پیوند استخوان

پیوند استخوان برای ایمپلنت

در چه مواقعی ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز دارد؟ پیوند استخوان برای ایمپلنت چگونه انجام می شود؟ انواع روش های پیوند استخوان برای ایمپلنت چیست؟ برای کسب اطلاع از این مسائل با ما در آپریل ایمپلنت همراه باشید.

ایمپلنت جدیدترین و محبوب ترین روشی است که از آن به منظور ترمیم دندان استفاده می شود و برای اینکه بتوان این روش را در خصوص پر کردن فضای خالی دندان های از دست رفته مورد استفاده قرار داد، باید شرایط مناسب برای آن وجود داشته باشد که یکی از این شرایط لازم برای ترمیم دندان با ایمپلنت، وجود تراکم استخوانی کافی در فک انسان است.

به عبارت دیگر کسانی که می خواهند از ایمپلنت برای ترمیم دندان استفاده کنند، باید حتما از تراکم استخوانی کافی در فک برخوردار باشند تا امکان ترمیم دندان های آنها با ایمپلنت وجود داشته باشد؛ از این جهت پیوند استخوان اهمیت پیدا می کند.

در چه مواقعی به پیوند استخوان برای ایمپلنت نیاز است؟

پیوند استخوان به منظور تامین میزان استخوان مورد نیاز در فک برای استفاده از روش ایمپلنت انجام می شود و در مواقعی که اشخاص برای به کار بردن روش کاشت دندان و نصب پایه آن در دهان تراکم استخوانی کافی نداشته باشند، باید پیوند استخوان برای ایمپلنت انجام دهند تا شرایط و وضعیت فک آنها به حالت مناسب برسد و پزشک بتواند پایه ایمپلنت را در فک نصب کند.

پیوند استخوان برای ایمپلنت چگونه انجام می شود؟

برای پیوند استخوان ایمپلنت باید جراحی پیوند استخوان انجام شود که در این روش پزشک استخوان و یا پودر استخوان را با روش های مختلف تهیه می کند و تحت جراحی آن را در قسمت های مورد نظر فک قرار میدهد.

برای انجام این جراحی از بی حس کننده موضعی استفاده می شود و در طول دو الی سه ساعت مراحل جراحی پایان می یابد.

نوشته های مشابه

 

پیوند استخوان برای ایمپلنت دندان

 

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

انواع روش های پیوند استخوان برای ایمپلنت چیست؟

استخوان و یا پودر استخوانی که برای انجام این کار مورد نیاز است، با سه روش مختلف تامین می شود که این روش ها از قبیل زیر هستند:

اتوگرافت

اولین روشی که برای تامین استخوان مورد نیاز در جهت ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرد، روش اتوگرافت است که در این روش تامین استخوان از بدن خود بیمار انجام می شود که در این شرایط بیمار به دو جراحی نیاز دارد زیرا یک جراحی برای خارج کردن استخوان مورد نیاز از بدن او است و جراحی دوم برای پیوند زدن آن به فک انجام می شود.

اتوگرافت مانع از انتقال بیماری های مختلف به فرد می شود زیرا در این روش استخوان به کار رفته از بدن خود گرفته می شود و این استخوان ها بیشترین سازگاری را با بدن او دارند که در نتیجه احتمال بروز عفونت کاهش پیدا می کند.

آلوگرافت

در روش آلوگرافت، استخوان های مورد نیاز برای پیوند را از بدن افراد دیگر یعنی جسد انسان های فوت شده تهیه می کنند که این استخوان ها در ابتدا تحت بررسی پزشک قرار می گیرند و تاییدیه سلامت به انها اعطا می شود تا هیچ گونه بیماری توسط انها به بیماران منتقل نگردد؛ سپس از انها برای پیوند استخوان در شرایط مورد نیاز استفاده می شود.

زنوگرافت

روش دیگری که برای پیوند استخوان به کار می رود، روش زنوگرافت است که در این روش استخوان و پودر استخوان از حیوانات تامین می شود. لازم به ذکر است که زنوگرافت در مقایسه با روش های دیگر کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین روش پیوند استخوان برای ایمپلنت

در میان 3 روش ذکر شده در خصوص پیوند استخوان، روش اتوگرافت بیشترین میزان موفقیت را به همراه دارد و به عنوان بهترین روش پیوند استخوان برای ایمپلنت شناخته می شود. عوارض ناشی از این روش بسیار کمتر از روش های دیگر پیوند هستند و تنها ایراد آن نیاز به انجام دو جراحی برای پیوند استخوان است که این مساله شرایط بیماران را کمی سخت تر می کند.

آیا پیوند استخوان ایمپلنت عوارض دارد؟

مسلما هر نوع جراحی که در بدن انسان صورت می گیرد، با عوارضی همراه است که مهم ترین عوارض ناشی از پیوند استخوان ، از قبیل زیر هستند:

 • بروز عفونت
 • خونریزی از لثه
 • امکان لخته شدن خون
 • احتمال آسیب دیدن عصب ها
 • وجود عوارض مربوط به استفاده از بی حس کننده
 • امکان بروز عفونت در محل برداشت استخوان
 • امکان پس زدن پیوند استخوان

لازم به ذکر است که برخی از این عوارض طبیعی هستند و به جراحی مربوط می شوند که پس از مدتی از بین خواهند رفت و برخی دیگر از عوارض به میزان کمی امکان دارد که به وقوع بپیوندند.

اما چنانچه برای انجام این کار به بهترین دندانپزشکی ها مراجعه کنید و توسط پزشکان ماهر به استفاده از این روش بپردازید، عوارض مربوط به آن برای شما مشکل ساز نخواهد شد و نتیجه خوبی از پیوند استخوان دریافت خواهید کرد.

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت

پیوند استخوان  باعث افزوده شدن به هزینه ایمپلنت می شود اما هزینه آن را نمیتوان برای تمامی متقاضیان به صورت یک جا تعیین کرد زیرا هر کسی بر اساس شرایط موجود باید هزینه منحصر به فرد خود را بپردازد.

از طرف دیگر در هزینه انجام این کار مسائلی موثر هستند که این مسائل از قبیل زیر خواهند بود:

 • روشی که برای پیوند استخوان به کار می رود
 • وضعیت جسمی افراد
 • میزان تراکم استخوانی مورد نیاز برای هر کسی
 • تجهیزات به کار رفته برای جراحی
 • خدمات دندانپزشکی و کیفیت آنها
 • دولتی و یا خصوصی بودن مرکز درمانی
 • بیمه خدمات درمانی و نوع آن
 • شهر و استان
 • دستمزد پزشک و میزان تخصص و مهارت او
 • و…

بخش پایانی

پیوند استخوان  را در صورتی که تراکم کافی استخوان در فک نداشته باشید، باید انجام دهید. انجام این کار مسلما به هزینه های درمانی شما و ترمیم دندان هایتان خواهد افزود.

برای اینکه مشخص شود تا متقاضیان ایمپلنت به پیوند استخوان نیاز دارند و یا خیر، باید به پزشک معالج مراجعه کنند تا عکس و تصویربرداری از فک آنها انجام شود و در صورتی که شرایط مساعد نباشد، پزشک پیوند استخوان را تجویز می کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا