دهد زیرا با چسبیدن بیش از حد روکش موقت به دندان های طبیعی، مواد غذایی لای انها گیر می افتد و درصد خرابی دندان های طبیعی بیشتر می شود.

افزایش احتمال بروز عفونت در دهان

روکش های موقتی که در این روش به کار می روند، امکان بروز عفونت در دهان را نیز بیشتر می کنند که به همین دلیل در صورت استفاده از ایمپلنت دندان فوری باید حتما به بهداشت دهان و دندان توجه داشت و آن را رعایت کرد تا از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

کلام پایانی

کاشت دندان یک روزه را می توانید در دندانپزشکی آپریل ایمپلنت به خوبی مورد استفاده قرار دهید و از مزیت های آن بهره مند گردید. آپریل ایمپلنت از بهترین دندانپزشکی های تخصصی در زمینه ایمپلنت است که میتوانید از خدمات آن بهره مند شوید و به ترمیم ریشه دندان شکسته خود بپردازید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا