دندانپزشکی زیبایی

روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا

روکش دندان می تواند دندان آسیب دیده را بپوشاند. در واقع، روکش زیبایی دندان بهترین گزینه برای دندانهای ترک خورده و شکسته است. امروزه به منظور ساخت دندان از روکش های مختلفی استفاده می شود. یکی از این روکش ها، روکش زیرکونیا است دندانپزشک ممکن است از روکش های زیرکونیا استفاده کند زیرا این روکش های قوی ترین نوع روکش های دندان هستند. روکش زیرکونیا، روکشی است که به منظور ترمیم دندان استفاده می شود. روکش های زیرکونیا با مراقبت مناسب و معاینات معمول دندانپزشکی می توانند طول عمر طولانی تری داشته باشند. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی درباره روکش زیرکونیا می پردازیم.

نحوه ساخت روکش دندان زیرکونیا

به منظور ساخت روکش های دندان از نوع زیرکونیا، در مرحله ی اول دندانپزشک سراغ معاینه ی دندان های فرد میرود. پس از معاینه ی دندان ها نیز پروسه ی اندازه گیری ابعاد دندان طی می شود. در این مرحله دندانپزشک قالب مناسبی را برای دندان های فرد طراحی و تهیه می کند. سپس، دندانپزشک باید قالب طراحی شده را در لابراتور از طریق اسکن سه بعدی و دستگاه های مخصوص تولید کند.

مزایای روکش زیرکونیا

در سالهای اخیر از روکش های دندانی در صنعت دندانپزشکی استفاده شده است. این روکش ها دارای مزایای و معایبی می باشند.  روکش زیر کونیا جزو روکش هایی است که به صورت گسترده در صنعت دندانپزشکی استفاده می شود. این روکش مزایای متعددی دارد و در این بخش به بررسی هر کدام از این مزایا می پردازیم.

روکش زیرکونیا و زیبایی دندان ها

زیبایی دندان ها یکی از خواسته های افراد در هر سنی است. اگر شما نیز به زیبایی دندان هایتان اهمیت می دهید به شما انجام روشهایی مانند ترمیم دندان با روکش را پیشنهاد می کنیم. این روکش های دندان باعث تغییر زیادی در ظاهر دندان ها و زیبایی هر چه بیشتر لبخندتان می شوند. روکش زیرکونیا جزو روکش های دندانی است که از جنس سرامیک ساخته شده است. به همین دلیل، استفاده از این روکش باعث زیبایی بیشتر لبخندتان می شود.

روکش زیر کونیا دارای دوام و استحکام بالا

روکش دندان ساخته شده از زیرکونیا دارای استحکام و دوام بالایی است. اگر به دنبال روکش دندانی مستحکم هستید به شما روکش زیرکونیا را پیشنهاد می کنیم. عملکرد روکش زیرکونیا مانند دندان طبیعی است. شما می توانید با روکش زیرکونیا غذاهای سفت را جویده و به خوبی هضم کنید. در واقع، روکش های دندانی باید به حدی مقاومت داشته باشند که با استفاده از آنها بتوانید مواد غذایی مختلف را بجوید. در بین روکش های دندانی مختلف از روکش زیرکونیا به عنوان روکشی با دوام تر یاد شده است.

نوشته های مشابه

علاوه بر این، روکش زیرکونیا به علت اینکه استحکام پذیری زیادی دارد، دارای طول عمر بیشتری نیز می باشد. در صورت انتخاب روکش زیرکونیا می توانید به مدت طولانی و طی سالهای متعدد از این روکش دندان استفاده کنید.

روکش زیرکونیا دارای قابلیت زیست پذیری بالا

روکش های دندان باید دارای قابلیت سازگاری و زیست پذیری بالایی باشند. این روکش ها نباید باعث ایجاد حساسیت و آلرژی شوند. افرادی که به روکش فلزی یا سرامیکی دارای حساسیت هستند، می توانند روکش زیرکونیا را انتخاب کنند. امکان بروز علائمی مانند قرمزی، خارش و درد بعد از استفاده از روکش های فلزی یا سرامیکی وجود دارد. بنابراین، به منظور جلوگیری از بروز آلرژی باید سراغ روکش های زیرکونیا بروید.

اگر به دنبال روکش دندانی دارای قابلیت زیست پذیری بالا هستید، بهترین گزینه ی انتخابی روکش زیرکونیا است. زیرکونیا انتخاب بسیاری از دندانپزشکان به دلیل زیست سازگاری بالای این روکش است. این نوع روکش دارای قابلیت زیست پذیری زیاد می باشد و منجر به بروز هیچگونه واکنش التهابی نمی شود. استفاده از روکش دندان زیرکونیا باعث جلوگیری از تشکیل پلاک دندان می شود. بنابراین، اگر سابقه ی پوسیدگی دندان در گذشته را داشته اید، ترمیم دندان با روکش زیرکونیا بهترین انتخاب است.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ساخت روکش زیرکونیا در زمان کوتاه تر

پروسه ی آماده سازی روکش زیرکونیا مدت زمان کمتری طول می کشد. بنابراین، تهیه روکش دندان زیرکونیا نیاز به صرف زمان کمتر و ابزارهای کمتر برای تولید دارد. معمولاً روند ساخت روکش زیرکونیا در یک جلسه صورت می گیرد. بعد از اینکه قالب روکش دندانی ساخته شد، دندانپزشک قالب دندان را نصب می کند. بسیاری از دندانپزشکان می توانند به جای فرستادن قالب دندان تان به آزمایشگاه برای ساخت روکش، روکش زیرکونیا را در مطب خود بسازند.

اطلاعات کلی درباره روکش زیر کونیا

  • در صنعت دندانپزشکی به منظور ترمیم دندان های آسیب دیده از روکش زیرکونیا استفاده می شود. این روکش دوام زیادی دارد .
  • روکش زیر کونیا روکشی است که از اکسید زیرکونیوم ساخته شده است.
  • روکش زیرکونیا جزو روکش های سازگار با ساختار بدن می باشد. استفاده از این روکش باعث ایجاد بوی بد در دهان نمی شود.
  • روکش زیرکونیا جزو روکش های عایق می باشد. این نوع روکش مناسب افرادی است که دارای دندان های حساس می باشند. اگر شما نیز دندان هایی دارید که به سرما و گرما حساسیت دارند، دندان های ساخته شده با روکش زیرکونیا بهترین گزینه هستند.
  • روکش زیر کونیا بهترین گزینه برای افرادی می باشد که نسبت به روکش دندان فلزی دارای حساسیت زیادی هستند.
  • در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره میانگین طول عمر روکش زیرکونیا در دسترس نیست. روکش های زیرکونیا در مقایسه با سایر انواع روکش ها نسبتاً جدید هستند. میانگین طول عمر روکش ها تقریباً 20 سال تخمین زده می شود. البته، مدت زمان ماندگاری هر روش ترمیم دندان به میزان مراقبت از دهان و دندان و عادات غذایی بیمار بستگی دارد.

معایب روکش زیرکونیا

روکش زیرکونیا نسبت به سایر روکش های دندانی دارای معایبی می باشد. یکی از معایب این روکش های دندانی، عدم مطابقت رنگ روکش با رنگ دندان به صورت طبیعی است. اگر قصد دارید که از روکش دندان برای دندان های ردیف جلو استفاده کنید، به شما انتخاب روکش زیرکونیا را پیشنهاد نمی کنیم. روکش زیر کونیا ممکن است در طولانی باعث ایجاد پوسیدگی دندان ها شود. این نوع روکش جزو روکش های دندان گران تر نسبت به سایر روکش های دندان است. اما اگر به صورت اصولی از روکش دندان مراقبت شود، میزان طول عمر این روکش ها افزایش پیدا می کند.

سخن آخر

روکش دندان به منظور بهبود ظاهر دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. روکش های دندانی از جنس های مختلف ساخته می شوند. هر کدام از این روکش ها دارای مزایا و معایبی هستند. یکی از شناخته شده ترین روکش های دندان، روکش زیرکونیا است. شما می توانید به منظور ترمیم دندان ها با روکش زیرکونیا به مرکز ایمپلنت آپریل مراجعه کنید. در مرکز ایمپلنت آپریل انواع خدمات دندانپزشکی مانند تهیه و ساخت روکش دندان انجام می شود. پس اگر به زیبایی و سلامت دندان هایتان اهمیت می دهید به مرکز ایمپلنت آپریل سری بزنید!

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا