ایمپلنت آرگون

ایمپلنت آرگون
آنچه می خوانید! ...

ایمپلنت آرگون یکی از انواع برندهای ایمپلنت است که به واسطه کشور آلمان تولید می شود و کشور آلمان از پیشتازان در زمینه تولید قطعات ایمپلنت در جهان محسوب می شود. البته آلمان در بین کشورهای فعال اروپایی در زمینه ساخت ایمپلنت قرار گرفته است و همانند آنها رتبه دوم جهانی را به ایمپلنت های تولید شده خود اختصاص داده است.

با این حال قطعات تشکیل دهنده ایمپلنت دندان در کشورهای گوناگون و با شرایط و ویژگی های متفاوت تولید می شوند که به کار بردن هر یک از آنها باعث ایجاد نتیجه متفاوتی در ترمیم دندان می شود. لازم است تا متقاضیان از بهترین برندها به این منظور استفاده کنند.

با ما تا ادامه این مطلب همراه بمانید تا در مورد این نوع ایمپلنت اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی ایمپلنت Argon

ایمپلنت آرگون یک برند ایمپلنت دندان آلمانی است که در سال 1999 توسط شرکت K3pro در شهر اشتوتگارت آلمان تأسیس شد. این شرکت در زمینه تولید ایمپلنت‌های دندانی و مواد بیومتریال فعالیت می‌کند.

ایمپلنت آرگون

2) فیکسچر K3pro Rapid

فیکسچر K3pro Rapid

طراحی فیکسچر نقشی حیاتی در عملکرد و مزایای آن ایفا می‌کند. فیکسچر K3Pro Rapid با طراحی مخروطی و رزوه‌های خودکار، شاهکاری از ثبات و سرعت در ایمپلنت فوری است که لبخندی زیبا را در کمترین زمان به شما هدیه می‌دهد.

طراحی بی‌نظیر، مزایای بی‌نظیر:

ثبات اولیه استثنایی: فیکسچر K3Pro Rapid با طراحی مخروطی و رزوه‌های خودکار، ثبات اولیه‌ای بی‌نظیر را در استخوان فک ایجاد می‌کند و امکان ایمپلنت فوری را فراهم می‌کند.

استخوان‌سازی و انسجام بی‌نظیر: تماس بیشتر این فیکسچر با استخوان، انسجام و استخوان‌سازی بهتری را در محل ایمپلنت ایجاد می‌کند و به ماندگاری و استحکام ایمپلنت شما می‌افزاید.

جراحی کم‌تهاجمی و ریکاوری سریع: طراحی این فیکسچر نیاز به جراحی گسترده را کاهش می‌دهد و به تبع آن، ریکاوری سریع‌تر و عوارض جانبی کمتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

3) فیکسچر K3pro Sure

فیکسچر K3pro Sure
فیکسچر K3Pro Sure با طراحی استوانه‌ای و رزوه‌های فشرده، ثبات اولیه‌ای بی‌نظیر را در ایمپلنت فوری به ارمغان می‌آورد و گامی مطمئن در این مسیر به شما هدیه می‌دهد.

مزایای منحصر به فرد K3Pro Sure:

افزایش سطح تماس با استخوان: طراحی استوانه‌ای و رزوه‌های فشرده K3Pro Sure، سطح تماس آن با استخوان را افزایش می‌دهد و به انسجام و استخوان‌سازی بهتر در محل ایمپلنت کمک می‌کند.

مناسب برای طیف وسیعی از بیماران: K3Pro Sure در طیف وسیعی از شرایط استخوانی قابل استفاده است و راه حلی ایده‌آل برای طیف گسترده‌ای از بیماران ارائه می‌دهد.

جدول سایز فیکسچر K3pro Sure

قطر (میلی متر) ارتفاع (میلی متر)
3 9 – 11 – 13
3.5 9 – 11 – 13
4 7.5 – 9 – 11 – 13
4.5 7.5 – 9 – 11 – 13
5 7.5 – 9 – 11 – 13
6 7.5 – 9

مهم ترین مزایای استفاده از ایمپلنت آرگون

از مزایای ایمپلنت دندان آرگون می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • به کار رفتن تکنولوژی های جدید در تولید این نوع ایمپلنت
 • استفاده از کانکشن کونیکال در تولید آن
 • بهره بردن از تنوع بسیار زیاد در سایز بندی روکش ایمپلنت ارگون
 • متنوع بودن قطعات پروتزی به کار رفته در ساخت این برند
 • انجام شدن مراحل تولید و ساخت آرگون در کشور پیشرفته آلمان
 • امکان استفاده از آن برای تمامی کسانی که قصد ترمیم دندان دارند
 • امکان تعویض دریل های کیت این برند به صورت رایگان
 • و …

بیشترین کاربرد ایمپلنت آرگون

ایمپلنت‌های آرگون به طور کلی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در هر نقطه از دهان قابل استفاده هستند. با این حال، بیشترین کاربرد آنها در موارد زیر است:

1. جایگزینی دندان‌های تکی: ایمپلنت آرگون یک گزینه ایده آل برای جایگزینی دندان‌های تکی از دست رفته است. این ایمپلنت‌ها به دلیل طراحی و کیفیت بالا، می‌توانند جایگزینی طبیعی و زیبایی برای دندان‌های از دست رفته باشند.

2. جایگزینی چندین دندان: ایمپلنت‌های آرگون می‌توانند برای جایگزینی چندین دندان از دست رفته در کنار هم نیز استفاده شوند. در این روش، از دو یا چند ایمپلنت برای پشتیبانی از یک پل دندانی استفاده می‌شود.

3. ایمپلنت فوری: ایمپلنت‌های آرگون به دلیل ثبات اولیه بالا، برای ایمپلنت فوری نیز مناسب هستند. در ایمپلنت فوری، ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان قرار داده می‌شود و تاج دندان موقت یا دائمی پس از چند هفته روی آن نصب می‌شود.

4. بازسازی کامل دهان: ایمپلنت‌های آرگون می‌توانند برای بازسازی کامل دهان در بیمارانی که تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند نیز استفاده شوند. در این روش، از چندین ایمپلنت برای پشتیبانی از یک پروتز کامل دندانی استفاده می‌شود.

نمایندگی ایمپلنت آرگون

خوشبختانه دسترسی به ایمپلنت ARGON در کشور ما بسیار آسان است زیرا این برند در ایران نمایندگی دارد و شرکتی به نام آرمان ایده طب پویا وارد کننده و توزیع کننده ایمپلنت آرگون در ایران محسوب می شود. با توجه به اینکه برند مورد نظر دارای نمایندگی در داخل کشور ما است، استفاده از آن برای متقاضیان با خیال آسوده امکان پذیر می شود.

زیرا در صورت بروز هر گونه مشکل میتوان مساله را با نمایندگی در میان گذاشت و یا از ضمانت آن بهره مند شد.

استفاده از ایمپلنت آرگون برای چه کسانی مناسب است؟

چه کسانی می توانند کاشت ایمپلنت انجام دهند؟ ایمپلنت آرگون از سوی تمامی کسانی که قصد ترمیم دندان داشته باشند، با مشورت پزشک امکان پذیر است. اما مهم ترین افرادی که استفاده از ایمپلنت آرگون برایشان مفید است، کسانی از قبیل زیر هستند:

 • افرادی که از عهده هزینه ایمپلنت ارگون بر آیند
 • افرادی که قصد استفاده از برندهای معتبر را داشته باشند
 • افرادی که بخواهند ایمپلنت فوری انجام دهند
 • افرادی که قصد ترمیم دندان های جلویی خود را دارند
 • کسانی که بخواهند به اصلاح طرح لبخند بپردازند
 • کسانی که مایل به انجام شدن تمامی مراحل ایمپلنت به صورت آنی هستند
 • و…

هزینه ایمپلنت آرگون چه قدر است؟

ایمپلنت ARGON از انواع گران ایمپلنت دندان در ایران محسوب می شود که متقاضیان باید بتوانند از عهده هزینه آن بر آیند. هزینه ایمپلنت دندان آرگون تقریبی در حدود 12 الی 16 میلیون تومان است.

اما لازم به توضیح است که هزینه کلی و دقیق آن برای همه یکسان نیست بلکه مسلما مسائلی بر روی آن تاثیرگذار هستند که باید با در نظر گرفتن آنها قیمت دقیق ایمپلنت را تعیین کرد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تعداد دندان های آسیب دیده که نیاز به ترمیم دارند
 • روش اتصال روکش و پایه نوع ایمپلنت و قطعات تشکیل دهنده آن
 • روش جراحی ترمیم دندان
 • دستمزد پزشک
 • شرایط جسمی افراد
 • روش اتصال روکش و پایه
 • و…

آیا هزینه ایمپلنت آرگون با بیمه قابل پرداخت است؟

در حالت کلی امکان استفاده از برخی بیمه های درمانی برای پرداخت هزینه ایمپلنت وجود دارد اما برای اینکه از آن در راستای ایمپلنت ARGON استفاده کرد، باید نوع بیمه و شرکت ارائه دهنده آن را در نظر گرفت. زیرا شرایط شرکت های بیمه در این زمینه با هم متفاوت است و در کاهش هزینه های ایمپلنت تاثیر می گذارد.

برای ایمپلنت آرگون و کاهش هزینه های آن به واسطه بیمه نیز باید با شرکت های بیمه صحبت کنید تا از این موضوع مطلع گردید.

کلام پایانی

با توجه به اینکه ایمپلنت آرگون یک گزینه ایده آل و مناسب در خصوص ترمیم دندان به حساب می آید، استفاده از آن را به واسطه مجموعه تخصصی آپریل ایمپلنت به شما عزیزان توصیه می کنیم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
تماس با ما

درخواست مشاوره:

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ارسال دیدگاه
آنچه می خوانید! ...
دکمه بازگشت به بالا