ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت امریکایی
آنچه می خوانید! ...

یکی از کشورهای تولید کننده ایمپلنت های باکیفیت، آمریکا است. معمولاً ایمپلنت های آمریکایی دارای ماندگاری بالاتر و کیفیت بهتر هستند. به همین دلیل، بسیاری از دندانپزشکان کاشت ایمپلنت آمریکایی یا American Dental Implant را به بیماران پیشنهاد می دهند.

در این مطلب به بررسی اطلاعاتی درباره ایمپلنت آمریکایی می پردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد با هم صحبت کنیم.

معرفی ایمپلنت آمریکایی 

ایمپلنت دندان آمریکایی سابقه ای طولانی و درخشان در نوآوری و کیفیت دارد. اولین بار در دهه 1950 توسط دکتر Brånemark در سوئد معرفی شدند، اما تحقیقات و توسعه آنها به سرعت در ایالات متحده آمریکا ادامه یافت. در دهه 1980، شرکت های آمریکایی مانند Zimmer و Nobel Biocare پیشگامان توسعه ایمپلنت های مدرن بودند که از مواد و طراحی های پیشرفته تری استفاده می کردند.

برندهای آمریکایی مختلف در زمینه تولید انواع ایمپلنت دندان فعالیت می کنند. معمولاً از متریال و مواد باکیفیت برای ساخت ایمپلنت آمریکایی استفاده می شود.

قیمت ایمپلنت آمریکایی

به طور معمول، هزینه ایمپلنت دندان آمریکایی در مقایسه انواع برندهای دیگر ایمپلنت بیشتر است. جدیدترین تعرفه سال 1403 به شرح زیر است:

انوع ایمپلنت آمریکایی هزینه (به تومان)
ایمپلنت آمریکایی اینترالاک 15 الی 20 میلیون
قیمت ایمپلنت زیمر امریکایی 20 الی 26 میلیون
ایمپلنت آمریکایی نوبل بیوکر 15 الی 20 میلیون
ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزونز 15 الی 21 میلیون
ایمپلنت آمریکایی آسترا تک 15 الی 20 میلیون
ایمپلنت آمریکایی بیومت تری ای 15 الی 22 میلیون
ایمپلنت آمریکایی بیکن 15 الی 20 میلیون
ایمپلنت آمریکایی سینتوگرفت 15 الی 20 میلیون

عمر ایمپلنت امریکایی چقدر است؟

عمر ایمپلنت‌های آمریکایی به طور متوسط 20 تا 30 سال است. با توجه به مزایای متعددی که این برند ارائه می‌کند، به طور کلی گزینه بسیار مناسبی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در نظر گرفته می‌شو

انواع ایمپلنت آمریکایی

در دنیای متنوع ایمپلنت، برندهای آمریکایی به عنوان پیشگامان نوآوری و کیفیت، جایگاهی ویژه را به خود اختصاص داده اند. اگر به دنبال بهترین ها هستید و قیمت برایتان اولویت ثانویه دارد، این برند می توانند انتخابی ایده آل برای شما باشند. در این بخش، به معرفی تعدادی از معروف ترین برندهای آن می پردازیم:

1) ایمپلنت آمریکایی اینترالاک

ایمپلنت اینترالاک Intra-Lock توسط شرکتی به همین نام در ایالات متحده تولید می شوند. این شرکت در سال 2000 تاسیس شد و ایمپلنت های Intra-Lock اولین بار در سال 2003 به بازار عرضه شده و از تیتانیوم با گرید بالا ساخته شده اند و دارای طراحی مارپیچی منحصر به فردی هستند که برای افزایش ثبات در استخوان فک طراحی شده است، به گونه ای که در طیف وسیعی از قطرها و طول ها موجود هستند تا با نیازهای مختلف بیماران مطابقت داشته باشند.

انواع ایمپلنت آمریکایی
انواع ایمپلنت آمریکایی

2) ایمپلنت زیمر آمریکایی

شرکت Zimmer طیف گسترده ای از ایمپلنت ها را ارائه می دهد که برای نیازهای مختلف بیماران طراحی شده اند. برخی از محبوب ترین انواع آن عبارتند از:

ایمپلنت Tapered Zimmer: این ایمپلنت ها برای بیمارانی که استخوان فک نازکی دارند مناسب هستند.

ایمپلنت های کوتاه Zimmer: این ایمپلنت ها برای بیمارانی که ارتفاع استخوان فک کافی ندارند مناسب هستند.

ایمپلنت های زاویه دار Zimmer: این ایمپلنت ها برای بیمارانی که نیاز به ایمپلنت در ناحیه ای دارند که دسترسی به آن دشوار است مناسب هستند.

3) ایمپلنت نوبل بیوکر (Nobel biocer)

ایمپلنت نوبل بیوکر از اتصال دهنده مخروطی استفاده می کنند که به توزیع بهتر تنش در اطراف ایمپلنت کمک می کند و خطر شکستگی ایمپلنت را کاهش می دهد. دارای سطح TiCP (Titanium-coated Plasma) هستند که به افزایش چسبندگی استخوان به ایمپلنت کمک می کند.

4) ایمپلنت آمریکایی سینتوگرفت

از سال ۱۹۶۸، سینتوگرفت پیشرو در عرصه تولید محصولات دندانپزشکی بوده و با سابقه‌ای درخشان، نامی آشنا در میان متخصصان این حوزه به شمار می‌رود. محصولات این شرکت، حاصل سال‌ها تحقیق و آزمایش‌های دقیق علمی و بالینی هستند و کیفیتی بی‌نظیر و ایمنی مثال‌زدنی را به ارمغان آورده‌اند.

با انتخاب این برند، خیال شما از بابت سازگاری بی‌نظیر با استخوان فک و به حداقل رسیدن عوارض پس از کاشت راحت خواهد بود.

5) ایمپلنت آمریکایی بایوهورایزونز

بایوهورایزونز، حاصل خلاقیت تیمی از مهندسان دانشگاه آلاباما در سال ۱۹۹۴، نامی آشنا در عرصه ارائه خدمات، علم و نوآوری در حوزه دندانپزشکی است. این شرکت با تمرکز بر کیفیت و ارائه طیف وسیعی از سیستم‌های ایمپلنت و محصولات دندانپزشکی، جایگاه خود را در بازار جهانی تثبیت کرده است.

در سال ۲۰۲۰، سهم ۸ درصدی از بازار ایمپلنت را به خود اختصاص داد، که نشان‌دهنده اعتماد و استقبال گسترده متخصصان و بیماران از این برند است. اما این برند در حال حاضر در دسته برندهای ممتاز قرار نمی‌گیرد. 

6) ایمپلنت بیکن (BICON) 

شرکت Bicon در سال 1982 تاسیس شد و اولین ایمپلنت های دندانی خود را در سال 1985 به بازار عرضه کرد. این شرکت آمریکایی در ایالت کالیفرنیا مستقر است. ایمپلنت بایکان به طور کلی از نظر کیفیت خوب در نظر گرفته می شوند. آنها از مواد با کیفیت بالا ساخته شده اند و دارای سابقه اثبات شده در موفقیت بالینی هستند.

عمر ایمپلنت امریکایی
عمر ایمپلنت امریکایی

6) ایمپلنت آسترا تک (Previously Astra)

آسترا تک با تکیه بر سابقه درخشان خود در تولید تجهیزات و مواد مصرفی دندانپزشکی، طیف وسیعی از محصولات باکیفیت را به بازار جهانی عرضه می‌کند و در حال حاضر در بیش از ۱۲۰ کشور جهان حضور فعال دارد، در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده، یکی از برندهای پیشرو در زمینه ایمپلنت‌ دندان آمریکایی است که نامی آشنا در میان متخصصان و بیماران به شمار می‌رود.

7) ایمپلنت بیومت تری ای

ایمپلنت Biomet 3i از اتصال مخروطی استفاده می کنند که توزیع بهتر تنش را در اطراف ایمپلنت فراهم می کند و خطر شکستگی ایمپلنت را کاهش می دهد. این شرکت در سال 1927 تاسیس شد و اولین ایمپلنت های Biomet 3i در سال 1997 به بازار عرضه شدند.

معرفی بهترین برند ایمپلنت آمریکایی

ایمپلنت های آمریکایی در برندهای متنوع تولید می شوند. هر کدام از انواع ایمپلنت آمریکایی دارای مزایای منحصر به فردی هستند. بهترین برند ایمپلنت آمریکایی، ایمپلنت زیمر است. شما می توانید کاشت ایمپلنت زیمر را به مرکز ایمپلنت آپریل واگذار کنید.

آیا ایمپلنت های زیمر خوب هستند؟

 با توجه به زاویه ای که این ایمپلنت ها در آن قرار می گیرند، برای جلوگیری از کوچک شدن استخوان و بافت لثه اطراف ایمپلنت عالی هستند . با توجه به طراحی منحصر به فرد ایمپلنت های دندانی زیمر، به ویژه اتصال شش گوش داخلی آن، روشی بسیار کمتر تهاجمی نسبت به سایر ایمپلنت ها ارائه می دهند.

آیا ایمپلنت زیمر از تیتانیوم ساخته شده است؟

در دنیای پیچیده ایمپلنت های دندانی، نام زیمر به عنوان پیشرو در نوآوری و کیفیت شناخته شده است. اما چه چیزی ایمپلنت های زیمر را از سایرین متمایز می کند؟ پاسخ در تیتانیوم نهفته است.

تیتانیوم، عنصری با استحکام و زیست سازگاری فوق العاده، قلب تپنده ایمپلنت های زیمر است. علاوه بر تیتانیوم، ایمپلنت های زیمر از سطح TiCP اختصاصی این شرکت نیز بهره می برند. این سطح با افزایش سطح تماس استخوان به ایمپلنت، رشد استخوان و یکپارچه سازی ایمپلنت با استخوان فک را تسریع می بخشد و منجر به ثبات و موفقیت طولانی مدت ایمپلنت می شود.

انواع مختلف ایمپلنت دندان آمریکایی

تفاوت ایمپلنت آمریکایی با دیگر برندها

در این بخش انواع برند های دیگر را با ایمپلنت آمریکایی مقایسه کرده ایم: به یاد داشته باشید که عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، مانند سابقه و تجربه دندانپزشک، دسترسی به خدمات پس از کاشت و احساس و تناسب ایمپلنت با دهان شما.

1) ایمپلنت آمریکایی یا کره ای؟

اگر بهترین کیفیت ممکن برایتان در اولویت است و قیمت در درجه دوم اهمیت قرار دارد، ایمپلنت‌های آمریکایی می‌توانند انتخابی ایده‌آل باشند. اگر به دنبال گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر هستید که هنوز کیفیت بالا را ارائه دهد، ایمپلنت‌ کره‌ ای می‌توانند انتخابی عالی باشند. این ایمپلنت‌ها معمولاً قیمت مناسب‌تری نسبت به ایمپلنت‌های آمریکایی دارند و ارزش خرید بالایی را ارائه می‌دهند.

2) ایمپلنت آمریکایی یا سوئیسی؟

در دنیای درخشان ایمپلنت‌های دندانی، دو نام همیشه در اوج قله کیفیت می‌درخشند: ایالات متحده و سوئیس. این دو غول صنعت، رقابتی تنگاتنگ را برای ارائه بهترین و بادوام‌ترین ایمپلنت‌ها به بیماران رقم زده‌اند.

شباهت‌ها:

کیفیت بی‌نظیر: هم ایمپلنت‌های سوئیسی و هم آمریکایی از مواد درجه یک و با طراحی‌های پیشرفته ساخته شده‌اند و نرخ موفقیت و ماندگاری بسیار بالایی را ارائه می‌دهند.

زیبایی طبیعی: هر دو نوع ایمپلنت ظاهری طبیعی و زیبا دارند و به شما کمک می‌کنند تا لبخندی اعتماد به نفس و بی‌نظیر داشته باشید.

نوآوری پیشرو: هم شرکت‌های سوئیسی و هم آمریکایی به طور مداوم در حال تحقیق و توسعه برای بهبود ایمپلنت‌ها و ارائه بهترین تجربه ممکن به بیماران هستند.

تفاوت‌ها:

قیمت: به طور کلی، ایمپلنت‌های آمریکایی گران‌تر از ایمپلنت‌های سوئیسی هستند. این امر به دلیل هزینه‌های تولید و تحقیق و توسعه بالاتر در ایالات متحده است.

دسترسی: ایمپلنت‌ سوئیسی ممکن است در برخی مناطق دسترسی کمتری نسبت به ایمپلنت‌های آمریکایی داشته باشند.

قیمت ایمپلنت امریکایی
قیمت ایمپلنت امریکایی

3) ایمپلنت فرانسوی یا آمریکایی 

اگر به دنبال بهترین کیفیت ممکن هستید و قیمت برای شما در درجه دوم اهمیت قرار دارد، ایمپلنت‌ آمریکایی انتخابی ایده‌آل هستند. با این حال، اگر به دنبال گزینه مقرون به صرفه‌تری هستید که هنوز کیفیت بالا را ارائه دهد، ایمپلنت‌ فرانسوی می‌توانند گزینه‌ای عالی باشند.

4) ایمپلنت آمریکایی یا آلمانی

ایالات متحده به خاطر کیفیت بالا در زمینه ایمپلنت‌ مشهور است. شرکت‌های آمریکایی پیشگامان مواد و طراحی‌های پیشرفته بوده‌اند و ایمپلنت‌های آمریکایی به طور مداوم در مطالعات علمی به عنوان برخی از بهترین ایمپلنت‌های موجود در بازار رتبه‌بندی می‌شوند.

 اما آلمان به سادگی تسلیم نمی‌شود. ایمپلنت‌ های آلمانی به دلیل کیفیت بالا، دقت و مهندسی دقیق معروف هستند. برندهای آلمانی معمولاً در مقایسه با رقبای آمریکایی قیمت مناسب‌تری ارائه می‌دهند و می‌توانند گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر برای بسیاری از بیماران باشند.

انتخاب نهایی: کیفیت یا قیمت؟

انتخاب بین ایمپلنت‌های آمریکایی و آلمانی به نیازها و اولویت‌های شما بستگی دارد. اگر بهترین کیفیت ممکن برای شما مهم‌ترین عامل است و قیمت در درجه دوم اهمیت قرار دارد، ایمپلنت‌های آمریکایی انتخابی ایده‌آل هستند.

رایج ترین معایب ایمپلنت آمریکایی

از معایب ایمپلنت دندان آمریکایی می توان به قیمت بالای این نوع ایمپلنت در مقایسه با سایر مدل ها اشاره کرد. به علاوه قطعات ایمپلنت آمریکایی به طور معمول در ایران در دسترس نیست.

بنابراین هنگام کاشت ایمپلنت های آمریکایی مانند زیمر، این معایب را نیز در نظر داشته باشید. از عوارض آن نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 عفونت
2 آسیب به دندان های اطراف یا رگ های خونی
3 آسیب عصبی
4 مشکلات سینوسی
ایمپلنت آمریکایی زیمر
ایمپلنت آمریکایی زیمر

 مزایای بی نظیر ایمپلنت آمریکایی

دندانپزشکان به دلیل مزایای متعدد ایمپلنت آمریکایی کاشت این نوع ایمپلنت را به افراد توصیه می کنند. از مزایای ایمپلنت دندان آمریکایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 این نوع ایمپلنت می تواند بهترین گزینه جایگزین دندان های طبیعی از دست رفته و افتاده باشد.
2 ایمپلنت های آمریکایی شباهت زیادی به دندان های طبیعی فرد دارند.
3 پروسه مراقبت و نگهداری از ایمپلنت آمریکایی دشوار نیست و تنها رعایت بهداشت دهان و دندان ضروری است.
4 ایمپلنت های آمریکایی استحکام خیلی بالایی دارند.
5 این نوع ایمپلنت ها به دلیل قوی و محکم بودن سال ها دوام خواهند داشت.
6 ایمپلنت زیمر می تواند به صورت ثابت و بدون شل شدن  در دهان قرار بگیرد.

سخن پایانی

در‎ ‎مرکز دندانپزشکی ایمپلنت آپریل‎ ‎انواع برندهای ایمپلنت موجود است. این ایمپلنت ها ‏کیفیت و قیمت های متنوعی دارند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره هر کدام از انواع ایمپلنت آمریکایی  و …. باید ‏با دندانپزشک‎ ‎مشورت کنید.

شما می توانید به صورت تلفنی با مرکز ایمپلنت آپریل تماس گرفته و وقت مشاوره دریافت کنید یا از قیمت دقیق انواع روش های ترمیم دندان اطلاع پیدا کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ملیحه
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید قیمت ایمپلنت آمریکایی در حال حاضر چقدر است و آیا برای انجام عمل باید دندانپزشک تخصص داشته باشد؟

فهیمه راستی
10 ماه قبل

سلام
اگ مراقبت هایی که گفته شده بعد از ایمپلنت دندان کامل انجام بدیم چند درصد احتمالش هست که عفونت لثه بگیریم؟

آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...