دندانپزشکی

ترمیم ریشه دندان شکسته

در این مطلب ترمیم ریشه دندان شکسته ، ترمیم شکستگی دندان جلو با باندینگ (ونیر، کامپوزیت)و روکش و بریج (پل دندانی)،انواع شکستگی، ترک ریشه و مینای دندان، هزینه، مراقبت های بعد از ترمیم را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد

در موارد به علت های مختلف دندان دچار شکستی میشود که عوارض بسیاری را با خود به همراه دارد در مواردی این شکستگی باعث میشود تا باکتری و عفونت به ریشه دندان راه پیدا کند و دندان دچار آسیب و عفونت ریشه خواهد شد که نیاز به درمان ریشه دندان توسط متخصص می باشد و ترمیم ریشه دندان شکسته انجام میگیرد.

ترک و شکسته شدن دندان

معمولا در هنگام خوردن غذا خصوصا غذاهای سفت دندان ترک میخورد  و شکستگی دندان امکان جا به جایی آن نیز وجود دارد و با گسترش ترک درد شدید در دندان احساس خواهد شد  وجود ترک دندان علل اصلی بروز عفونت در ریشه دندان است که این عفونت میتواند در صورت درمان نشدن آسیب به استخوان دندان و دندان های دیگر را در بر داشته باشد.

بنابراین توصیه میشود تا در صورت شکستگی دندان هرچه سریعتر دندان ترمیم شود و همچنین در صورت بروز عفونت به ریشه دندان درمان ریشه دندان انجام شود تا امکان آسیب به استخوان دندان و دندان های مجاور  وجود نداشته باشد.

علائم شکسته شدن دندان

علامت های شکسته شدن دندان زیاد است که از شایع ترین آن ها درد هنگام گاز گرفتن و جویدن غذا می باشد ، شدت  درد دندان های شکسته و ترک خورده نوسان بالایی دارد در مواقعی شدید و در مواقعی کند است همچنین با مواجه غذاهای خیلی گرم و سرد نیز فرد احسا تیر کشیدگی دندان را دارد.

 

نوشته های مشابه

ترمیم ریشه دندان شکسته

 

علت بروز شکستگی و ترک دندان

خورد کردن غذاهای سفت و سخت مانند آجیل های پوست سخت

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

خوردن غذاهای سفت مانند گوست های سفت ، استخوان ، یخ ، شکلات

به دندان گرفتن اجسام سخت

خوردن غذاهای سرد و گرم با فاصله کم

فشار به فک و ضربه های شدید به دندان

ترمیم ریشه دندان شکسته

شخیص و شناسایی محل ترک و شکستگی دندان به اسانی قابل رویت نیست و تنها توسط معاینه متخصص قابل دید است که توسط ابازر های مخصوص به معاینه دقیق میپردازد نبراین افراد باید هر چه سریعتر به دندانپزشک مراجعه نمایند که کلینیک دندانپزشکی ایران این تشخیص و درمان به راحتی قابل درمان خواهد بود اگر مراجعه به کلینیک د زمان درست اتفاق بیئفتد ترک دندان با مواد ترمیمی از بین رفته و شکستگی دندان بدون اسیب به ریشه پایان میابد اما اگر ی توجهی ادامه شته باشد امان عفونت ریشه دندان شکسته بسیار بالا برفته و باید ترمیم ریشه دندان شکسته انجام گیرد و نیز به عصب کشی توسط متخصص خواهد بود که این امر در کلینیک دندانپزشکی ایران قابل اجرا است.

مراحل انجام ترمیم ریشه دندان شکسته

با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ایران  ابتدا متخصص به شناخت آسیب دندان فرد میپردازد تا مقدار آسیب را شاسیایی کرده و مقدار تک و شکستیگی و همچنین آسیب ریشه را مشخص سازد تا با توجه به آسیب درمان انجام گیرد.

پس از معاینه ابتدا متخصص برای ترمیم ریشه دندان شکسته دندان را بی حسی موضعی میکند تا در هنگام درمان دردی بر فرد اخساس نشود سپس از طریق  ابزار های مخص بدون اسب به ساختادندان حفره ای در دندان ایجاد میکند و راه را بریا رسیدن به ریشه دندان باز میکند پس  پاپ کانال ریه کاملا تخلیه یمشود پس از اةن کانال ریشه و کل ریشه ضدعفونی و تمیز میشود پس از آن کانال ریشه با مواد مخصوص زیست سازگار دندان ، پر خواهد شد  س از آن سوراخ ایجاد شده با مواد مخصوص بازسزای می شود.

سپس نوبت به درمان شکستگی دندان میرسد ، محل شکتگی دندان با مواد مخصوص پر یمشوند و سپس روکش خواهند شد و ترمیم ریشه دندان پایان خواهد یافت.

پیشگیری از شکستن دندان

با رعیت نکاتی میتوان از شکسته شدن دندان جلوگیری کرد و همچنین جلوی عفونت ریشه دندان را گرفت.

از مهم ترین نکته میتوان به  عدم شکستن آجیل و هسته میوه با دندان اشاره کرد و عدم شکتن یخ با دندان و آبنبات و غذاهای سفت مانند استخوان ،  عدم به دندان گرفتن اجسام سخت مانند  بطری آب و یا انتهای خودکار ، از مهم ترین عبلت شکستن و ترک دندان میتوان به عادت دندان قروچه شااره کرد  که فرد در صورت ابتلا باید به دندانپزشک مراجعه نماید از محافظ دندانی ساتفاده شود  با رعایت این نکات میتوان از شکستن دندان جلویگری کرد.

سخن پایانی در مورد ترمیم ریشه دندان شکسته

هزنیه ترمیم ریشه دندان شکستگی در دندانپزشکی بستگی به مقدار آسیب دندان دراد و مقدار شکستگی دندان و همچنین مقدار آسیب ریشه موثر است  و نمیتوان هزنیه دقیق برای  ترمیم ریشه دندان شکسته بیان کرد و فرد باید  تحت معاینه متخصص قرار بگیرد تا هزنیه دقیق برای آن بیان شود چرا که هزنیه درمان ریشه دندان و هزنیه ترمیم دندان شکسته جدا بوده و با توجه به مقدار اسیب هزینه محاسبه خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا