ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان ارزان

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت دندان ارزان چه ویژگی هایی دارد؟ راهکارهایی برای کاهش هزینه ایمپلنت چه هستند؟ ایمپلنت ارزان دندان در تهران و بهترین دندانپزشکی ها برای آن چگونه هستند؟

از آنجایی که ایمپلنت یک روش بسیار گران قیمت است و از جمله پر هزینه ترین روش ها برای ترمیم دندان محسوب می شود، در مجموعه آپریل ایمپلنت قصد داریم که کاشت دندان ارزان را بررسی کنیم تا به این شکل به تمامی کسانی که قصد دارند هزینه های مورد نیاز برای استفاده از این روش را کاهش دهند، کمکی کرده باشیم.

در میان روش هایی که در سال اخیر برای ترمیم دندان های آسیب دیده و از دست رفته به وجود امده اند، کاشت جایگاه بهتر و مناسب تری را به خود اختصاص داده است و بیشتر از سایر روش ها مورد استقبال پزشکان و بیماران قرار گرفته است زیرا مزیت های موجود در آن بیشتر هستند.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت روشی برای ترمیم دندان از دست رفته است که هیچ عارضه ای را برای دندان های مجاور دندان ایمپلنت شده به وجود نمی آورد و برای بدن انسان نیز خطری را ایجاد نمی کند.

در این روش پایه ایمپلنت جایگزین ریشه دندان از دست رفته در استخوان فک می شود و سپس با ثبات پیدا کردن آن در فک، روکش ایمپلنت بر روی آن قرار داده می شود. روکش ایمپلنت نیز در واقع همان تاج دندان است که زیبایی دندان را تامین می کند.

 

ایمپلنت دندان ارزان

ایمپلنت دندان ارزان چه ویژگی هایی دارد؟

ایمپلنت در کشور های مختلف و با برند های متفاوتی تولید می شود. علاوه بر آن روش اتصال اجزای ایمپلنت بر روی هم با هم متفاوت است که از این جهت هزینه مورد نیاز برای هر یک از آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود. بر اساس تفاوت هایی که انواع کاشت با هم دارند، ویژگی های کاشت دندان ارزان را می توان از قبیل زیر در نظر گرفت:

تولید شدن توسط کشور های آسیایی

در میان کشورهایی که تولید کننده ایمپلنت در جهان هستند، کشورهای آسیایی از قبیل: کره، ایران و چین انواع ایمپلنت ارزان قیمت تری را تولید می کنند و برای تهیه ایمپلنت های تولید شده توسط آنها به صرف هزینه کمتری نیاز خواهد بود.

در واقع کسانی که قصد دارند تا به واسطه ایمپلنت دندان ارزان به ترمیم دندان های خود بپردازند، با مشورت پزشک میتوانند از انواع ایمپلنت که توسط این کشور ها تولید می شوند، استفاده کنند و از هزینه های خود بکاهند.

اتصال اجزای ایمپلنت با روش چسبی

برای اینکه پایه و روکش ایمپلنت را بر روی هم قرار داد، از دو روش مختلف برای اتصال انها استفاده می شود که یکی از این روش ها اتصال با چسب مخصوص ایمپلنت است و روش دیگر استفاده از اباتمنت است.

روش چسبی به عنوان روش کم هزینه تری شناخته می شود و برای به کار بردن آن باید هزینه کمتری در نظر گرفت. از این رو برای کاشت دندان ارزان می توان از این روش اتصال در صورت صلاح دید پزشک استفاده کرد.

اما از آنجایی که میزان دوام و ماندگاری کاشت در این روش کمتر است، معمولا از آن برای ترمیم دندان های جلویی استفاده می شود.

نوع روکش ایمپلنت

روکش های ایمپلنت از نظر جنس متفاوت هستند و به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

روکش تمام زیرکونیا

روکش فریم زیرکونیا

روکش پ اف ام

هزینه هر یک از این روکش ها با هم متفاوت است و در صورتی که از انواع ارزان قیمت تر آن استفاده شود، هزینه کلی ایمپلنت نیز کاهش می یابد.

راهکارهایی برای کاهش هزینه ایمپلنت

علاوه بر ویژگی های ایمپلنت دندان ارزان که در بخش فوق مورد بررسی قرار دادیم، مسائل دیگری نیز وجود دارند که باعث کاهش هزینه های کاشت می شوند و با انجام دادن آنها می توان هزینه های ایمپلنت را پایین آورد تا با کمترین هزینه از این روش استفاده کرد.

به عنوان مثال: در صورتی که برای ترمیم دندان با این روش به مراکز درمانی دولتی مراجعه کرد، هزینه های درمان پایین تر می آید و یا اگر از پزشکانی که تخصص لازم را در این زمینه ندارند کمک گرفته شود، هزینه ها کاهش پیدا می کنند.

همچنین انجام دادن این روش در شهرستان هایی که جزو مناطق محروم به حساب می آیند نیز از هزینه های شما می کاهد.

اما با این وجود انجام این راهکارها را به شما توصیه نمی کنیم زیرا در صورتی که این امور را مورد استفاده قرار دهید، شاید در ابتدا هزینه کمتری بپردازید، اما در بلند مدت باید مبلغ بیشتری را برای ترمیم دندان خرج کنید و یا دائما به ترمیم دندان های کاشت شده خود بپردازید.

برند ایمپلنت دندان ارزان در تهران

در میان انواع برند های ایمپلنت آسیایی که از نوع ارزان قیمت محسوب می شوند، برند هایی از قبیل زیر از بهترین و معروف ترین برند های ایمپلنت ارزان در تهران و ایران به حساب می آیند:

اوستوم OSSTEM

دنتیوم DENTUIM

مگاژن MEGAGEN

دیو DIO IMPLANT

سابمرج SUB MERGE

و…

ایمپلنت دندان در تهران

در تهران مراکز زیادی وجود دارند که شرایط استفاده از ایمپلنت ارزان را محیا کرده اند اما اگر به دنبال دندانپزشکی هایی هستید که ارائه خدمات دندانپزشکی مناسبی داشته باشند و از شهرت خوبی در سطح شهر برخوردار باشند، دندانپزشکی آپریل کاشت را به شما پیشنهاد می کنیم که در این دندانپزشکی می توانید از کاشت دندان ارزان هم با شرایط مد نظر خود استفاده کنید و پزشکان در این زمینه به شما راهنمایی های لازم را ارائه می دهند تا عواملی را برای کاهش هزینه به کار ببرید که نتیجه نهایی کاشت مناسب باشد و از کیفیت آن کاسته نشود.

سخن پایانی

ایمپلنت دندان ارزان مناسب ترین گزینه و انتخاب برای کسانی است که قصد دارند ترمیم دندان انجام دهند اما از عهده پرداخت هزینه ایمپلنت گران قیمت بر نمی ایند. علاوه بر آن افرادی که می خواهند از سایر روش های ترمیم دندان مانند: کامپوزیت و یا لمینت استفاده کنند، بهتر است تا ایمپلنت ارزان را جایگزین انها نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا