ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای ؟

ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای
آنچه در این مقاله می خوانید!

ایمپلنت‌ آلمانی بهتره یا کره‌ای؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ چنین سوالی می گردید احتمالا شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که به دلیل فرسودگی دندان‌های خود، مشکلات زیادی در بلع غذا دارند یا به دلیل اینکه دندان‌های خود را از دست داده‌اند نمی‌توانند به راحتی بخندند. قطعاً از دست دادن دندان یکی از بزرگترین چالش‌های افراد است که زیبایی آنها را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ اما استفاده از ایمپلنت دندان به شما کمک می‌کند که بتوانید این مشکل را جبران کنید و دوباره جذابیت خود را به دست آورید.

بسیاری از افراد با وجود اینکه می‌دانند استفاده از ایمپلنت متحرک دندان‌ها کمک می‌کند که غذاهای نرم و حتی سفت را مصرف کنند، اما در این مورد شک دارند که ظاهر آنها غیرطبیعی به نظر برسد. اگر شما هم تصور می‌کنید که با استفاده از ایمپلنت‌ ها ظاهر مصنوعی شما منجر به تمسخر شدن شما خواهد شد، توصیه می‌کنیم تا ادامه مقاله با ما همراه باشید تا تصمیم خود را در مورد استفاده از ایمپلنت با گارانتی و ضمانت بگیرید.

مقایسه ایمپلنت آلمانی و کره ای
مقایسه ایمپلنت آلمانی و کره ای

البته قبل از اینکه به مقایسه این دو برند بپردازیم، بهتر است که در مورد ایمپلنت و نحوه انجام آن صحبت کنیم تا تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، تا بتوانید به درستی تصمیم بگیرید.

نحوه انجام ایمپلنت دندان

نحوه نصب تشخیص برند بر عهده جراح یا متخصص پیوند استخوان برای ایمپلنت است. برای انتخاب ایمپلنت، فاکتورهایی مانند داشتن فضای کافی در داخل دهان بیمار در نظر گرفته می‌شوند.

نکات بسیار مهمی که پزشکان در انتخاب ایمپلنت در نظر می‌گیرند

مقاومت استخوان فک بیمار : مقاومت استخوان فک، مهم ترین فاکتور در انتخاب ایمپلنت است. بدون در نظر گرفتن آن، انتخاب ایمپلنت نامناسب می‌تواند مشکلات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. پایه ایمپلنت باید در داخل استخوان فک بیمار قرار بگیرد و اگر استخوان فک ضعیف باشد، این احتمال وجود دارد که پایه نتواند به خوبی داخل استخوان قرار بگیرد و بعد از مدتی شل شده و حتی از استخوان خارج شود. پس انجام این روش نیازمند صبر و تحمل است

مرحله بعدی پس از جوش خوردن پایه چیست؟

بعد از جوش خوردن پایه ایمپلنت داخل استخوان فک، تاج دائمی روی آن نصب می‌شود و بیمار به راحتی می‌تواند همانند دندان‌های واقعی خود از آن استفاده کند.

با ایمپلنت‌های پایدار با خیالی آسوده بخندید!

با ایمپلنت‌ های پایدار، دندان نداشتن دیگر مانعی برای شما نخواهد بود. قطعاً این مشکل برای بسیاری از افراد دردسرساز بوده است، اما با خواندن این مقاله، با مزایای فوق العاده ایمپلنت ها آشنا می‌ شوید که به شما کمک خواهند کرد تا خجالت را به چالش تبدیل کنید و با روحیه ‌ای جدید، با لبخندی دوباره به دنیا بخندید.

ایمپلنت دندان پایدار
ایمپلنت دندان پایدار

مصنوعی شدن چهره با ایمپلنت دندان؟ فراموشش کنید!

نگرانی از مصنوعی شدن چهره با نصب ایمپلنت دندان، یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد را در انتخاب این روش در جایگزینی دندان ‌های خود دچار شک و تردید می‌کند. با این حال، ایمپلنت‌های دندان به طور کاملا طبیعی و با شکل و اندازه مناسبی ساخته می‌ شوند، به طوری که با چهره شما تطابق دارند و به آن زیبایی می ‌بخشند.

به عبارتی، نگرانی از مصنوعی شدن چهره با ایمپلنت دندان بی‌ مورد و غیرضروری است؛ بنابراین، شما می ‌توانید با اطمینان کامل به فرآیند نصب ایمپلنت دندان بپردازید و از راحتی و زیبایی دندان ‌های جایگزین خود لذت ببرید.

ایمپلنت آلمانی

آلمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ایمپلنت در اروپاست، که البته جزو چهارمین کشوری است که در این مورد فعالیت می ‌کند. آلمان به دلیل تولید محصولات با کیفیت از شهرت بسیار خوبی برخوردار است؛ چرا که در زمینه‌ی آموزش، تحقیق و حتی توسعه، سرمایه‌گذاری ‌های کلانی انجام می ‌دهد. این کشور علاوه بر تولید ایمپلنت، در تولید خودرو، ماشین آلات و الکترونیک نیز جزو کشورهای برتر محسوب می ‌شود. در دهه‌های گذشته، ایمپلنت هایی که کشور آلمان تولید کرده‌است، به قدری با کیفیت بوده‌اند که این کشور ادعا کرده‌ است در تولید آن ها از سیستم‌های پیشرفته استفاده شده و به بیماران خود تضمین ایمنی کرده‌اند.

عمر ایمپلنت آلمانی

طول عمر به فاکتورهای بسیار زیادی مربوط است که از جمله آن ها می توان به کیفیت برند تولید شده اشاره کرد. با توجه به اینکه ایمپلنت های آلمانی کیفیت بسیار مناسبی دارند؛ بنابراین از طول عمر بالایی نیز برخوردار هستند.

قیمت ایمپلنت آلمانی چقدر است؟

ایمپلنت‌های آلمانی در برند های متفاوتی تولید می ‌شوند، بنابراین هر برند با توجه به کیفیت خود قیمت متفاوتی نیز دارد. اما قیمت ایمپلنت‌ ها در حد متعادلی است و با توجه به ویژگی‌ هایی که در ساخت هر کدام از آن ها در نظر گرفته شده، تعیین می ‌شود.

قیمت ایمپلنت آلمانی
قیمت ایمپلنت آلمانی

برند های معتبر ایمپلنت آلمانی

معتبرترین برند هایی که کشور آلمان تولید کرده و در ایران موجود است ایمپلنت icx    ، bego   و xive  می باشد. البته برند های xive   و bego     به سختی در ایران پیدا می ‌شوند، اما برند icx     جزو ایمپلنت هایی است که علاوه بر قیمت مناسب، احتمال لق شدن پروتز نیز در آن بسیار کمتر است. اما اگر به هر دلیلی این اتفاق افتاد، حتما به دنبال علت لق شدن ایمپلنت دندان باشید. با توجه به تحقیقات انجام شده، موفقیت NDI Medical طوری بوده که در تولید کاشت دندان نتایج طبیعی را از خود نشان داده است.

ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های کره ای در برند های مختلفی تولید می شوند که از جمله آن ها می‌توان به ایمپلنت کره‌ای یوفیت، دنتیوم، نیوبایوتیک و ایمپلنت دندان مگاژن اشاره کرد که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند که بسته به شرایط  بیمار استفاده می شوند.

عمر ایمپلنت کره ای

بعضی از افراد آنقدر مشغول به دنبال کردن پاسخ به این سوال هستند که آیا ایمپلنت‌ آلمانی بهتره یا کره‌ای، به حدی که به موارد دیگری نظیر عمر ایمپلنت‌ ها توجه نمی‌کنند. در واقع، عمر ایمپلنت‌ ها فقط به برند آن بستگی ندارد. علاوه بر این، نوع حفاظت و مراقبت و اجازه دادن بعد از ایمپلنت برای بهبودی نیز تاثیر بسیار زیادی در عمر آن‌ها خواهد گذاشت. در این قسمت، در مورد عمر ایمپلنت‌های کره‌ای صحبت می‌کنیم و با بیان چند مورد، توضیح می‌دهیم که عمر آن ها به عوامل مختلفی بستگی دارند.

تا قداماتی در جهت کنترل عفونت توانایی دندانپزشک زمان بهبودی بعد از ایمپلنت آخرین فن آوری با بررسی برندهای مختلف، بهترین ایمپلنت دندانی را پیدا کنید

ایمپلنت دندان در انواع برند ها تولید می‌ شود اما کشور آلمان و کره یکی از کشور هایی است که در کیفیت ایمپلنت تولیدی حرف اول را می زند؛ بنابراین ما در این مقاله ترجیح می دهیم که در مورد تفاوت این دو ایمپلنت با شما صحبت کنیم.

کدام ایمپلنت بهتر است؟
کدام ایمپلنت بهتر است؟

تفاوت های ایمپلنت آلمانی و کره ای

با وجود اینکه هر دوی این کشور ها نسبت به ایمپلنت های تولیدی کشور های دیگر امتیاز بالاتری کسب می کنند، اما بسیاری از افراد قبل از انتخاب ایمپلنت دوست دارند که به سوال ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای پاسخ دهند؛ بنابراین تفاوت آن ها در چند مورد خلاصه می شود

قیمت

از لحاظ قیمتی قطعاً ایمپلنت های کره ای قیمت مقرون به صرفه تری دارند و در مقایسه با ایمپلنت دندان آلمانی با هزینه کمتری قابل خریداری هستند.

درصد موفقیت کاشت

درصد موفقیت کاشت یک ایمپلنت به کیفیت آن بستگی دارد .همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، کیفیت ایمپلنت های آلمانی بسیار بیشتر از ایمپلنت های کره ای هستند؛ بنابراین درصد موفقیت کاشت ایمپلنت آلمانی بسیار بیشتر از ایمپلنت کره‌ای است.

در دسترس بودن: ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای ؟

هرچقدر که یک محصول در دسترس تر است هزینه خرید آن نیز پایین می آید؛ بنابراین وقتی قیمت ایمپلنت های کره ای کمتر هستند، می توان نتیجه گرفت که میزان در دسترس بودن ایمپلنت کره‌ای بیشتر از برند آلمانی است.

کیفیت

کشور آلمان ایمپلنت های بسیار باکیفیت تری می سازد؛ بنابراین از لحاظ مقایسه کیفیت، قطعاً کشور آلمان امتیاز بیشتری خواهد گرفت.

آیا واقعاً کیفیت مهم نیست؟ برخی افراد برای تبلیغ یک برند، به فروش محصولات نامرغوب روی می‌آورند و حتی برخی پزشکان هم در تلاشند تا با این کار، سود بیشتری کسب کنند. امّا آیا این رفتارها به نفع ماست؟ آیا نباید اینکه محصولات با کیفیت و ایمنی بالا مورد استفاده قرار گیرند، برای همه ما اولویت باشد؟ بیایید در مورد خطرات استفاده از ایمپلنت‌ های نامرغوب صحبت کنیم و ببینیم چگونه می ‌توانیم از تجربیات دیگران در این زمینه استفاده کنیم.

ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای؟
ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای؟

خطرات استفاده از ایمپلنت‌های نامرغوب کره ای یا آلمانی

آسیب عصبی و در نتیجه بی حس شدن یا سوزن سوزن شدن لثه ها و لب ها

آسیب به سایر دندان ها یا حتی رگ های خونی

از دیگر خطرات استفاده از ایمپلنت های بی کیفیت می توان به 2 مورد بسیار مهم زیر اشاره کرد:

 مشکلات سینوسی

در صورتی که از ایمپلنت های نامرغوب استفاده کنید، مشکلات بسیار زیادی برای به وجود خواهد آمد. اما بهتر است که به جای سرزنش خود بعد از ایجاد چنین مشکلی، به دنبال این مورد باشید که سینوس دندان چیست و درمان آن کدام است؟ تا بهتر بتوانید به درمان آن اقدام کنید

 عفونت در بخش هایی که ایمپلنت شده

قطعاً عفونت دندان برای بسیاری از افراد دردناک است اما در صورتی که با چنین چالشی روبرو شدید، بهتر است که به درمان عفونت ریشه دندان بپردازید تا از ایجاد مشکلات بزرگ تر پیشگیری کنید.

عمر ایمپلنت کره ای و آلمانی تقریبا چقدر است ؟

بعضی از افراد همیشه در خصوص کاشت دندان مصنوعی، به ایمپلنت فکر می‌کنند. اما سوالی که برخی از آن ‌ها مطرح می‌کنند این است که آیا ایمپلنت کره‌ ای بهتره یا آلمانی؟ در حقیقت، عمر ایمپلنت ‌ها به عوامل مختلفی نظیر رعایت بهداشت دندان، جنس ایمپلنت و مراقبت درست پس از کاشت بستگی دارد.

البته عمر هر دوی این ایمپلنت ها در حدود 4 الی 10 سال است اما اگر  بهداشت دندان خود را رعایت نکنید و دندان‌ های شما ضربه ببینند، ممکن است لازم شود یک یا چند واحد از ایمپلنت های خود را تعویض کنید.

چگونه ایمپلنت دندانی مناسب را انتخاب کنیم؟

در این مقاله، به تمام جنبه‌های ایمپلنت آلمانی و کره‌ای پرداخته‌ایم. با این حال، بسیاری از افراد قادر به انتخاب بین  این ایمپلنت ها  نیستند و در یافتن پاسخ چنین سوالی که ایمپلنت آلمانی بهتره یا کره ای سردرگم مانده اند. در چنین شرایطی، پیشنهاد می‌دهیم با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید تا بهترین انتخاب را انجام دهید. شماره‌های تماس با کارشناسان مربوطه را می‌توانید در سایت ما پیدا کنید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
تماس با ما

درخواست مشاوره:

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

من میخوام ایمپلنت کره ای استفاده کنم اگه میشه بهم بگین عمرش چند ساله؟ درد کاشت ایمپلنت دندان خیلی زیاده ؟

سارا جان بهت توصیه میکنم سمت ایمپلنت نری شوهرم ایمپلنت کرده خیلی ناراضیه بیچاره یه هفته نمیتونست غذا بخوره منم تصمیم گرفتم از این مصنوعی هاش بذارم

کی گفته اصلاااا هم اینطوری نیست لطفا نظرتو نگه دار برای خودت خانم محترم من ایمپلنت کردم عین عصب کشی میمونه هیچی نمیفهمی چند روز بعدشم راحتت میتونی غذا بخوری

آنچه در این مقاله می خوانید!
دکمه بازگشت به بالا