ایمپلنت ایرانی

ایمپلنت ایرانی
آنچه می خوانید! ...

قطعات تشکیل دهنده ایمپلنت دندان به واسطه کشورهای مختلفی در جهان تولید می شود که ایمپلنت ایرانی نیز یکی از این کشور ها محسوب می شود. ایمپلنت در مقایسه با روش های دیگری که برای ترمیم دندان استفاده می شود، از طرفداران بیشتری برخوردار است. زیرا نتیجه حاصل از به کار بردن این روش در مقایسه با سایر روش ها بهتر است و از این جهت عده بیشتری مشتاق به استفاده از این روش هستند.

در دندانپزشکی آپریل ایمپلنت می خواهیم به بررسی این نوع از ایمپلنت ها بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

ایمپلنت دندان ایرانی چگونه است؟

ایمپلنت های ایرانی همان طور که از نام آنها مشخص است، توسط کشور عزیزمان ایران تولید می شوند.

این ایمپلنت ها در مقایسه با ایمپلنت هایی که توسط دیگر کشورهای جهان ساخته می شوند، بسیار مقرون به صرفه تر هستند و برای استفاده از آنها باید هزینه کمتری پرداخت شود. ایمپلنت های ایرانی شاید از داوم و زیبایی ایمپلنت های آمریکایی و اروپایی برخوردار نباشند اما باز هم در مقایسه با سایر روش های ترمیم دندان گزینه بهتری محسوب می شوند.

از انجایی که این نوع ایمپلنت در کشور تولید می شود، برای پیدا کردن آن و استفاده نمودن از این نوع ایمپلنت هیچ محدودیتی وجود ندارد و به راحتی می توان آن را پیدا کرد و مورد استفاده قرار داد.

قیمت ایمپلنت ایرانی

قیمت این نوع ایمپلنت مطمئنا کمتر از برند های مطرح است:

نوع خدمات قیمت به تومان
قیمت ایمپلنت دندان ایرانی شروع از 3/500/000 الی 7/000/000
قیمت ایمپلنت ایرانی کیمیا 4 تا 6 میلیون
هزینه ایمپلنت ایرانی
هزینه ایمپلنت ایرانی

عمر ایمپلنت ایرانی

عمر این نوع ایمپلنت ها حدود 20 الی 25 سال است که با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از مسواک مخصوص ایمپلنت دندان می توانید از خرابی زود هنگام آن جلوگیری کنید.

بهترین ایمپلنت ایرانی کدام است؟

انتخاب بهترین ایمپلنت ایرانی، به عوامل مختلفی مانند شرایط و نیازهای هر بیمار، نظر دندانپزشک متخصص و بودجه بیمار بستگی دارد. با این حال، برخی از برندهای شناخته شده این برند عبارتند از:

کیمیا کاشت اطبا: این برند، اولین تولید کننده ایمپلنت در ایران است و از دستگاه‌های CNC سوئیسی استفاده می‌کند. هزینه ایمپلنت کیمیا کاشت اطبا بین 4 تا 6 میلیون تومان است و عمر مفید آن حدود 10 تا 15 سال تخمین زده می‌شود.

کوشا فن پارس: این برند، سابقه طولانی در تولید تجهیزات دندانپزشکی دارد و ایمپلنت‌های آن با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می‌شوند. هزینه ایمپلنت کوشا فن پارس بین 3 تا 5 میلیون تومان است و عمر مفید آن حدود 8 تا 12 سال تخمین زده می‌شود.

نیک کاشت آسیا: این برند، از مواد اولیه با کیفیت بالا و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کند و ایمپلنت‌های آن با گارانتی ارائه می‌شوند. هزینه ایمپلنت نیک کاشت آسیا بین 5 تا 7 میلیون تومان است و عمر مفید آن حدود 10 تا 15 سال تخمین زده می‌شود.

انواع ایمپلنت ایرانی

از جمله انواع ایمپلنت دندان ایرانی که توسط شرکت های مختلفی تولید می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت تولیدی نام ایمپلنت
شرکت کیمیا کاشت اطبا ایمپلنت کیمیا
شرکت کوشا فن پارس ایمپلنت آویتا
شرکت نیک کاشت آسیا ایمپلنت سینابایونیک

آیا ایمپلنت ایرانی خوب است؟

این برند در واقع بهترین گزینه برای ترمیم دندان محسوب نمی شود و انواع خارجی آن میتوانند گزینه های بهتر و مناسب تری به این منظور باشند.

اما این نوع ایمپلنت برای کسانی که از عهده هزینه ایمپلنت بر نمی آیند و قصد دارند که هزینه های ایمپلنت را کاهش دهند، می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

آیا ایمپلنت ایرانی خوبه؟
آیا ایمپلنت ایرانی خوبه؟

کیفیت ایمپلنت ایرانی چقدر است؟

در سال‌های اخیر، شاهد رشد چشمگیری در تولید ایمپلنت‌های ایرانی بوده‌ایم. این موضوع، انتخاب را برای دندانپزشکان و بیماران پیچیده‌تر کرده است. در این پاسخ، به عنوان یک دندانپزشک، به بررسی دقیق کیفیت آن ها می‌پردازیم.

کیفیت:

مواد: ایمپلنت‌های ایرانی عمدتاً از جنس تیتانیوم هستند، مشابه ایمپلنت‌های خارجی. کیفیت تیتانیوم مورد استفاده در برندهای مختلف آن، می‌تواند متفاوت باشد.

طراحی: طراحی ایمپلنت‌های ایرانی، از نظر ظاهری و اتصالات، شبیه به نمونه‌های خارجی است. با این حال، ممکن است در ظرافت و دقت طراحی، به پای برندهای مطرح خارجی نرسند.

تحقیقات و آزمایشات: در حال حاضر، تحقیقات و آزمایشات گسترده‌ای در زمینه این برند انجام می‌شود، اما هنوز به سطح تحقیقات و آزمایشات برندهای خارجی نرسیده‌اند.

گواهینامه‌ها: اکثر ایمپلنت‌های ایرانی، گواهینامه‌های لازم از سازمان غذا و داروی ایران را دریافت کرده‌اند. برخی برندها، در حال دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی نیز هستند.

قابلیت اطمینان:

شکستگی: احتمال شکستگی ایمپلنت‌های ایرانی، به ندرت اتفاق می‌افتد، اما به دلیل تنوع در کیفیت مواد و طراحی، ممکن است بیشتر از ایمپلنت‌های خارجی باشد.

طول عمر: عمر مفید ایمپلنت‌های ایرانی، به عوامل مختلفی مانند کیفیت ایمپلنت، مهارت دندانپزشک و بهداشت دهان و دندان بیمار بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، عمر این برند، کمتر از ایمپلنت‌های خارجی با سابقه طولانی‌تر است.

میزان موفقیت: میزان موفقیت این برند، در مطالعات مختلف، بین 85 تا 95 درصد گزارش شده است. این میزان، با ایمپلنت‌های خارجی قابل مقایسه است.

تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی

انتخاب بین ایمپلنت ایرانی و خارجی، یکی از دغدغه‌های رایج بیماران است. در این پاسخ به بررسی دقیق تفاوت‌های این دو نوع ایمپلنت می‌پردازیم.

کیفیت:

ایرانی: کیفیت قابل قبول، تنوع در کیفیت مواد و طراحی

خارجی: کیفیت بالا، سابقه طولانی‌تر در تحقیقات و آزمایشات

طول عمر:

ایرانی: 8 تا 10 سال

خارجی: 10 تا 15 سال

تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی
تفاوت ایمپلنت ایرانی و خارجی

قیمت:

ایرانی: 3 تا 5 میلیون تومان خارجی: 7 تا 15 میلیون تومان

انتخاب:

ایرانی: مناسب برای افراد با بودجه محدود

خارجی: مناسب برای افراد با بودجه کافی و خواهان کیفیت و عمر بیشتر

نکته: انتخاب نهایی با نظر دندانپزشک و با توجه به شرایط و نیازهای هر بیمار انجام می‌شود.

جایگاه ایمپلنت ایرانی در جهان

با توجه به اینکه کشورهای مختلفی در سطح جهان تولید کننده ایمپلنت هستند، رده بندی های مشخصی برای انها به وجود امده است که جایگاه هر یک از انواع ایمپلنت را بر اساس استانداردهای جهانی نشان می دهد.

در این رده بندی ایران به عنوان کشورهای رده سوم در تولید ایمپلنت شناخته می شود.

ایمپلنت ایرانی

مزایای ایمپلنت دندان ایرانی

ایم برند  همانند سایر انواع ایمپلنت از مزایا و معایبی برخوردار است که مهم ترین مزایای ایمپلنت دندان از قبیل زیر هستند:

1 قیمت کم و مقرون به صرفه بودن
2 حمایت از تولیدات داخلی کشور
3 هیچ محدودیتی در پیدا کردن آن وجود ندارد

در حالی که برخی از ایمپلنت های خارجی ممکن است که به دلیل تحریم و شرایط سیاسی و اقتصادی کشور به راحتی پیدا نشوند.

عمر ایمپلنت ایرانی

معایب ایمپلنت ایرانی

از مهم ترین معایب آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تنوع کیفیت: برخی برندها از مواد اولیه با کیفیت بالا و تکنولوژی‌های روز دنیا استفاده می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از مواد ارزان‌تر و تکنولوژی‌های قدیمی‌تر استفاده کنند.

هزینه بالای جراحی و پروتز ایمپلنت: هزینه ایمپلنت ایرانی، به طور قابل توجهی از ایمپلنت‌های خارجی ارزان‌تر است، اما هزینه جراحی و پروتز آن مشابه ایمپلنت‌های خارجی است.

نیاز به مهارت بیشتر دندانپزشک: کاشت دندان با استفاده از این برند، به دلیل تنوع کیفیت و سابقه کوتاه‌تر، نیاز به مهارت بیشتر دندانپزشک دارد.

مراکز کاشت ایمپلنت ایرانی

این مرکز دندانپزشکی آپریل ایمپلنت در تهران یکی از بهترین و تخصصی ترین دندانپزشکی ها در زمینه ایمپلنت است که می توانید امور خود را در این زمینه به این مرکز بسپارید و ترمیم دندان با ایمپلنت دندان ایرانی را در آن انجام دهید. برای مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

جمع بندی

ایمپلنت دندان ایرانی را از زوایای مختلف بررسی کردیم تا اگر قصد دارید که از این نوع ایمپلنت استفاده کنید از شرایط آن آگاه باشید.  برای ترمیم دندان های خود با روش ایمپلنت حتما ابتدا با پزشک مشورت کنید و سپس نوع ایمپلنت خود را مشخص نمایید تا شرایط ایده آل تری داشته باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
تماس با ما

درخواست مشاوره:

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
دکمه بازگشت به بالا