ایمپلنت با بیهوشی

ایمپلنت دندان با بیهوشی
آنچه می خوانید! ...

 امروزه کاندیدهای کاشت ایمپلنت دندان روز به روز در حال افزایش هستند. اما برخی از افراد به دلیل ترس از عمل در انتخاب روش کاشت ایمپلنت تردید دارند. خبر خوش این است که کاشت دندان را می‌توان با استفاده از روش‌های مختلف از جمله ایمپلنت با بیهوشی Dental implant with anesthesia انجام داد تا تجربه‌ای آرام و بدون درد را برای شما رقم بزند.

در این مطلب به بررسی اطلاعاتی درباره ی ایمپلنت دندان با بیهوشی می پردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد با شما صحبت کنیم.

ایا ایمپلنت با بیهوشی انجام میشود؟

آیا برای ایمپلنت بیهوش میکنند؟  بله، ایمپلنت دندان را می توان با استفاده از روش های مختلف بیهوشی انجام داد. این روش به شما کمک می کند تا بدون درد و اضطراب صاحب لبخندی زیبا و طبیعی شوید. متخصصان ایمپلنت دندان این روش را برای افراد زیر تجویز می کنند:

افرادی که ترس و اضطراب شدید از عمل دندانپزشکی دارند: اگر به حدی از عمل دندانپزشکی می ترسید که انجام ایمپلنت بدون بیهوشی برایتان غیرممکن است،بنابراین این روش، گزینه مناسبی برای شما است.

افراد با سابقه واکنش های آلرژیک: اگر به بی حسی موضعی که معمولاً برای ایمپلنت استفاده می شود، آلرژی دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت با بیهوشی باشید.

افراد با رفلکس شدید گگ: اگر رفلکس شدید گگ دارید، بیهوشی می تواند به شما در آرامش و راحتی بیشتر در طول عمل کمک کند.

افراد نیازمند به جراحی های پیچیده: در برخی موارد، مانند زمانی که چندین ایمپلنت به طور همزمان کاشته می شود یا زمانی که پیوند استخوان لازم است، ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود.

ایمپلنت دندان با بیهوشی چگونه است؟

ایمپلنت دندان با بیهوشی توسط یک متخصص دندانپزشک یا جراح دهان و دندان مجرب انجام می شود. این متخصصان آموزش دیده اند تا از تکنیک های مختلف بیهوشی برای تضمین تجربه ای ایمن و راحت برای شما استفاده کنند. مراحل این روش به شرح زیر است:

مشاوره: در جلسه مشاوره، دندانپزشک سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، از دندان های شما معاینه می کند و در مورد گزینه های مختلف بیهوشی با شما صحبت می کند.

آمادگی: قبل از عمل، ممکن است از شما خواسته شود که از مصرف برخی داروها خودداری کنید یا آزمایش خون انجام دهید.

بیهوشی: بسته به نوع بیهوشی انتخابی، داروی بی حسی به شما تزریق می شود و یا از طریق ماسک تنفس می کنید.

کاشت ایمپلنت: پس از اینکه به طور کامل بیهوش شدید، دندانپزشک با ایجاد یک برش کوچک در لثه، استخوان فک را برای قرار دادن ایمپلنت آماده می کند. سپس ایمپلنت را در استخوان فک قرار داده و محل را بخیه می زند.

بیداری: پس از اتمام عمل، به تدریج از حالت بیهوشی خارج می شوید و می توانید به خانه بروید.

کاندیدهای مناسب ایمپلنت با بیهوشی
کاندیدهای مناسب ایمپلنت با بیهوشی

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

خیلی از افراد به دلیل هزینه های نسبتاً بالای کاشت ایمپلنت سراغ این روش نمی روند. اما بهتر است بدانید که ایمپلنت دندان بدون درد بهترین روش جایگزین دندانهای از دست رفته است. بنابراین ارزش هزینه کردن را دارد.

نوع خدمات هزینه (به تومان)
هزینه ایمپلنت با بیهوشی  13 الی 20 میلیون

هزینه ی کاشت ایمپلنت با بیهوشی از هزینه کاشت بدون بیهوشی بیشتر است. به دلیل اینکه برای انجام این روش در اتاق عمل نیاز به متخصص بیهوشی و تجهیزات پیشرفته تری است، هزینه این نوع کاشت نیز به مراتب بیشتر می باشد.

انواع بیهوشی برای ایمپلنت

 سه نوع روش اصلی بیهوشی برای ایمپلنت وجود دارد که در این بخش در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه کرده ایم:

بی حسی موضعی: این رایج ترین نوع بی حسی برای ایمپلنت دندان است. در این روش، دندانپزشک با تزریق دارو بی حسی به ناحیه مورد نظر، لثه و استخوان فک را بی حس می کند. این روش به شما اجازه می دهد تا در طول عمل بیدار باشید، اما دردی احساس نکنید.

سدیشن: سدیشن نوع قوی تری از بی حسی است که به شما آرامش بیشتری می دهد و ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. با این حال، شما در طول عمل هوشیار خواهید بود و می توانید به سوالات دندانپزشک پاسخ دهید.

بیهوشی عمومی: بیهوشی عمومی قوی ترین نوع بیهوشی است که شما را به طور کامل بیهوش می کند و هیچ حسی از درد یا محیط اطراف خود نخواهید داشت. این روش معمولا فقط برای موارد پیچیده یا برای بیمارانی که اضطراب شدید دارند استفاده می شود.

ملاحظات:

1) همه افراد نمی توانند از بیهوشی استفاده کنند. قبل از انجام هر گونه بیهوشی، باید با پزشک خود در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

2) بیهوشی عوارض و خطرات خاص خود را دارد. این عوارض و خطرات باید قبل از انجام هر گونه بیهوشی با شما به طور کامل توسط پزشک شما مورد بحث قرار گیرد.

آیا برای ایمپلنت بیهوشی دارد
آیا برای ایمپلنت بیهوشی دارد

مزایای ایمپلنت با بیهوشی

ایمپلنت با بیهوشی برای افرادی که قصد کاشت ایمپلنت را دارند، مزایایی نیز به همراه دارد. از مزایای ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1 کاهش میزان ترس حین عمل جراحی
2 عدم احساس درد در طول جراحی
3 فراموشی موقت فرایند جراحی بعد از به هوش آمدن
4 روشی کم خطر و ایمن
5 داشتن هوشیاری نسبی

چه افرادی نمیتوانند ایمپلنت با بیهوشی انجام دهند؟

افرادی که نمی توانند از این روش استفاده کنند:

افراد با برخی شرایط پزشکی: اگر بیماری های خاصی مانند مشکلات قلبی یا ریوی دارید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای بیهوشی نباشید. قبل از انجام هر گونه روشی، باید با پزشک خود در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که برای شما بی خطر است.

زنان باردار یا شیرده: به طور کلی، توصیه می شود زنان باردار یا شیرده از بیهوشی اجتناب کنند. با این حال، در برخی موارد، ممکن است با صلاحدید پزشک، استفاده از این روش برای این افراد انجام شود.

کدام بیهوشی کمترین عوارض را دارد؟

بی حسی موضعی . این نوعی از بیهوشی است که کمترین احتمال ایجاد عوارض جانبی را دارد و هر عارضه جانبی که رخ دهد معمولا جزئی است. این بی حسی موضعی نیز نامیده می شود، این معمولاً تزریق یکباره دارویی است که تنها قسمت کوچکی از بدن شما را در جایی که در حال انجام عملی مانند بیوپسی پوست هستید، بی حس می کند.

قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی
قیمت ایمپلنت دندان با بیهوشی

سخن پایانی

یکی از خدمات مرکز ایمپلنت آپریل، کاشت ایمپلنت با بیهوشی یا ایمپلنت دندان در اتاق عمل است. در این مرکز دندانپزشکی، دندانپزشکان و متخصص  مجرب و باسابقه فعالیت می کنند.

در صورتیکه به جراحی ایمپلنت نیاز داشته باشید وضعیت سلامتی تان توسط متخصصین  مورد بررسی قرار می گیرد. سپس  با توجه به نوع روش کاشت، تعداد ایمپلنت های کاشته شده، وضعیت جسمانی تان، میزان بیهوشی تعیین می شود.

با انتخاب کاشت ایمپلنت از طریق بیهوشی دیگر لازم نیست که نگران تجربه ی درد و ناراحتی یا ترس حین عمل باشید. پس اگر می خواهید کاشت ایمپلنت را بدون درد تجربه کنید، به ایمپلنت آپریل مراجعه کنید. جهت مشاوره حرفه ای و تخصصی در این زمینه با کارشناسان ما از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
whoiscall
11 ماه قبل

Great post!

رها
11 ماه قبل

سلام
ایمپلنت دندان با بیهوشی خیلی بهتره
مامانم پارسال 5 تا از دندوناشو ایمپلنت کرد خیلی اذیت شد

آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...