ایمپلنت دندان

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چگونه است؟ ایمپلنت کامل برای چه کسانی مناسب است؟ هزینه ایمپلنت کامل چه قدر است؟ بهترین دندانپزشکی در تهران برای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین کجا است؟

در طول این مطلب به بررسی تمامی این مسائل خواهیم پرداخت و از شما عزیزان دعوت می کنیم که برای کسب اطلاع از این موارد تا بخش پایانی همراه ما باشید.

از زمانی که روشی به نام ایمپلنت برای ترمیم دندان ها به روی کار آمده است، جایگاه روش های دیگری همچون دندان مصنوعی را برای ترمیم دندان گرفته است و با وجود آن استفاده از روش های دیگر به میزان زیادی کاهش پیدا کرده اند زیرا ایمپلنت کامل فک بالا و پایین از مزایای بیشتری نسبت به آنها برخوردار است.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چگونه است؟

ایمپلنت از جمله روش هایی برای ترمیم دندان محسوب می شود که از آن می توان برای ترمیم تمامی دندان ها و یا چند دندان استفاده کرد. در صورتی که از ایمپلنت برای ترمیم تمامی دندان های فک بالا و پایین استفاده شود، روکش های ایمپلنت جایگزین تمامی دندان ها می شوند.

برای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین نیازی نیست که در بخش ریشه تمامی دندان ها پایه ایمپلنت قرار داده شود بلکه در این شرایط فقط در استخوان فک برای برخی از دندان ها پایه گذاری انجام می شود و سپس روکش ایمپلنت کامل بر روی همان چند پایه  سوار می شود.

پس این موضوع را به یاد داشته باشید که برای ایمپلنت کامل فک نیازی به قرار دادن پایه برای تمامی دندان ها نیست.

 

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

 

مزایای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین دارای مزیت هایی است که مهم ترین مزیت های آن از قبیل زیر شناخته می شوند:

عدم ایجاد مزاحمت در دهان

یکی از بهترین مزیت های ایمپلنت کامل فک بالا و پایین این است که هیچ گونه مزاحمتی در دهان ایجاد نمی کند و با استفاده از آن فرد بسیار راحت است. در حالی که سایر روش هایی که برای ترمیم همه دندان ها استفاده می شوند، مانند: دندان مصنوعی شرایط بسیار سختی را برای افراد ایجاد می کنند و باعث زخم شدن لثه و ایجاد احساس درد می شوند که ایمپلنت کامل از تمامی این مشکلات به دور است.

ثابت بودن دندان ها و دائمی بودن انها

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به صورت ثابت در دهان قرار داده می شود و امکان خارج کردن آن از دهان وجود ندارد و نیازی نیست حتما آن را از دهان خارج کرد. با این وجود ایمپلنت در داخل دهان لق نمی شود و مانند: دندان مصنوعی سر و صدای اضافی ایجاد نمی کند.

افزایش زیبایی دندان و طرح لبخند

ایمپلنت کامل به زیبایی دندان ها می افزاید و طرح لبخند را بسیار زیبا و جذاب می کند زیرا این روش ترمیم دندان بسیار شبیه به دندان های طبیعی است و حتی از دندان های طبیعی هم زیباتر است که از این جهت گزینه بسیار مناسبی در این زمینه محسوب می شود.

عدم ایجاد مزاحمت برای خوردن مواد غذایی

ایمپلنت کامل به هیچ وجه باعث ایجاد مزاحمت در دهان نمی شود و احساس ناخوشایندی را به وجود نمی آورد. زمانی که از ایمپلنت کامل برای فک بالا و یا پایین استفاده شود، به راحتی می توانید انواع مواد غذایی را بدون هیچ مشکلی مصرف کنید و فقط باید دقت داشته باشید که پس از استفاده از این روش از شکستن خوراکی های سخت مانند: گردو پس از انجام آن بپرهیزید.

عدم ایجاد مزاحمت در زندگی روزمره

شاید فکر کنید که پس از استفاده از ایمپلنت دندان در زندگی روزمره خود دچار مشکلاتی می شوید اما باید بدانید که این روش هیچ مزاحمتی را در انواع مراحل زندگی شما به وجود نمی اورد و از هیچ نظر برای شما باعث دردسر نمی شود.

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی به ایمپلنت برای فک بالا و پایین نیاز دارند که تمامی دندان های خود را در فک بالا و یا پایین و یا هر دو از دست داده باشند. علاوه بر آن کسانی که دندان هایشان خراب شده باشد و نیاز به ترمیم کردن آنها داشته باشند هم می توانند از این روش استفاده کنند.

گروهی دیگر از کاندیدای مناسب برای این روش کسانی هستند که دندان های انها لب پر و یا شکسته شده باشد و یا دندان های نامرتب و کجی داشته باشند که در این شرایط میتونند با ایمپلنت کردن دندان های فک از زیبایی این روش بهره مند شوند و امروزه بسیاری از افراد به همین منظور از ایمپلنت استفاده می کنند.

ایمپلنت کامل فک در بسیاری از مواقع نیز برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که سالمندانی که بر اثر کهولت سن دندان های خود را از دست داده اند هم در صورتی که تراکم استخوانی مناسبی داشته باشند، قادر به استفاده از این روش خواهند بود.

هزینه ایمپلنت کامل چه قدر است؟

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین برای کسانی که از آن استفاده می کنند، هزینه یکسانی ندارد، بلکه هزینه آن بر اساس شرایط متفاوت خواهد بود. در هزینه ایمپلنت برای فک بالا و پایین باید عوامل موثر در هزینه را نیز مد نظر قرار داد که این مسائل از قبیل زیر هستند:

  • برند ایمپلنت و کشور سازنده آن
  • جنس تاج ایمپلنت
  • روش اتصال روکش و پایه ایمپلنت به یکدیگر
  • دستمزد متخصصی که کاشت را انجام می دهد
  • شهر و استان
  • تجهیزات و هزینه مربوط به دندانپزشکی
  • بیمه خدمات درمانی و نوع آن
  • و….

بهترین دندانپزشکی برای ایمپلنت کامل در تهران

با توجه به اینکه تهران پایتخت کشور است و از کلان شهرهای ایران محسوب می شود، دندانپزشکی های بسیار زیادی در آن به ایمپلنت کامل فک بالا و پایین برای متقاضیان می پردازند که کیفیت ارائه خدمات آنها میتواند خوب، بد و یا متوسط باشد.

از این جهت توصیه می کنیم که برای ترمیم کردن دندان های فک بالا و پایین با ایمپلنت به بهترین دندانپزشکی ها مانند: آپریل ایمپلنت مراجعه کنید.

زیرا این روش شامل هزینه بسیار زیادی است که اگر در انتخاب دنداپزشکی دقت نکنید، نتیجه مناسبی دریافت نخواهید کرد.

کلام پایانی در مورد ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

ایمپلنت کامل فک بالا و پایین را حتما در مراکز معتبر انجام دهید و با مشورت پزشک به ترمیم دندان های خود با این روش بپردازید. چنانچه پزشک استفاده از این روش را برای شما مناسب در نظر نگیرد، بهتر است که از روش های دیگر ترمیم دندان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا