ایمپلنت دندان

ایمپلنت با لیزر

ایمپلنت با لیزر چگونه است؟ مزایای ایمپلنت با لیزر چیست؟ عوارض ایمپلنت با لیزر چیست؟ در آپریل ایمپلنت که از تخصصی ترین دندانپزشکی ها در زمینه ایمپلنت است، به بررسی ایمپلنت هایی که با استفاده از لیزر به کار برده می شوند، خواهیم پرداخت. پس برای کسب اطلاع در این زمینه با ما در آپریل ایمپلنت همراه باشید.

ایملپنت روشی متشکل از سه بخش: پایه، روکش و اباتمنت است که برای ترمیم دندان به کار می رود و بر اساس ویژگی های بسیار خوبی که دارد، طرفداران زیادی پیدا کرده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ به همین دلیل از زمانی که این روش به وجود آمده است تا کنون تغییرات زیادی پیدا کرده و با پشرفت های تکنولوژی به قابلیت های آن افزوده شده است.

کسانی که قصد استفاده از روش ایمپلنت را برای ترمیم دندان های خود دارند، باید آگاه باشند که ایمپلنت به عنوان بهترین روش برای ترمیم دندان به صورت مختلفی انجام می شود و روش های متفاوتی برای جراحی آن وجود دارد که یکی از این روش ها ایمپلنت لیزری است.

ایمپلنت لیزری در مقایسه با ایمپلنت معمولی می تواند شرایط بهتری را برای بیماران ایجاد کند و  از طرف دیگر به پزشک نیز در حین مراحل جراحی کمک زیادی می شود.

ایمپلنت با لیزر چگونه است و چه تفاوتی با روش معمولی دارد؟

جراحی ایمپلنت لیزری با شیوه سنتی انجام نمی شود بلکه از دستگاه لیزر برای این جراحی بهره گرفته می شود و پزشک جراحت های مورد نیاز در لثه که برای قرار گرفتن پایه ایمپلنت در فک مورد نیاز هستند را با استفاده از اشعه لیزر به وجود می اورد؛

در نتیجه اشعه حاصل از لیزر زمانی که با بافت های مورد نظر برخورد می کنند، جراحت های مورد نیاز را به وجود می اورند که در این شرایط دستگاه برای برش دادن لثه در تماس مستقیم با لثه نخواهد بود و به این شکل بهداشت در طول جراحی بیشتر است و امکان انتقال بیماری به افراد وجود نخواهد داشت، در حالی که تماس مستقیم ابزارهای جراحی در روش معمولی می توانست باعث انتقال بیماری های خاص به افراد شود و بهداشت کار در روش معمولی کمتر است.

میزان جراحت هایی که در روش معمولی در لثه به وجود می ایند در مقایسه با ایمپلنت لیزری بسیار بیشتر هستند و مدت زمان بیشتری برای جراحی ایمپلنت در روش معمولی مورد نیاز خواهد بود.

تفاوت دیگر میان این دو روش، کوتاه تر بودن دوره نقاهت پس از جراحی ایمپلنت با لیزر در مقایسه با روش معمولی است و بیماران و پزشک در طول جراحی شرایط بهتری را خواهند داشت.

میزان درد و خونریزی نیز در روش لیزری بسیار کمتر از روش معمولی است و پس از آن نیازی به بخیه زدن لثه نخواهد بود.

دقت پزشک زمانی که از لیزر استفاده می شود، بسیار بیشتر از روش معمولی است و ظرافت جراحی نیز بالاتر خواهد بود.

ایمپلنت با لیزر

مزایای ایمپلنت با استفاده از لیزر چیست؟

استفاده از لیزر برای ترمیم دندان ها به روش ایمپلنت از مزایایی به شرح زیر برخوردار است:

 • کاهش درد و خونریزی
 • کاهش جراحت هایی که در لثه ایجاد می شوند
 • عدم نیاز به بخیه زدن لثه در این روش
 • افزایش دقت جراح دندانپزشک
 • ایجاد ظرافت بیشتر برای جراحی لثه
 • کاهش دوره نقاهت بعد از جراحی
 • به وجود امدن شرایط بهتر برای بیمار و پزشک در حین جراحی
 • و…

عوارض کاشت دندان چه می باشد؟

شاید با خود فکر کنید که ایمپلنت کردن دندان ها با استفاده از لیزر هیچ گونه ایرادی را به همراه ندارد و روشی ایمن و بی خطر است اما باید گفت که در این روش عوارض و یا خطراتی نیز وجود خواهد داشت که در واقع این عوارض ناشی از به کار بردن اشعه لیزر است.

به صورت کلی اشعه لیزر که در ایمپلنت استفاده می شود، برای چشم مضر است و در صورتی که این اشعه با چشم برخورد کند، آسیب های بسیار جدی به چشم می زند و به همین دلیل پزشکانی که عملیات و جراحی مربوط به ایمپلنت با استفاده از لیزر را برای بیماران انجام می دهند، باید دقت بسیار زیادی داشته باشند تا به صورت ناگهانی اشعه لیزر با چشم برخورد نکند.

به عبارت دیگر می توان این چنین نیز گفت که اشعه لیزر فقط باید به ناحیه مورد نظر جراحی تابانده شود تا مشکلی به وجود نیاید.

ایمپلنت با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

این روش ایمپلنت را همه متقاضیان ترمیم دندان می توانند انجام دهند اما کسانی که در هر یک از شرایط ذکر شده در زیر قرار دارند، بیشتر از سایرین به استفاده از این روش نیاز خواهند داشت:

 • کسانی که دارای بیماری های خاص هستند
 • افرادی که قوای جسمی کمی دارند و تحمل درد و خونریزی زیاد را ندارند
 • افرادی که به ترمیم دندان های عقبی یعنی دندان آسیاب نیاز دارند
 • کسانی که می خواهند کیفیت و نتیجه ایمپلنت بسیار ایده آلی داشته باشند
 • افرادی که پزشک استفاده از این روش را برایشان توصیه کرده است
 • افرادی که با دوره نقاهت بعد از ایمپلنت مشکل دارند
 • کسانی که نمی توانند مدت زمان زیادی را بعد از جراحی به استراحت بپردازند
 • و…

کلام پایانی

ایمپلنت با لیزر یک روش بسیار مناسب و ایده آل است و در صورتی که توسط پزشک متخصص و ماهر انجام شود، شرایطی را به وجود می آورد تا بیمار در حین جراحی و بعد از آن هیچ مشکلی پیدا نکند و در بهترین حالت ممکن به ترمیم دندان های خود بپردازد.

با این وجود حتما باید برای استفاده از این روش به بهترین مراکز درمانی و دندانپزشکی ها مراجعه کنید که نتیجه حاصل از ایمپلنت برایتان به میزان کافی رضایت بخش باشد.

به این منظور می توانید از خدمات بسیار حرفه ای و تخصصی دندانپزشکی آپریل ایمپلنت در تهران بهره مند شوید و توسط پزشکان ما ترمیم دندان های خود را با این روش و یا هر روش دیگری که مد نظر دارید، انجام دهید.

دندانپزشکی آپریل علاوه بر ایمپلنت به انجام سایر روش های دندانپزشکی همچون: لمینت، کامپوزیت، کشیدن دندان، پر کردن دندان، عصب کشی و … نیز می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا