دندانپزشکی

سینوس لیفت بسته

سینوس لیفت بسته

قبل از اینکه دندانپزشک تصمیم به انجام عمل سینوس لیفت را بگیرد، وضعیت سلامت دندان ها را بررسی می کند. با توجه به بررسی های صورت گرفته، نوع عمل لیفت سینوس را انتخاب کند. عمل لیفت می تواند به شکل باز و بسته صورت بگیرد. هر کدام از روش های عمل لیفت سینوس دارای مزایا و معایبی هستند. در این مطلب به بررسی اطلاعاتی درباره عمل سینوس لیفت بسته می پردازیم.

عمل سینوس لیفت

افرادی که تصمیم به کاشت ایمپلنت می گیرند، باید دارای تراکم استخوانی لازم باشند. اگر تراکم استخوان به اندازه کافی نباشد، احتمال شکست پروسه کاشت ایمپلنت وجود دارد. عمل لیفت سینوس بسته با توجه به میزان آتروفی استخوان و موقعیت بافت استخوانی انجام می شود.

جراحی سینوس لیفت به صورت بسته با هدف بالا بردن سینوس ماگزیلاری و پر کردن شکاف با مواد لازم پیوند استخوان انجام می شود. این پروسه به تشکیل بافت استخوانی کمک زیادی می کند. هنگامی که استخوان دندان حجم خود را از دست می دهد، کاشت ایمپلنت امکان پذیر نیست. اگر بافت استخوانی دارای فضای کافی نباشد، امکان شکست پروسه ایمپلنت نیز وجود دارد. به همین منظور، عمل سینوس لیفت بسته باید قبل از کاشت دندان ها انجام شود.

نکات لازم برای بعد از عمل لیفت سینوس بسته

افرادی که قصد انجام جراحی های دهان و دندان را دارند، به دنبال کسب اطلاعاتی درباره روش جراحی هستند. در این بخش نکات لازم برای بعد از جراحی سینوس لیفت بسته را در اختیارتان قرار می دهیم.

  • بعد از لیفت سینوس بسته، احتمالاً در صورت از بین رفتن اثر مواد بیهوشی، درد در قسمت جراحی شده را احساس خواهید کرد. در این صورت جراح روش های درمانی را به شما پیشنهاد می کند تا درد را تسکین دهید.
  • شما می توانید تحت نظر جراح متخصص، داروهای ضدالتهابی یا ضد درد را برای تسکین درد بعد از لیفت سینوس مصرف کنید.
  • استفاده از کمپرس یخ نیز برای تسکین تورم در قسمت جراحی شده پیشنهاد می شود.
  • اگر قصد استفاده از هر گونه داروی شیمیایی یا گیاهی پس از عمل لیفت سینوس را دارید، این موضوع را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

جراحی لیفت سینوس بسته

در روش جراحی لیفت سینوس به صورت بسته به ایجاد برش روی قسمت لثه احتیاجی ندارید. در طی جراحی ‏لیفت سینوس بسته، غشای اشنایدر از طریق ابزارهای مخصوص جراحی بلند می شود. بعد فضایی ایجاد می شود ‏و داخل آن با استفاده از مواد استخوانی لازم پر خواهد شد. به طور معمول، بیمار پس از انجام لیفت سینوس به ‏شکل بسته دچار کبودی و تورم زیادی نمی شود. بنابراین، پروسه بهبودی پس از لیفت سینوس بسته سریعتر ‏صورت می گیرد. بعد از اینکه لیفت سینوس انجام شد، امکان قرار دادن ایمپلنت نیز وجود دارد. این را می توان ‏جزو مزایای لیفت سینوس بسته در نظر گرفت.‏

در طی عمل لیفت سینوس به صورت بسته، حفره ای داخل لثه بوجود می آید. دندانپزشک با وارد شدن به داخل این حفره می تواند پروسه لیفت سینوس را انجام دهد. میزان شکست یا موفقیت پروسه لیفت سینوس بسته به تخصص و تبحر جراح بستگی دارد.

اطلاعات کلی درباره لیفت سینوس بسته

لیفت سینوس بسته مزایایی دارد. در این بخش، شما را با مزایا و اطلاعات کلی درباره این نوع عمل جراحی آشنا می کنیم.

  • در روش جراحی لیفت سینوس بسته میزان درد و خونریزی کم است. بنابراین، اگر نگران بروز این عالئم پس از جراحی هستید، لیفت سینوس بسته بهترین گزینه برای شما است.
  • در این روش جراحی به بخیه احتیاجی نیست.
  • معمولاً بیمار بعد از لیفت سینوس بسته دوران نقاهت کوتاه تری را طی می کند.

هزینه لیفت سینوس بسته

معمولاً هزینه لیفت سینوس به شکل بسته به عواملی مانند پیچیدگی جراحی، تخصص دندانپزشک، مرکز دندانپزشکی مورد نظر و… بستگی دارد. شما می توانید جهت دریافت اطلاعات درباره هزینه لیفت سینوس بسته با مرکز دندانپزشکی مورد نظر خود تماس گرفته و نوبت معاینه دریافت کنید. به طور معمول در جلسات دندانپزشکی، اطلاعات لازم درباره هزینه لیفت سینوس بسته در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

عمل لیفت سینوس بسته در ایمپلنت آپریل

یکی از نگرانی هایی افرادی که قصد انجام جراحی دهان و دندان را دارند، نگرانی درباره موفقیت آمیز بودن پروسه جراحی است. به همین منظور، برای پشت سر گذاشتن جراحی موفقیت آمیز باید در انتخاب مرکز دنداپزشکی دقت لازم را داشته باشید. برخی از مراکز دندانپزشکی دارای تاییدیه های لازم برای انجام جراحی های دهان و دندان مانند سینوس لیفت نیستند. انجام عمل لیفت سینوس در این مراکز غیر معتبر با عوارض جانبی متعددی همراه است. بنابراین، در انتخاب بهترین مرکز دندانپزشکی توجه کنید. ایمپلنت آپریل یکی از مراکز معتبر دندانپزشکی است که در تهران دایر شده است.

این مرکز سالها در زمینه ارائه خدمات و انجام جراحی های دهان و دندان و کاشت ایمپلنت فعالیت می کند. شما می توانید جهت انجام لیفت سینوس بسته قبل از کاشت ایمپلنت به این مرکز دندانپزشکی مراجعه کنید. در ایمپلنت آپریل، دستگاه های پیشرفته و مجهز جراحی وجود دارد. مرکز ایمپلنت آپریل با استفاده از دانش به روز متخصصین، ابزارهای پیشرفته جراحی، متدهای جدید جراحی توانسته است که رضایت بالای مراجعین را بدست آورد. پس اگر دغدغه انجام عمل های جراحی دهان و دندان به بهترین شکل ممکن را دارید، به ایمپلنت آپریل مراجعه کنید.

سخن آخر

همانطور که گفتیم لیفت سینوس می تواند با توجه به نظر جراح به شکل باز و بسته انجام شود. هر یک از روش های باز و بسته مزایا و عوارضی دارند. با این حال، انتخاب بهترین روش توسط جراح دهان و دندان صورت می گیرد. متخصصین دهان و دندان پس از انجام معاینات و بررسی های لازم نوع روش عمل را برای شما انتخاب می کنند. بعد از انتخاب روش جراحی لیفت سینوس، اطلاعاتی درباره نوع عمل، هزینه و مراقبت های قبل و پس از جراحی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با انجام لیفت سینوس بسته قبل از کاشت ایمپلنت می توانید انتظار عمل موفقیت آمیز را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا