ایمپلنت دندان

آیا ایمپلنت شامل بیمه میشود

آیا ایمپلنت شامل بیمه میشود؟ امروزه به دلیل هزینه های بالای خدمات دندان پزشکی مانند ایمپلنت، افراد به دنبال بیمه برای پرداخت هزینه های ایمپلنت خود هستند. از آن جایی که بیشتر بیمه ها هزینه ایمپلنت spi را تحت پوشش قرار نمی دهند، می توانید از بیمه تکمیلی استفاده کنید. اما باید توجه داشته باشید که بیمه های تکمیلی نیز دارای محدودیت هایی هستند.

برای استفاده کردن از بیمه برای کاشت ایمپلنت، باید به مرکز هایی مراجعه فرمایید که با بیمه های تکمیلی طرف قرار داد هستند.
اگر به این مراکز مراجعه نکنید، باید به طور کامل هزینه ایمپلنت را پرداخت کنید.

آیا از هزینه های ایمپلنت خبر دارید؟ دلیل بالا بودن هزینه های ایمپلنت چیست؟ پرداخت هزینه با انواع بیمه ها چگونه است؟ برای آگاهی از پاسخ این سوالات با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

دلیل هزینه بالای ایمپلنت

امروزه ایمپلنت روش مناسبی برای تکمیل جاهای خالی دندان های از دست رفته هستند. اما موضوع اصلی هزینه ایمپلنت است. کاشت ایمپلنت هزینه بالایی دارد مخصوصا زمانی که بخواهید هر دو فک خود را ترمیم کنید. از جمله دلایلی که تعرفه کاشت ایمپلنت را بالا می برند، عبارتند از:

 • فیکسچر یا همان قطعه پیچی
 • اباتمنت
 • قیمت جراحی
 • نوع پروتز انتخاب شده برای دندان
 • مهارت و تخصص پزشک انتخابی شما
 • موقعیت مکانی دندانپزشکی

بیشتر بخوانید: ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان به دلایل مختلفی تغییر می کند. این امر به شرایط فرد و پروتز انتخاب شده توسط او برای کاشت ایمپلنت، بستگی دارد. موارد زیر در بالا رفتن تعرفه کاشت ایمپلنت کره ایcmi موثر هستند:

نوشته های مشابه
 • موقعیت مکانی مطب دندان پزشک
 • مهارت و تخصص دندانپزشک
 • جنس ایمپلنت انتخاب شده
 • جراحی های لازم
 • پودر استخوانی
 • و غیره
دلیل هزینه بالای ایمپلنت
دلیل هزینه بالای ایمپلنت

هزینه ایمپلنت گروهی با بیمه تکمیلی

متاسفانه خیلی از بیمه ها، هزینه های ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی دهند. اما بیمه تکمیلی از این گروه نیست، بیمه های تکمیلی هزینه هایی که برای ایمپلنت صرف شده را تحت پوشش قرار می دهند. برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های ایمپلنت ساب پریو استیل توسط بیمه تکمیلی، باید به مراکز طرف قرار داد مراجعه کنید.

اگر به این مراکز مراجعه کنید، فقط لازم است که کارت ملی خود را همراه داشته باشید تا هویت شما را  تشخیص دهند.

هزینه ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی

آیا بیمه تامین اجتماعی هزینه های ایمپلنت را تحت پوشش قرار می دهد؟ هزینه ایمپلنت متحرک با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟  در قسمت های قبلی اشاره کردیم که به جز بیمه های تکمیلی، دیگر بیمه ها با محدودیت هزینه ها را تحت پوشش قرار می دهند.
بیمه تامین اجتماعی نیز از جمله بیمه هایی است که هزینه های دندان پزشکی را با محدودیت تحت پوشش قرار می دهد. این بیمه هزینه خدمات ساده ای مثل موارد زیر را پرداخت می کند:

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
 • کشیدن
 • پر کردن
 • جرم گیری دندان

باید در نظر داشته باشید که، بیمه تامین اجتماعی هزینه های ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی دهد.

هزینه ایمپلنت با بیمه نیروهای مسلح

آیا بیمه نیرو های مسلح هزینه ایمپلنت اشترومن را پرداخت می کند؟ آیا ایمپلنت شامل بیمه میشود؟ دارندگان بیمه نیرو های مسلح، می توانند با مراجعه به مراکز دولتی و نظامی، از خدمات دندان پزشکی استفاده کنند.

بیمه نیروهای مسلح نیز از جمله بیمه هایی است که خدمات دندان پزشکی مانند ایمپلنت، ارتودنسی و تمام خدمات مربوط به زیبایی را در بر نمی گیرد. پس بیمه نیرو های مسلح هزینه های ایمپلنت را در پرداخت نمی کند.

تنها در شرایطی این موضوع انجام می گیرد که فرد بیمه شده جانباز باشد. این یکی از شرایط خاص موجود در این بیمه است که هزینه های ایمپلنت به شخص جانباز پرداخت می شود.

هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی ایران

آیا بیمه تکمیلی ایران نیز مانند بیمه تکمیلی گروهی هزینه ایمپلنت امریکایی را پرداخت می کند؟ پاسخ این پرسش در ادامه این قسمت موجود است.

بیمه های تکمیلی قسمتی از هزینه های خدمات درمانی را به شخص پرداخت می کنند. اما بیمه تکمیلی ایران از این جمله بیمه ها نیست و هزینه ایمپلنت را تحت پوشش قرار نمی دهد.

بیشتر بخوانید: ایمپلنت آمریکایی بهتره یا کره ای؟

هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی بانک ملت

بیمه تکمیلی بانک ملت چگونه عمل می کند؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که، این بیمه بصورت گروهی، تکی و خانوادگی ارائه می شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. تفاوت این بیمه با بقیه بیمه در این است که، بیمه تکمیلی بانک ملت هزینه های ایمپلنت را در شرایط خاصی تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه بانک ملت محبوبیت بسیاری بین افراد دارد و سال هاست که در این زمینه فعالیت می کند. کاشت ایمپلنت دندان زایگما در این بیمه جزو خدمات بیمه درمان محسوب می شود.

هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی بانک ملت
هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی بانک ملت

هزینه ایمپلنت با بیمه تکمیلی بانک صادرات

برای پاسخ به این سوال که آیا ایمپلنت شامل بیمه میشود؟ باید گفت که :بیشتر مطب های دندان پزشکی، با بیمه تکمیلی بانک صادرات طرف قرار داد است و کسانی که تحت پوشش بیمه صادرات هستند، می توانند با پرداخت هزینه کمتری از خدمات دندان پزشکی بهره ببرند. کاشت ایمپلنت دندان نیز جزو خدماتی است که مشمول بیمه تکمیلی بان ک صادرات می شود.

برای استفاده کردن از بیمه بانک صدرات و کاهش هزینه های کاشت ایمپلنت نئودنت دندان، می توانید به مراکز دندانپزشکی که طرف قرار داد با بیمه بانک صادرات هستند مراحعه کنید.

سخن پایانی

این مقاله درباره انواع بیمه ها و خدماتی رائه شده توسط آن ها می باشد. همچنین ما در این مقاله درباره بیمه هایی که هزینه کاشت ایمپلنت دندان را پرداخت می کنند و نوع و شیوه عملکرد آن ها صحبت کردیم. در صورت هر گونه سوال و یا مشکل می توانید با ما در ارتباط باشید.

حتی اگر حس کردید که در این رابطه نیاز به مشاوره بیشتری دارید، با ما در تماس باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا