هزینه ایمپلنت کره ای

هزینه ایمپلنت کره ای
آنچه در این مقاله می خوانید!

هزینه ایمپلنت کره ای چه قدر است؟ آیا ایمپلنت کره ای برای ترمیم دندان مناسب است؟ چه فاکتورهایی را باید در هزینه ایمپلنت کره ای موثر دانست؟ به تمامی کسانی که قصد اطلاع از این مسائل را دارند، توصیه می کنیم که در آپریل ایمپلنت با ما تا بخش پایانی همراه باشند.

بسیاری از مردم کشور ما فکر می کنند که قیمت مربوط به ایمپلنت یک قیمت تعیین شده و دقیق است که برای تمامی متقاضیان یکسان است و هیچ تفاوتی در آن برای افراد مختلف وجود نخواهد داشت.

اما در این رابطه باید آگاه باشید که هزینه مربوط به ایمپلنت متناسب با شرایط و وضعیت افراد محاسبه می شود و شرایط متقاضیان به میزان زیادی بر روی آن تاثیر می گذارد. نه تنها وضعیت مردم و متقاضیان ایمپلنت بلکه مسائل دیگری نیز بر روی قیمت ایمپلنت تاثیر گذار هستند و به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

ایمپلنت کره ای

ایمپلنت هایی که توسط کشور کره ساخته می شوند، ایمپلنت کره ای نامیده می گردند. این نوع ایمپلنت ها در کشور ما بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند و به وفور به کار می روند زیرا شرایط ایده آلی دارند، از کیفیت و زیبایی خوبی برخوردار هستند و با هزینه مناسب می توان آن را برای ترمیم دندان به کار برد.

ایمپلنت های کره ای از انواع آسیایی ایمپلنت هستند که در گروه درجه سوم ها قرار دارند اما در مقایسه با سایر ایمپلنت های درجه سوم، وضعیت بسیار بهتری را خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت کره ای

برای اینکه بتوان هزینه مربوط به ایمپلنت کره ای را مشخص کرد، لازم است تا ابتدا فرد متقاضی این نوع ایمپلنت به دندانپزشکی مراجعه کند و توسط پزشک بررسی شود تا امکان تعیین هزینه حدودی برای ترمیم دندان او وجود داشته باشد.

در غیر این صورت نمی توان از میزان بودجه مورد نیاز برای این کار مطلع شد و آن را تخمین زد. لازم به توضیح است که بر اساس مبلغ پرداخت شده برای ایمپلنت کره ای توسط اطرافیانتان نیز نمی توانید به محاسبه این هزینه در خصوص خودتان بپردازید و در این رابطه اطلاعات نادرستی را به دست می اورید.

 

هزینه ایمپلنت کره ای

 

بررسی هزینه ایمپلنت کره ای از سال های گذشته تا کنون

هزینه های مربوط به ایمپلنت از سال های گذشته تا کنون و در سال جدید دستخوش تغییراتی شده است و به مبلغ آن افزوده گردیده است. به همین دلیل در سال کنونی برای ترمیم دندان با این روش باید هزینه بیشتری را در مقایسه با سال های قبل بپردازید و نباید انتظار نداشته باشید که این هزینه با گذشته یکسان نباشد، زیرا در ایران شاهد تورم زیادی هستیم و میزان تورم به حدی است که حتی در بسیاری از مواقع به صورت روزانه شاهد افزایش قیمت ها هستیم.

از طرف دیگر سالانه از سوی وزارت بهداشت به مبلغ مراکز درمانی و تعرفه های کاری انها افزوده می شود که این مساله نیز باعث تغییر قیمت ایمپلنت از گذشته تا کنون هستند.

فاکتورهای تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت کره ای

مسائل مختلفی بر روی هزینه ایمپلنت کره ای موثر هستند که بر اساس بررسی های انجام شده، انها را به صورت زیر باید در نظر گرفت:

برند ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای با برندهای مختلفی تولید می شود و در ایران از برندهای گوناگون آن میتوان استفاده کرد؛ اما با توجه به اینکه شرایط همه برندهای ایمپلنت کره ای یکسان نیست، تفاوت در هزینه های انها وجود دارد و برند انتخاب شده در هزینه های کلی بیمار موثر واقع می گردد.

به عنوان مثال: دنتیوم، مگاژن، اوستم، دنتیس و دیو از رایج ترین برندهای ایمپلنت کره ای در ایران هستند.

جنس روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت میتواند به صورت سرامیکی، تمام سرامیکی، فلزی و یا سرامیکی فلزی باشد که هر کدام از آنها در قیمت و هزینه با هم متفاوت هستند. روکش ایمپلنت را بهتر است تا با مشورت پزشک انتخاب کنید و به یاد داشته باشید که نوع آن می تواند تاثیر چشم گیری  در هزینه های شما داشته باشد.

روش جراحی ایمپلنت برای قرار دادن آن در فک

پزشکان برای اینکه بتوانند پایه ایمپلنت را در داخل فک قرار دهند، از روش های سنتی، لیزری و یا دیجیتالی استفاده می کنند که روش سنتی کم هزینه ترین روش به این منظور خواهد بود اما از طرف دیگر جراحی دیجیتالی گران قیمت ترین روش جراحی ایمپلنت محسوب می شود.

وضعیت فک و لثه متقاضیان

برای اینکه پزشک بتواند برای متقاضیان از ایمپلنت کره ای استفاده کند، لازم است تا وضعیت فک و لثه او بررسی شود تا پزشک مطلع گردد که امکان ترمیم دندان با این روش وجود دارد و یا خیر. مسائلی مانند: کافی نبودن تراکم استخوانی فک می توانند شرایط فرد را تحت تاثیر قرار دهند. به این منظور باید پیوند استخوان فک انجام شود که تمامی راهکارهای درمانی برای اماده سازی شرایط فرد در خصوص ایمپلنت کره ای هزینه بر هستند و به هزینه های بیمار می افزایند.

تعداد دندان ها

برای ترمیم دندان ها با ایمپلنت کره ای، باید به تعداد دندان ها نیز توجه داشت زیرا با اضافه شدن به تعداد دندان ها هزینه ها نیز بیشتر خواهند شد. به عنوان مثال: اگر ترمیم دندان با ایمپلنت کره ای برای یک دندان شش میلیون تومان باشد، برای ترمیم دو دندان باید دوازده میلیون تومان پرداخت کرد.

دستمزد پزشک معالج

پزشکان مانند سایر اقشار جامعه بر اساس مهارت، تجربه و تخصص دستمزد دریافت می کنند و برای اینکه ترمیم دندان را توسط بهترین پزشکان کشور انجام دهید، موظف به پرداخت هزینه بیشتری خواهید بود.

دندانپزشکی و تجهیزات آن

مساله موثر دیگر در هزینه ایمپلنت کره ای، دندانپزشکی و تجهیزات استفاده شده توسط آن است. دندانپزشکی ها بر حسب کیفیت ارائه خدمات و تجهیزاتی که به کار می برند، مسلما می توانند در هزینه های بیمار تاثیرگذار باشند.

بیمه درمانی که بیمار تحت پوشش آن است

با توجه به اینکه برخی از انواع بیمه های تکمیلی امکان پرداخت بخشی از هزینه ایمپلنت با برندهای مختلف از جمله: کره ای را فراهم کرده است، کسانی که این نوع بیمه ها را در اختیار داشته باشند، به میزان زیادی می توانند هزینه های خود را کاهش دهند.

بخش پایانی

هزینه ایمپلنت کره ای در مقایسه با انواع اروپایی و انگلیسی بسیار کمتر است اما با این وجود برندهای مختلف کره ای از شرایط ایده آل برخوردارند و از بهترین گزینه ها برای ترمیم دندان در ایران محسوب می شوند. در آپریل ایمپلنت امکان استفاده از این برندها را خواهید داشت.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
تماس با ما

درخواست مشاوره:

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه در این مقاله می خوانید!
دکمه بازگشت به بالا