هزینه روکش ایمپلنت دندان

آنچه می خوانید! ...

هزینه روکش ایمپلنت دندان

آیا قصد انتخاب روکش ایمپلنت را دارید و از هزینه روکش ایمپلنت اطلاعی ندارید؟ در این مقاله به شما درباره ی فاکتورهای موثر بر هزینه روکش ایمپلنت دندان اطلاعات مفیدی ارائه می دهیم.

ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت در حقیقت نوعی روش است که جایگزین ریشه ی دندانها می شود. دندانپزشک با استفاده از ایمپلنت می تواند پایه ای مستحکم برای دندان ایجاد کند. ایمپلنت دندان قابلیت سازگاری بالایی با بدن انسان داشته و به همین دلیل استفاده از ایمپلنت باعث بروز مشکل برای فرد نمی شود. ماده ی مورد استفاده برای ساخت اکثر ایمپلنت ها، تیتانیوم است. به عقیده ی دندانپزشکان، کاشت ایمپلنت جزو بهترین روشها برای افرادی است که دندان هایشان را به دلایل مختلفی از دست داده اند. ایمپلنت ها دوام و طول عمر بالایی دارند و به همین دلیل بهترین جایگزین دندان طبیعی هستند.

روکش ایمپلنت

پس از اینکه زخم هایی که پس کاشت ایمپلنت روی لثه بوجود آمد بهبود و التیام پیدا کرد نوبت به قرار دادن روکش ایمپلنت روی پایه ایمپلنت می شود. روکش ایمپلنت در مدلهای مختلف وجود دارد. انواع مختلف روکش ایمپلنت شامل موارد زیر است:

روکش زیرکونیا

روکش زیر کونیا دارای زیبایی و استحکام بیشتری نسبت به روکش های دیگر می باشد. همچنین، روکش ایمپلنت زیرکونیا دارای سازگاری بیشتری با بدن بوده و منجر به ایجاد آلرژی نمی شود.

روکش سرامیکی

روکش های سرامیکی ایمپلنت به دندان های طبیعی شباهت زیادی دارند. یکی از مهمترین مزایای روکش های سرامیکی نسبت به سایر روکش ها، ایجاد طرح لبخندی زیباتر و سفیدی بیشتر دندان ها است.  معمولاً هزینه ی روکش ایمپلنت سرامیکی نسبت به روکش های دیگر ایمپلنت مقرون به صرفه تر و پایین تر است.

روکش با آلیاژ پایه فلزی

به منظور ساخت روکش ایمپلنت با آلیاژ فلزی از فلزات گوناگونی استفاده می شود. هر کدام از فلزات به کار رفته برای ساخت روکش ایمپلنت دارای قیمتهای متنوعی نیز هستند. روکش های استیل در مقایسه با سایر فلزات دارای قیمت مقرون به صرفه ترین هستند. بنابراین، به صورت کلی می توان گفت که قیمت روکش ایمپلنت با آلیاژ فلزی مانند استیل پایین تر از سایر روکش ها است.

روکش آلیاژ طلا

روکش هایی که از آلیاژ طلا ساخته شده اند در مقایسه با مدلهای دیگر روکش ایمپلنت دارای مقاومت پذیری بیشتری هستند. به دلیل بالا بودن مقاومت پذیری روکش آلیاژ طلا، این روکش ها به راحتی شکسته نخواهند شد. بنابراین، در کوتاه مدت احتیاجی به ترمیم و بازسازی روکش آلیاژ طلا نخواهید داشت. اما به دلیل قیمت بالای این نوع روکش های ایمپلنت، کمتر از این روکش ها استفاده می شود.

روکش با آلیاژ پایه فلزی

روکش های ایمپلنتی که با استفاده از پایه های فلزی بادوام ساخته شده اند، طول عمر و ماندگاری بیشتری دارند. معمولاً روکش های ایمپلنت ساخته شده با آلیاژ پایه فلزی در کوتاه مدت نیازی به ترمیم ندارند.

بهترین روکش ایمپلنت

همانطور که گفتیم روکش های ایمپلنت در مدل های مختلف ساخته شده اند. بهترین روکش های ایمپلنت شامل موارد زیر هستند:

روکش ایمپلنت سرامیکی: روکش ایمپلنت سرامیکی شباهت خیلی زیادی به دندان های طبیعی دارد.

روکش ایمپلنت چینی جوش خورده به فلز: این مدل روکش ایمپلنت در مقایسه یا روکش های سرامیکی دارای استحکام بیشتری است. قدرت و دوام و ماندگاری بالایی این روکش جزو مزایای روکش ایمپلنت می باشد.

روکش ساخته شده با آلیاژ طلا: روکش های ایمپلنتی که از آلیاژ طلا ساخته شده اند، مقاومت بسیار زیادی دارند. اگر به دنبال روکش ایمپلنت متفاوتی هستید، روکش آلیاژ طلا بهترین گزینه برای شما است.

روکش آلیاژ پایه ی فلزی: این نوع روکش های ایمپلنت دارای دوام و سازگاری بالایی هستند. این نوع روکش ها در مقایسه با سایر روکش ها هزینه ی بهتری دارند.

فاکتور های موثر در هزینه روکش ایمپلنت

عوامل مختلفی در تعیین هزینه روکش ایمپلنت دندان نقش دارند. فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت دندان عبارتند از:

نوع روکش ایمپلنت

یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده هزینه روکش ایمپلنت، نوع روکش است. روکش ایمپلنت در مدلهای مختلف تولید می شود. هر کدام از مدلهای روکش ایمپلنت دارای قیمتهای متفاوتی می باشند.

برند روکش ایمپلنت

برندهای مختلفی در زمینه ی تولید و ساخت روکش ایمپلنت فعالیت می کنند. اگر روکش ایمپلنت ساخت برندهای معتبر و شناخته شده تر باشد قیمت روکش نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

دائمی و یا موقت بودن روکش ایمپلنت

روکش های ایمپلنت در انواع دائمی و موقت ساخته می شوند. دندانپزشک در جلسه ی معاینه و بنا به صلاحدید بیمار نوع روکش موقت یا دائمی را برای فرد تعیین می کند. معمولاً روکش ایمپلنت موقت در مقایسه با روکش دائمی هزینه ی کمتری دارد. بنابراین، اگر بودجه کافی ندارید انتخاب روکش موقت بهترین گزینه برای شما است.

دستمزد دندانپزشک

دندانپزشک به منظور اتصال روکش ایمپلنت هزینه و دستمزد دریافت می کند. بنابراین، دستمزد دندانپزشک نیز از عوامل تاثیر گذار بر هزینه روکش ایمپلنت می باشد. توجه داشته باشید که متخصصین مرکز ایمپلنت آپریل خدمات دندانپزشکی را با بالاترین کیفیت و پایین قیمت به بیماران ارائه می دهند.

هزینه مرکز دندانپزشکی

هزینه روکش ایمپلنت در مراکز دندانپزشکی مختلف متغیر است. اگر قصد انتخاب روکش ایمپلنت را دارید قبل از مراجعه به مرکز و کلینیک موردنظر باید اطلاعات کلی درباره هزینه خدمات مرکز دندانپزشکی داشته باشید. ایمپلنت آپریل از مراکز معتبر فعال در تهران است که خدمات دندانپزشکی را با قیمتی مقرون ب صرفه به افراد ارائه می دهد.

سخن آخر

هزینه ی روکش ایمپلنت دندان از مهمترین سوالات مراجعین به مراکز دندانپزشکی بعد و قبل از کاشت ایمپلنت است. هزینه ی روکش ایمپلنت به عوامل مختلفی مانند نوع روکش، برند سازنده، دستمزد دندانپزشک، هزینه کلینیک و … بستگی دارد. معمولاً روکش های سرامیکی در مقایسه یا مدلهای دیگر روکش های ایمپلنت دارای قیمت پایین تری هستند. همچنین، روکش های ساخته شده با آلیاژ طلا جزو گران ترین روکش های ایمپلنت می باشند. شما می توانید اطلاعات مورد نیاز درباره هزینه روکش ایمپلنت دندان را از دندانپزشک و مرکز دندانپزشکی موردنظرتان بپرسید. معمولاً خدمات دندانپزشکی مرکز ایمپلنت آپریل با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت به بیماران ارائه می شود. پس اگر به دنبال روکش ایمپلنت دندان با بهترین قیمت هستید به شما مراجعه به مرکز ایمپلنت آپریل را پیشنهاد می کنیم.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...