عصب کشی

عصب کشی دندان در شهران

علائم درگیر شدن ریشه دندان چیست؟ چه زمانی باید عصب کشی انجام شود؟ بهترین مرکز عصب کشی دندان در شهران کجاست؟

بیشتر افراد در طول زنگی خود با درد های شدید دندانی مواجه میشوند که در شرایطی طاقت آن ها را از بین میبرد این درد های شدید منجربه استفاده از درمان عصب کشی دندان توسط متخصص عصب کشی دندان خواهند شد تا دندان بدون نیاز به کشیده شدن دندان  درمان شوند.

قطعا در چنین شرایطی افراد به دنبال کلینیکی حرفه ای و متخصص کارکشته می باشند تا درمانی بدون نقص و عالی را تجربه نمانید اگر شما به دنبال متخصص عصب کشی دندان در شهران هستید حتما در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 عصب کشی دندان در شهران

دندان هر انسان ، دارای یک الی چند ریشه می باشد که هر ریشه دارای کانال دندانی خواهد بود و تعداد کانال هر دندان در افراد متفاوت بوده و با توجه به ساختار دندانی فرد می باشد که معمولا دندان هال جلو دارای 2 کانال و دندان های آخر تا 4 کانال را دارا هستند.

زمانی دندان به عصب کشی نیاز پیدا میکند که عفونت به پالپ دندان و ریشه دندان رسیده باشد و همین مسئله عملکرد دندان را به خطر انداخته و موجب درد های شدید در دندان میشود.

عصب کشی دندان در شهران

 علائم درگیر شدن ریشه دندان

یکی از سوالات  بیشتر بیماران این است که علائمی را بر پایه نیازمان به عصب کشی دندان بدانیم که  این علائم شایع عبارتند از : درد های طاقت فرسا و  نبض دار دندان ، حساس شدن دندان و لثه ها ، اختلال در خوردن و جویدن غذا ، تغییر رنگ دندان از علائم شایع درگیر شدن ریشه هستند که با معاینه توسط متخصص و همچنین  گرفتن عکس از دندان  مقدار مورد نیاز  درمان را برای شخص مشخص می سازد.

درمان توسط متخصص اندو در شهران

اولین قدم برای درمان ریشه انتخاب درست کلینیک و متخصص می باشد هرچه کیفیت کلینیک و مهارت تخصص بالاترباشد قطعا درمان با کیفیت تر و نتایج آن مادام العمر خواهد بود  برای انتخاب متخصص عصب کشی دندان در شهران قطعا بهترین انتخاب برای افراد  کلینیک دندانپزشکی می باشد که بهترین مرکزعصب کشی دندان  بوده و افراد می توانند با خیالی آسوده درمان خود را در این کلینیک  توسط متخصص عصب کشی دندان انجام دهند.

مراحل درمان عصب کشی دندان در شهران

متخصص دندانپزشکی  برای  درمان پس از  انجام معاینات کامل ، ابتدا اقدام به بی حس کردن ناحیه دندانی میکند و اینکار از طریق تزریق بی حسی صورت میگیرد پس از انجام بی حسی  متخصص حفره ای در قسمت تاج دندان فرد ایجاد میکند و اینگونه به عروق دندان دسترسی پیدا میکند و به ریشه و کانال ریشه دست میابد و اقدام به برداشت عفونت و پالپ دندان میکند.

پس از کشیده شدن کامل آن ها  کانال دندان را کاملا شست و شو داده و ضد عفونی میکند که هر دو مرحله برداشت پالپ و شست و شوی کانال با دقت هرچه تمام تر انجام میگیرد.

مرحله بعد پر شدن کانال های ضد عفونی شده توسط مواد مخصوص سازگار با دندان می باشد و سپس تاج دندان  توسط متخصص بازسازی میشود البته اگر شرایط تاج قابل به بازسازی نباشد نیاز به روکش شدن تاج دندان است که توسط متخصص انجام میگیرد  و در پایان این مرحله درمان عصب کشی دندان تمام میشود.

معمولا عصب کشی دندان با توجه به شرایط دندانی فرد ، نیازمند یک الی دو جلسه درمان خواهد بود که در دندانپزشکی انجام میشود.

مراقبت های لازم پس از اندو دندان

با انجام عصب کشی دندان در مرکز عصب کشی دندان عمر دندان درمان شده به علت درمانی با کیفیت و  ترمیم تاج بی نقص ، مادام العمر خواهد بود البته که برای به وجود آمدن این شرایط مراقبت های خود فرد هم بی تاثیر نخواهد بود.

رعایت بهداشت پس از درمان عصب کشی باید انجام گیرد و مسواک زدن و نخ دندان انجام شود  خوردن شیرینی ها به اندازه باشد و پس از خوردن شیرینی و مواد چسبنده بلافاصله مسواک زده شود و از خوردن و نوشیدن غذاهای خیلی داغ و خیلی سرد نیز رعایت به عمل آید تا نتایج درمان برای افراد همیشگی باشد.

هزینه عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان به شرایط مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد دندان های فرد برای درمان مقدار ریشه و کانال ریشه فرد ، مقدار آسیب و عفونت دندان و نوع دندان شخص و نوع درمان صورت گرفته ، که هر چه درمان سهل تر باشد هزینه کمتر بوده و پیچیدگی درمان بر هزینه آن تاثیر خواهد گذاشت بنابراین افراد برای اطلاع دقیق از هزینه های درمانی باید به معاینه توسط متخصص در کلینیک بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا