ایمپلنت دندان

دلایل انجام سینوس لیفت

آیا می دانید دلایل انجام سینوس لیفت چیست؟

لیفت سینوس روشی نیست که بیشتر افراد قبل از جراحی ایمپلنت دندان به آن فکر کنند، اما فرآیندی است که ممکن است برای برخی ضروری باشد. لیفت سینوس مستلزم بالا بردن بخشی از کف سینوس است تا استخوان جدید رشد کند. این عمل باعث می شود که ایمپلنت دندان در ناحیه مورد نظر قرار بگیرد. تیم دندانپزشکی ما در مرکز ایمپلنت آپریل در زمینه انجام جراحی لیفت سینوس برای ایمپلنت تخصص دارد.

آیا به لیفت سینوس نیاز دارید؟

تنها راه برای اطمینان از اینکه بفهمید که نیاز به لیفت سینوس دارید یا خیر، مراجعه به متخصص است. متخصصان مرکز ایمپلنت آپریل با استفاده از تصاویر دیجیتالی به تشخیص دقیق می رسند. اگر متخصص تشخیص دهد که کاندیدای خوبی برای عمل لیفت سینوس هستید، پروسه جراحی را شروع می کند. دندانپزشک با وارد کردن مواد پیوند استخوان در فضای بین استخوان فک و حفره سینوس شروع می کند تا استخوان را تقویت و سینوس های دندان را بلند کند. به منظور اینکه مشخص شود کاندید مناسبی برای لیفت سینوس هستید، با کارشناسان ایمپلنت آپریل در تماس باشید.

دلایل انجام لیفت سینوس

همه کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سینوس نیستند. لیفت سینوس ممکن است که به دلایل زیر انجام شود. اگر مشکلات زیر را دارید، احتمالاً دندانپزشک لیفت سینوس را به شما پیشنهاد می دهد. دلایل نیاز به عمل لیفت سینوس عبارتند از:

دندان های خود را از دست داده اید

اگر فکر می کنید، از دست دادن دندان فقط روی زیبایی شما تاثیر دارد، سخت در اشتباه هستید. از دست دادن دندان می تواند در تحلیل استخوان نیز نقش داشته باشد. حفره دهان شما یک سیستم به هم پیوسته است که بر عملکرد کامل هر عضو متکی می باشد. به عنوان مثال، استخوان فک برای تحریک چرخه رشد استخوان که شامل برداشتن بافت استخوانی قدیمی و افزودن بافت استخوانی جدید می‌شود، به جویدن و گاز گرفتن منظم متکی است. هنگامی که دندان ها از بین می روند، روند بازسازی استخوان نیز متوقف می شود. در نهایت، استخوان ها دچار تحلیل شده و به لیفت سینوس احتیاج پیدا می کنید. پیوند استخوان و لیفت سینوس باعث یکپارچگی فک بالایی و باز شدن حفره سینوسی می شود.

به ایمپلنت دندان احتیاج دارید

اگر دندان های قسمت بالای دهان را از دست داده اید، کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت هستید. استخوان فک باید حدود 4 تا 6 میلی متر ضخامت داشته باشد. در این صورت پروسه کاشت ایمپلنت امکان پذیر است.اگر فک شما خیلی نزدیک به حفره سینوس است، امکان انجام پروسه کاشت دندان وجود ندارد. بنابراین، متخصصان ایمپلنت آپریل لیفت سینوس را انجام می دهند و از پیوند استخوان برای بالا بردن سینوس به بالا استفاده می کنند.

بیماری شدید لثه دارید

حتی اگر همه دندان‌ های خود را دارید و نسبتاً سالم هستند، بیماری شدید لثه یا پریودنتیت به بافت استخوان فک آسیب می رساند. بیماری پریودنتال منجر به از دست دادن دندان یا نیاز به کشیدن دندان می شود. در این صورت کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سینوس هستید.

دندان های آسیاب بالایی را از دست داده اید

از دست دادن دندان های آسیاب بالایی باعث می شود که به لیفت سینوس نیاز داشته باشید. جابه جایی حفره سینوس به دلیل از دست دادن دندان های بالایی می تواند دلیل نیاز به لیفت سینوس باشد.

با مشکلات مادرزادی دهان و دندان متولد شده اید

برخی از مشکلات مادرزادی می تواند باعث تاثیر بر حفره های سینوسی شود. به عنوان مثال، شکاف کام یا شکاف لب می تواند باعث اختلال در رشد سینوس ها شود. بنابراین، لیست سینوس در این صورت همراه با سایر جراحی های دهان و دندان ضروری است.

سینوس ماگزیلاری خیلی نزدیک به فک بالا است

وقتی سینوس فک بالا خیلی نزدیک به فک بالا باشد، جراحی لیفت سینوس نیاز است. جراحی لیفت سینوس با افزودن و تقویت استخوان به اصلاح آن کمک می کند تا ایمپلنت محکم می شود.

دندان های شما دچار پوسیدگی شده است

در صورت عدم درمان پوسیدگی دندان، این عارضه به احتمال زیاد به استخوان گسترش پیدا کرده و آن را تضعیف می کند. در این صورت شرایط برای کاشت ایمپلنت مناسب نیست. لیفت سینوس به تقویت استخوان دندان قبل از کاشت ایمپلنت کمک می کند.

کاندیدهای مناسب عمل لیفت سینوس

همه افرادی که به ایمپلنت دندان نیاز دارند به لیفت سینوس احتیاج ندارند. کسانی که دندان ‌های عقب بالایی خود را از دست داده ‌اند، بیشتر به لیفت نیاز دارند. چون فک بالا ممکن است که فضای کافی برای حمایت از ایمپلنت نداشته باشد. افرادی که سینوس های بزرگ و نزدیک به ریشه دندان دارند، احتمالاً به لیفت سینوس نیاز دارند. ایمپلنت دندان، گزینه درمانی موثر برای عده ای است که دندان های خود را از دست داده اند. با این حال، به منظور موفقیت کاشت ایمپلنت، ایمپلنت ها باید پایه محکمی برای حمایت در استخوان فک داشته باشند. اگر استخوان فک نازک یا شکننده باشد، دندانپزشک لیفت سینوس را قبل از کاشت ایمپلنت توصیه می کند.

لیفت سینوس در ایمپلنت آپریل

دندانپزشک تعیین می کند که آیا کاندید مناسبی برای لیفت سینوس هستید یا خیر. لیفت سینوس می تواند در مرکز ایمپلنت آپریل انجام شود. در ایمپلنت آپریل متخصصان مجرب با استفاده از تجهیزات پیشرفته در زمینه لیفت سینوس فعالیت می کنند. در صورت نیاز به انجام عمل لیفت سینوس می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و نوبت معاینه دریافت کنید.

سخن آخر

لیفت سینوس می تواند راه را برای کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت دندان و سلامت دهان و دندان هموار کند. بعد کشیدن دندان احتمالاً با گذشت زمان دچار مشکل تحلیل استخوان می شوید. به همین دلیل برای کاشت ‏ایمپلنت باید لیفت سینوس انجام شود. ‏‎اگر به کاشت ایمپلنت دندان علاقه مند هستید؛ کاندید خوبی برای عمل لیفت سینوس هستید. شما می توانید برای انجام لیفت سینوس در اسرع وقت با مرکز ایمپلنت آپریل تماس بگیرید. دندانپزشک می تواند این روش را با جزئیات با شما در میان بگذارد تا تشخیص دهد که آیا لیفت سینوس برای شما مناسب است یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا