ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به روش پانچ

ایمپلنت به روش پانچ چگونه است؟ ایمپلنت به روش پانچ چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟ مزایای ایمپلنت با استفاده از روش پانچ چیست؟ استفاده از روش ایمپلنت با پانچ برای چه کسانی مناسب است؟ در آپریل ایمپلنت به بررسی مسائل مربوط به ایمپلنت به روش پانچ می پردازیم تا از این روش ایمپلنت اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

همان طور که می دانید ایمپلنت به عنوان جدیدترین روشی که برای ترمیم دندان استفاده می شود و  محبوبیت بسیار زیادی دارد، با استفاده از روش های مختلفی برای متقاضیان انجام می شود که یکی از این روش ها ایمپلنت با پانچ است و از تفاوت هایی با ایمپلنت معمولی برخوردار است.

به عبارت دیگر می توان گفت که ایمپلنت با پانچ در حالت کلی با ایمپلنت معمولی یکسان است اما برخی از جزئیات آن با روش معمولی متفاوت است که همین تفاوت ها باعث ایجاد مزایایی در آن شده اند و در بخش های بعدی به صورت کامل به شرح این موارد خواهیم پرداخت.

ایمپلنت پانچ چگونه است؟

ایملپنت به روش پانچ یا ایمپلنت دیجیتال که آن را تحت عنوان ایمپلنت فوری و یا یک روزه نیز می شناسند به گونه ای است که برای انجام دادن آن پزشک در ابتدا تراکم استخوان فک بیمار را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که تراکم استخوانی فک کافی باشد، پزشک آماده سازی های لازم برای انجام این جراحی را انجام می دهد و از بی حس کننده موضعی برای بیمار استفاده می کند تا در حین جراحی دردی احساس نشود.

پس از تاثیر گذاشتن بی حس کننده موضعی، مراحل جراحی اغاز می شود  و در این روش از دستگاه پانچی مخصوصی استفاده می شود که آن را به داخل فک وارد می کنند و بدون نیاز به ایجاد جراحت سراسری در فک، عملیات مربوط به قرار دادن پایه ایمپلنت را انجام می دهند.

پس از ایجاد حفره مورد نیاز برای قرار گرفتن پایه، پزشک پایه تیتانیومی ایمپلنت را در داخل حفره قرار می دهد و سپس بر روی آن از روکش موقت استفاده می کند. با این وجود دیگر نیازی به جراحت های سراسری در فک نیست بلکه همان حفره برای قرار گرفتن پایه کافی نیست.

 

ایمپلنت به روش پانچ

 

مزایای ایمپلنت به روش پانچ چیست؟

ایمپلنت دندان با استفاده از روش یک روزه را می توان همراه با مزایای زیر در نظر گرفت:

 • عدم نیاز به جراحی کردن تمامی بخش های فک و لثه
 • کاهش میزان درد و خونریزی در فک
 • افزایش سرعت انجام عملیات مربوط به ایمپلنت و قرار دادن پایه
 • امکان ترمیم دندان ها با ایمپلنت در یک روز
 • عدم نیاز به بخیه زدن لثه بعد از قرار دادن پایه در فک
 • کاهش میزان مراقبت هایی که باید بعد از ایمپلنت انجام شوند
 • و…

استفاده از ایمپلنت به روش پانچ برای چه کسانی مناسب است؟

به کار بردن روش ایمپلنت با پانچ در خصوص ترمیم دندان ها برای کسانی مناسب است که شرایطی به شرح زیر داشته باشند:

 • کسانی که دارای مشکلات مربوط به انعقاد خون هستند
 • کسانی که ایجاد جراحت زیاد در لثه برایشان مناسب نیست
 • کسانی که در سنین بالایی قرار داشته باشند
 • افرادی که قوای جسمی برای تحمل درد و خونریزی بیشتر را نداشته باشند
 • کسانی که از عهده هزینه ایمپلنت پانچی بر آیند
 • کسانی که بخواهند در شرایط آسان تر دندان های خود را ترمیم کنند
 • افرادی که بخواهند بهبودی خود را در زمان کوتاه تری به دست آورند
 • کسانی که قصد ترمیم دندان های جلو و یا عقب را داشته باشند
 • و….

ایمپلنت فوری چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت فوری یک روش متفاوت از ایمپلنت معمولی است که از جمله مهم ترین تفاوت هایی که در این دو روش وجود دارند، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در ایمپلنت دندان فوری نیازی به جراحی کردن تمامی بخش های لثه نیست و فقط یک حفره در قسمت پایه ایمپلنت ایجاد می شود در حالی که در روش معمولی میزان جراحت های بیشتری ایجاد می شود و پس از آن باید لثه بخیه زده شود در حالی که در روش پانچ  نیازی به بخیه زدن نیست.

از طرف دیگر میزان درد و خونریزی در این روش کمتر از روش معمولی است و سرعت جراحی افزایش پیدا می کند اما در روش معمولی خونریزی و درد بیشتر و سرعت عملکرد پزشک کندتر است.

هزینه ایمپلنت با پانچ در مقایسه با روش معمولی بیشتر است زیرا در این روش از روکش موقت استفاده می شود اما در روش معمولی بیمار باید تاز مانی که روکش آماده شود، بدون آن مدت زمانی را سپری کند.

ایمپلنت فوری با پانچ از دقت کمتری در جراحی برخوردار است و ممکن است که پایه ایمپلنت به درستی در فک قرار نگیرد و زاویه پایه و روکش ایمپلنت مناسب نباشد. در حالی که پزشک در روش معمولی دقت بیشتری در این زمینه دارد و پایه را به خوبی در فک قرار می دهد.

ایمپلنت یک روزه می تواند برای دندان هایی که در مجاورت دندان از دست رفته قرار گرفته اند،مشکل ساز شود و  به مرور زمان انها را دچار پوسیدگی کند زیرا ممکن است که روکش موقت به میزان زیادی به دندان های طبیعی بچسبد که این مشکل در روش معمولی وجود ندارد.

ایمپلنت یک روزه معمولا برای دندان های جلویی انسان توصیه می شود در حالی که روش معمولی برای تمامی دندان های انسان  قابل استفاده و مناسب است.

کلام پایانی

ایمپلنت به روش پانچ را میتوانید در دندانپزشکی آپریل ایمپلنت در تهران انجام دهید. آپریل ایمپلنت از تخصصی ترین مراکزی است که در این زمینه به ارائه خدمات پزشکی می پردازد و کیفیت ارائه خدمات آن بسیار بالا است.

به همین دلیل نتایج حاصل از این ایمپلنت در انواع مختلف آن در آپریل ایمپلنت بسیار موفقیت آمیز است و نظر شما را به خوبی به خود جلب خواهد کرد.

پس اگر مایل به ترمیم دندان های خود در آپریل ایمپلنت هستید و می خواهید که در بهترین شرایط ایمپلنت یک روزه انجام دهید، با ما در این دندانپزشکی در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا