عصب کشی

هزینه عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان، معمولا به عواملی از جمله نوع دندان مورد درمان، تعداد کانال های دندانی، مقدار پوسیدگی، نوع مواد و موارد دیگر بستگی دارد در ادامه عوامل موثر در قیمت عصب کشی را به شما عزیزان شرح می دهیم

عصب کشی طبق تعرفه  مشخص محاسبه می شود که از سازمان نظام پزشکی اعلام میشود و بستگی به  نوع کلینیک دندانپزشکی و شرایط دندان بیمار،  قابل تغییر است.  باید به این نکته توجه داشت که قیمت درمان ریشه دندان هر دندان با دیگر دندان متفاوت است و این تفاوت علت بسیاری دارد که در این مطلب قصد داریم درباره  هریک از این علت های  موثر بر هزینه  اشاره کنیم پس در  ادامه مطلب  نیز همراه ما باشید.

در این مقاله قصد داریم تا به هزینه عصب کشی دندان در سال 1401 بپردازیم  و  قیمت عصب کشی را بر اساس دلایل های مختلف در کلینیک های متفاوت  موجود باهم مقایسه کنیم و به دلایل این اختلاف قیمت های موجود بپردازیم . در متن زیر نیز میخواهیم به علت تفاوت قیمت عصب کشی دندان بپردازیم با ما همراه باشید.

تفاوت قیمت عصب کشی دندان

باید به  این  نکته توجه داشت که نوع دندان بر قیمت عصب کشی دندان تاثیر دارد و قیمت هر دندان عصب کشی شده با دندان دیگر متفاوت بوده و موقعیت دندانی بسیار بر هزینه موثر است  برای مثال در هنگام  محاسبه قیمت  برای عصب کشی دندان های عقب ، هزینه  درمان بیشتر  محاسبه می شود.  و دلیل بیشتر بودن قیمت عصب کشی دندان 7 نسبت به دندان های دیگر مشکل بودن دسترسی پزشک به دندان است  و دستیابی به ریشه و کانال ریشه در این دندان ها نیز بسیار سختتر می باشد.

همچنین قیمت درمان ریشه دندان شماره 8 از شماره 7 نیز بیشتر میباشد و دلیل آن سخت تر بودن دسترسی به این دندان نسبت دندان مجاور خواهد بود  از این رو عصب کشی دندان های  عقبی هزینه بالاتری را نسبت دندان های جلویی خواهد شد و هزینه آن گرانتر می باشد.

هزینه عصب کشی دندان
هزینه عصب کشی دندان

تاثیر کانال ریشه بر قیمت درمان ریشه دندان

از مهم ترین نکات تاثیر گذار بر قیمت درمان ریشه دندان این است که در تمامی کلینیک ها  قیمت عصب کشی دندان بر اساس تعداد کانال دندان محاسبه می شود . در دندان ها ریشه ها کانال های متفاوت دارند و دندان ها یک کاناله، دو کاناله و سه کاناله می باشند . به طور  کل معمولا  دندان های جلویی تک کاناله و دندان های عقبی اصولا سه کاناله هستند.

برای محاسبه قیمت در کلینیک دندانپزشکی نیز اصولا دندان های تک کاناله  هزینه پایین تری را دارند  اما دندان های سه کاناله هزینه بالاتری نسبت به تک کاناله ها محاسبه میشوند  و دلیل این  اختلاف هزینه  به کارگیری وقت و دقت بیشتر برای درمان دندان هایی با ریشه سه کاناله است چرا که نیاز به درمان بیشتر دارند.

پوسیدگی دندان و تاثیر آن بر قیمت

با توجه به میزان پوسیدگی دندان هزینه انجام عصب کشی دندان در افراد متفاوت خواهد بود. اگر فقط یک سوراخ و شکستگی در دندان وجود داشته باشد متخصص نیازی به پیچیدگی  زیادی برای پاکسازی پوسیدگی ها  و درمان عصب کشی دندان ندارد و درمان ساده تر انجام میگیرد و هزینه عصب کشی نیز پایین تر خواهد بود.

به همین دلیل توصیه میشود تا بلافاصله بعد از ایجاد سوراخ و یا شکستن دندان به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نمایید تا هم از پوسیدگی های عمیق جلوگیری شود و هم هزینه پایین تری را متقبل شوید.

مواد عصب کشی دندان و تاثیر آن بر هزینه

برای پر کردن دندان عصب کشی شده نیاز به مواد سازگار با محیط دندانی است که با توجه به نوع دندان از مواد مختلف استفاده میشود نوعی از مواد  از آمالگام نقره است.

امالگام نوعی ماده نقره ای رنگ است و رنگ تیره ای دارد و به دلیل تاثیر بد آن بر  زیبایی  متخصص   از آن در دندان های جلویی استفاده نمیکند و یا بعد از استفاده از آن حتما از روکش استفاده میکند تا زیبایی ظاهر دندان حفظ شود که بر هزینه درمان تاثیر گذاشته و ان را افزایش میدهد نوع دیگری از مواد  وجود دارد که معمولا برای دندان های جلو از آن استفاده می شود این مواد کامپوزیت است نسبت به امالگام نقره ای کیفیت و سختی پایینی دارد و به علت همین مقاوت پایین در دندان عقب از آن استفاده نمیشود  و هزینه ارزانتری نیز نسبت به مواد امالگام دارد.

عوامل  موثر در قیمت عصب کشی دندان

در کلینیک دندانپزشکی عواملی مانند  نیازمند بودن  به استفاده از روکش دندانی برای دندان  تاثیر بسیار زیادی در قیمت درمان عصب کشی دندان فرد  دارد. چرا که هزینه روکش  جدا بوده و هزینه درمان آن نیز متفاوت می باشد و بر هزینه کلی تاثیر گذار است  و بعضی از دندان ها به روکش احتیاج دارند.

همانطور که در ابتدای مطلب به ان اشاره شد  تخصص دندانپزشک ، مهارت دندانپزشک ، نوع و محل کلینیک دندانپزشکی  و ابزار های استفاده شده بر هزینه عصب کشی دندان سال 1401 تاثیر گذارند اما با توجه به کیفیت عالی دندانپزشکی هزینه های بسیار منصفانه ای را برای تعرفه دندانپزشکی و عصب کشی دندان در نظر گرفته است که افراد برای اطلاع دقیق ازهزینه درمان میتوانند به مشاوره حضوری این کلینیک بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا