ایمپلنت دندان درد دارد؟

آنچه می خوانید! ...

ایمپلنت دندان درد دارد؟ از دست دادن دندان اغلب منجر به تخریب استخوان فک، تحلیل لثه، ضعیف شدن دندان های مجاور می شود و همچنین ممکن است افراد را از لبخند محروم کند. به طور سنتی، درمان دندان های از دست رفته استفاده از پروتز و بریج دندان بود، اما ایمپلنت های دندانی به طور فزاینده ای محبوب شده اند. 

ایمپلنت های دندانی پایه های تیتانیومی هستند که به عنوان ریشه دندان های جایگزین ثابت یا متحرک عمل می کنند. برای اکثر کاندیدهای ایمپلنت دندان، سوال بزرگی که اغلب مطرح می شود این است: آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ در حالی که این روش کم تهاجمی است، بیماران به طور کلی می توانند بعد از عمل کمی درد داشته باشند.

 برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش و آنچه که باید انتظار داشته باشید، ادامه مطلب را بخوانید.

آیا مرحله دوم ایمپلنت درد دارد؟

مرحله دوم ایمپلنت معمولاً درد کمتری نسبت به مرحله اول دارد. در این بخش به شکل کامل توضیح داده ایم که در این مرحله چه اقداماتی صورت می گیرد و دلیل کمتر بودن درد این مرحله نسبت به مرحله اول چرا کمتر است.

در مرحله دوم ایمپلنت:

هیلینگ: پین یا هیلینگ که در مرحله اول روی ایمپلنت قرار داده شده بود، برداشته می‌شود.

اتصال اباتمنت: اباتمنت که رابط بین ایمپلنت و روکش دندان است، به ایمپلنت پیچ می‌شود. قالب‌گیری: از لثه و دندان‌های مجاور قالب‌گیری می‌شود تا روکش دندان ساخته شود.

گذاشتن روکش موقت: در برخی موارد، روکش موقتی تا زمان آماده شدن روکش دائمی، روی ایمپلنت قرار داده می‌شود.

دلیل درد کمتر در مرحله دوم:

عدم نیاز به برش لثه: در این مرحله، نیازی به برش لثه نیست و فقط یک پیچ کوچک برای اتصال اباتمنت به ایمپلنت باز می‌شود.

کوچک‌تر بودن عمل: عمل جراحی در مرحله دوم، به طور قابل توجهی کوچکتر و ساده‌تر از مرحله اول است.

کدام مرحله ایمپلنت درد دارد؟

معمولاً مرحله اول ایمپلنت، یعنی جراحی کاشت ایمپلنت در استخوان فک، درد بیشتری نسبت به مرحله دوم دارد.

دلایل درد بیشتر در مرحله اول:

برش لثه: در این مرحله، برای قرار دادن ایمپلنت در استخوان فک، نیاز به برش لثه است که می‌تواند درد و تورم ایجاد کند.

جراحی استخوان: در برخی موارد، نیاز به جراحی استخوان فک برای قرار دادن ایمپلنت وجود دارد که می‌تواند دردناک باشد.

آثار بیهوشی: در صورتی که ایمپلنت با بیهوشی انجام شده باشد، بعد از از بین رفتن اثر بیهوشی، ممکن است در محل جراحی درد احساس کنید.

درد ایمپلنت تا چند روز ادامه دارد؟

ایمپلنت دندان درد دارد؟ ایمپلنت دندان تا چند روز درد دارد؟ درد ناشی از عمل ایمپلنت به طور معمول در بازه ی زمانی 3 روز تا 5 روز طول می کشد.

کاهش درد ناشی از جراحی ایمپلنت

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی از روش های مختلفی برای کنترل میزان درد استفاده می شود. این روش ها کمک می کنند که درد ناشی از ایمپلنت تا حد زیادی کاهش پیدا کند. به طور معمول از مسکن ها برای تسکین میزان درد پس از کاشت ایمپلنت استفاده می شود.

نوع داروی تجویز شده در هر فرد براساس شرایط بیمار و نظر پزشک متفاوت است. البته با مصرف به موقع داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک می توانید این درد را به حداقل برسانید.

ایمپلنت دندان درد دارد؟

2 دلیل بروز درد پس از ایمپلنت

درد پس از جراحی به دلایل مختلف بروز پیدا می کند. از دلایلی که باعث بروز درد پس از ایمپلنت می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1) درد ناشی از کبودی

کبودی پس از کاشت ایمپلنت دندان بسیار طبیعی است و بنابراین انتظار می رود سطح کبودی جزئی تا متوسط ​​باشد. کبودی پاسخ طبیعی بدن هنگام برخورد با آسیب است. دندانپزشکان پیشنهاد می کنند که پس از ایمپلنت در صورت کبودی باید 48 ساعت به ناحیه درمان شده دست نزنید.

معمولاً  کبودی ناشی از جراحی ایمپلنت پس از 3 روز برطرف خواهد شد. در این بازه زمانی دندانپزشکان مصرف غذاهای نرم را به بیمار توصیه می کنند تا کبودی بهتر و سریعتر برطرف شود.

2) درد ناشی از تورم

دوره ی نقاهت این روش درمانی به طور معمول طولانی تر از جراحی های دندانپزشکی دیگر است. تورم پس از کاشت ایمپلنت می تواند باعث بروز درد شود. با این حال میزان تورم بعد از عمل ایمپلنت ظرف مدت یک هفته کمتر می شود.

استفاده از کمپرس یخ می تواند روشی موثر برای کاهش تورم و در نتیجه تسکین درد پس از جراحی ایمپلنت باشد.

5 روش تسکین درد پس از کاشت ایمپلنت

ایمپلنت دندان درد دارد؟ همانطور که گفتیم، درد پس از عمل ایمپلنت دندان، طبیعی می باشد. اما شما می توانید این درد را تسکین دهید. روش های کاهش درد پس از کاشت ایمپلنت شامل موارد زیر است:

1 قرص های مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک را برای کاهش درد پس از عمل ایمپلنت به موقع مصرف کنید.
2 پروسه مسواک زدن به صورت اصولی و صحیح بعد از کاشت ایمپلنت باید انجام شود.
3 لثه به وسیله آب نمک یا شستشو دهنده ی دهان و دندان باید شستشو داده شود.
4 از مصرف نوشیدنی داغ اِجتناب کنید تا درد دندان بیشتر نشود.
5 به رژیم غذایی تان در دوران پس از کاشت ایمپلنت توجه کرده و مصرف غذاهای نرم را در رژیم غذایی تان بگنجانید.

نکاتی در رابطه با کنترل درد پس از ایمپلنت

کسانی که در این شرایط قرار دارند، باید زیر نظر پزشک و بر اساس دستور او از داروهای مسکن در مواقع طی شده، استفاده کنند و نباید به صورت خودسر به مصرف داروهای مختلف بپردازند. مدت زمانی که پس از جراحی ایمپلنت نباید سیگار مصرف کنید، به مدت دو هفته در نظر گرفته شده است.

نکاتی در رابطه با کنترل درد پس از ایمپلنت

آیا پس از دوره نقاهت ایمپلنت درد وجود دارد؟

برخی از روش هایی که برای ترمیم دندان استفاده می شوند، مانند: دندان مصنوعی به گونه ای هستند که دائما باعث اذیت شدن بیماران می شوند و به لثه ها آسیب وارد می کنند.

اکثر افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می کنند از درد ناشی از آن گله دارند؛ زیرا دندان مصنوعی لثه های انها را تحت فشار و آزار قرار می دهد.

اما ایمپلنت دندان بر خلاف این روش ها پس از اینکه زمان جراحی آن طی شود و دوره نقاهت ناشی از آن نیز بگذرد، هیچ گونه درد و یا آزاری را به همراه ندارد و باعث اذیت شدن لثه ها و یا سایر بخش های دهان نمی شود. در نتیجه درد بسیار جزئی و کاملا طبیعی این روش فقط به دوران جراحی و دوره نقاهت مربوط می شود.

سخن پایانی

در آپریل ایمپلنت که از تخصصی ترین مراکز دندانپزشکی در تهران است، این مساله که ایا ایمپلنت دندان درد دارد و یا خیر را تحت بررسی قرار دادیم. برای اینکه در شرایط ایده آل از این روش استفاده کنید و از درد کمتری رنج ببرید، از خدمات حرفه ای آپریل ایمپلنت و بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بهره ببرید.

برای این کار حتما از طریق شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
تماس با ما

درخواست مشاوره:

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
دکمه بازگشت به بالا