ایمپلنت لیزری

ایمپلنت با لیزر
آنچه می خوانید! ...

آیا تصمبم دارید از ایمپلنت لیزری یا ایمپلنت با لیزر استفاده کنید؟ ایمپلنت دندان به عنوان بهترین روش برای ترمیم به صورت مختلفی انجام می شود و روش های متفاوتی برای جراحی آن وجود دارد که یکی از این روش ها ایمپلنت لیزری است.

ایمپلنت لیزری یا Laser surgery در مقایسه با ایمپلنت معمولی می تواند شرایط بهتری را برای بیماران ایجاد کند و  از طرف دیگر به پزشک نیز در حین مراحل جراحی کمک زیادی می شود. در این مقاله به بررسی ایمپلنت هایی که با استفاده از لیزر به کار برده می شوند، خواهیم پرداخت. پس برای کسب اطلاع در این زمینه با ما در آپریل ایمپلنت همراه باشید.

فیلم ایمپلنت دندان با لیزر

کنجکاوید ببینید ایمپلنت دندان با لیزر چطور انجام میشه؟

این فیلم کوتاه رو از دست ندید! در این ویدئوی جذاب، شاهد مراحل شگفت‌انگیز ایمپلنت دندان با لیزر خواهید بود. از برش‌های ظریف و دقیق لیزر تا جایگذاری ایمپلنت و بخیه زدن، همه چیز را به طور کامل و با جزئیات مشاهده خواهید کرد.

ایمپلنت لیزری چیست؟

جراحی ایمپلنت لیزری با شیوه سنتی انجام نمی شود بلکه از دستگاه لیزر برای این جراحی بهره گرفته می شود و پزشک جراحت های مورد نیاز در لثه که برای قرار گرفتن پایه ایمپلنت در فک مورد نیاز هستند را با استفاده از اشعه لیزر به وجود می اورد؛

در نتیجه اشعه حاصل از لیزر زمانی که با بافت های مورد نظر برخورد می کنند، جراحت های مورد نیاز را به وجود می اورند که در این شرایط دستگاه برای برش دادن لثه در تماس مستقیم با لثه نخواهد بود. بدین ترتیب با این روش بهداشت در طول جراحی بیشتر است و امکان انتقال بیماری به افراد وجود نخواهد داشت.

در حالی که تماس مستقیم ابزارهای جراحی در روش معمولی می توانست باعث انتقال بیماری های خاص به افراد شود و بهداشت کار در روش معمولی کمتر است.

قیمت ایمپلنت لیزری

هزینه ایمپلنت دندان با کمک لیزر با این روش به شرح زیر است:

نوع خدمات هزینه (به تومان)
هزینه ایمپلنت لیزری 15 الی 20 میلیون

مراحل ایمپلنت دندان با لیزر

ترمیم سیستم دندانی با استفاده از لیزر چگونه است؟

مرحله اول:

آمادگی برای جراحی: بیمار مجموعه ای از آزمایشات لازم را می گذراند، یک عکس پانوراما از فک یا سی تی اسکن برای تشخیص دقیق تر می گیرد.

مرحله دوم:

جراحی شامل استفاده از لیزر به جای اسکالپل است. ناحیه کوچکی بالای محل ایمپلنت توسط پرتویی جدا می‌شود که مخاط را سوزان می‌دهد، بنابراین از تبخیر رطوبت و عدم خونریزی اطمینان می‌یابد. لیزر همچنین به آماده سازی بستر برای سازه کمک می کند. استفاده از لیزر در عمل دندانپزشکی خاصیت ضد باکتریایی دارد، صدمات را کاهش می دهد و خطر عوارض را در دوره بعد از عمل به صفر می رساند.

کاشت دندان با لیزر
کاشت دندان با لیزر

مرحله سوم:

ایمپلنت داخل استخوان قرار می گیرد و سپس دندانپزشک یک بخیه را روی محل برداشتن قرار می دهد. دوره کاشت کامل ایمپلنت بسته به خواص و ویژگی های فردی بدن از سه تا شش ماه طول می کشد.

مرحله چهارم: 

پس از ادغام کامل استخوان و ریشه مصنوعی، لیزر دوم انجام می شود و سپس اباتمنت و تاج نصب می شود.

مزایای ایمپلنت با استفاده از لیزر

مزایای ایمپلنت دندان به استفاده از لیزر (به روش ایمپلنت لیزری جهت ترمیم دندان ها) به شرح زیر است:

  • کاهش درد و خونریزی
  • کاهش جراحت هایی که در لثه ایجاد می شوند
  • عدم نیاز به بخیه زدن لثه در این روش
  • افزایش دقت جراح دندانپزشک
  • ایجاد ظرافت بیشتر برای جراحی لثه
  • کاهش دوره نقاهت بعد از جراحی
  • به وجود امدن شرایط بهتر برای بیمار و پزشک در حین جراحی
  • و…

ایمپلنت با لیزر

عوارض ایمپلنت لیزری دندان

شاید با خود فکر کنید که ایمپلنت کردن دندان ها با استفاده از لیزر هیچ گونه ایرادی را به همراه ندارد و روشی ایمن و بی خطر است اما باید گفت که در این روش عوارض و یا خطراتی نیز وجود خواهد داشت که در واقع این عوارض ناشی از به کار بردن اشعه لیزر است.

به صورت کلی اشعه لیزر که در ایمپلنت استفاده می شود، برای چشم مضر است و در صورتی که این اشعه با چشم برخورد کند، آسیب های بسیار جدی به چشم می زند. به همین دلیل پزشکانی که عملیات و جراحی مربوط به ایمپلنت با استفاده از لیزر را برای بیماران انجام می دهند، باید دقت بسیار زیادی داشته باشند تا به صورت ناگهانی اشعه لیزر با چشم برخورد نکند.

به عبارت دیگر می توان این چنین نیز گفت که اشعه لیزر فقط باید به ناحیه مورد نظر جراحی تابانده شود تا عوارض ایمپلنت دندان با این روش به وجود نیاید.

آیا ایمپلنت با لیزر برای همه مناسب است؟

 استفاده از لیزر در کاشت ایمپلنت مزایای متعددی مانند برش دقیق تر، خونریزی کمتر و درد و تورم کمتر برای بیمار به همراه دارد. با این وجود، این روش برای همه افراد مناسب نیست. محدودیت های استفاده از لیزر در کاشت ایمپلنت:

نفوذ نامناسب لیزر در ساختار دندان: همانطور که اشاره کردید، فناوری لیزر ممکن است به طور یکنواخت به تمام ساختار دندان نفوذ نکند. در دندان های با تراکم و سختی بالا، اثربخشی لیزر محدود می شود و ممکن است برش و آماده سازی لثه و استخوان به طور کامل انجام نشود.

کاشت ایمپلنت با لیزر
کاشت ایمپلنت با لیزر

موارد پیچیده کاشت ایمپلنت: در برخی موارد پیچیده تر مانند نیاز به پیوند استخوان یا بازسازی لثه، استفاده از روش های سنتی کاشت ایمپلنت که دقت و کنترل بیشتری به جراح می دهد، ترجیح داده می شود.

 کاندیداهای مناسب ایمپلنت با لیزر

روش ایمپلنت لیزری در تهران را همه متقاضیان ترمیم دندان می توانند انجام دهند اما کسانی که در هر یک از شرایط ذکر شده در زیر قرار دارند، بیشتر از سایرین به استفاده از این روش نیاز خواهند داشت:

1 کسانی که دارای بیماری های خاص هستند
2 افرادی که قوای جسمی کمی دارند و تحمل درد و خونریزی زیاد را ندارند
3 افرادی که به ترمیم دندان های عقبی یعنی دندان آسیاب نیاز دارند
4 کسانی که می خواهند کیفیت و نتیجه ایمپلنت بسیار ایده آلی داشته باشند
5 افرادی که پزشک استفاده از این روش را برایشان توصیه کرده است
6 افرادی که با دوره نقاهت بعد از ایمپلنت مشکل دارند
7 کسانی که نمی توانند مدت زمان زیادی را بعد از جراحی به استراحت بپردازند

کاندیدای مناسب ایمپلنت با لیزر

بررسی تفاوت ایمپلنت لیزری و معمولی

در این جدول روش ایمپلنت لیزری و معمولی را با هم مقایسه کرده ایم:

میزان جراحت میزان جراحت هایی که در روش معمولی در لثه به وجود می ایند در مقایسه با ایمپلنت لیزری بسیار بیشتر هستندد
مدت زمان جراحی مدت زمان بیشتری برای جراحی ایمپلنت در روش معمولی نسبت به ایمپلنت با لیزر مورد نیاز خواهد بود.
میزان درد میزان درد و خونریزی نیز در روش لیزری بسیار کمتر از روش معمولی است و پس از آن نیازی به بخیه زدن لثه نخواهد بود.
دوره نقاهت کوتاه تر بودن دوره نقاهت پس از جراحی ایمپلنت با لیزر در مقایسه با روش معمولی است و بیماران و پزشک در طول جراحی شرایط بهتری را خواهند داشت.
دقت پزشک دقت پزشک زمانی که از لیزر استفاده می شود، بسیار بیشتر از روش معمولی است و ظرافت جراحی نیز بالاتر خواهد بود.

کلام پایانی

ایمپلنت دندان با لیزر یک روش بسیار مناسب و ایده آل است و در صورتی که توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود، شرایطی را به وجود می آورد تا بیمار در حین جراحی و بعد از آن هیچ مشکلی پیدا نکند و در بهترین حالت ممکن به ترمیم دندان های خود بپردازد.

با این وجود حتما باید برای استفاده از این روش به بهترین مراکز درمانی و دندانپزشکی ها مراجعه کنید که نتیجه حاصل از ایمپلنت برایتان به میزان کافی رضایت بخش باشد.

به این منظور می توانید از خدمات بسیار حرفه ای و تخصصی دندانپزشکی آپریل ایمپلنت در تهران بهره مند شوید و توسط پزشکان ما ترمیم دندان های خود را با این روش و یا هر روش دیگری که مد نظر دارید، انجام دهید. مجموعه آپریل علاوه بر ایمپلنت به انجام سایر روش های دندانپزشکی نیز می پردازد. در صورتی که قصد مشاوره دارید حتما با ما در ارتباط باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...