ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو چگونه است؟ کاشت دندان برای دندان جلو باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ بهترین روش برای ایمپلنت کردن دندان جلو چیست؟ اگر قصد دارید که برای ترمیم دندان های جلویی خود از روش کاشت دندان استفاده کنید و به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستید، تا بخش پایانی این مطلب در آپریل با ما همراه باشید.

کاشت دندان که محبوبیت بسیار زیادی به دست آورده است، از جمله روش هایی برای ترمیم دندان محسوب می شود که امروزه هر کسی نام آن را شنیده و یا از آن استفاده نموده است.

از کاشت دندان برای دندان های مختلفی می توان استفاده کرد که دندان های جلویی که در طرح لبخند تاثیر گذار هستند نیز از جمله این دندان ها محسوب می شوند.

ایمپلنت دندان جلو و اجزای تشکیل دهنده آن

ایمپلنت‌ی که برای ترمیم دندان های جلویی به کار می رود، همانند کاشت دندان سایر دندان ها از اجزای مختلفی تشکیل می شود که این اجزا از قبیل زیر هستند:

پایه ایمپلنت

پایه برای دندان های جلویی نیز به کار می رود و این بخش جایگزین ریشه دندان از دست رفته می شود. پایه ایمپلنت از تیتانیوم ساخته می شود که با قرار گرفتن این بخش در استخوان فک، پس از مدتی پیوند خوبی بین پایه و استخوان فک بر قرار می شود و پایه و استخوان با هم ادغام می شوند.

این بخش هیچ عارضه ای را برای انسان ها به وجود نمی اورد و کاملا ایمن و بدون مشکل است. اما برای جوش خوردن آن به استخوان فک به مدت زمانی در حدود 4 الی 6 ماه نیاز است.

نوشته های مشابه

روکش ایمپلنت

روکش کاشت دندان در واقع بخشی است که جایگزین تاج دندان طبیعی می شود و ظاهری شبیه به تاج دندان دارد. زمانی که روکش ایمپلنت به جای تاج دندان جلویی قرار داده می شود سایر بخش های ایمپلنت به چشم نمی آیند و دیده نمی شوند.

به همین دلیل روکش ایمپلنت برای دندان های جلویی از اهمیت زیادی برخوردار است و زیبایی دندان ها را تامین می کند.

چسب مخصوص ایمپلنت و یا اباتمنت

برای نصب روکش و پایه ایمپلنت به صورت کلی از دو روش استفاده می شود که عبارتند از: اباتمنت و چسب مخصوص ایمپلنت.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

اباتمنت قطعه ای فلزی است که با استفاده از آن روکش و پایه به هم پیچ می شوند و زمانی که آن را بر روی روکش قرار می دهند بخش های فلزی پیچ دیده می شود. اما چسب ایمپلنت که به صورت مایع مورد استفاده قرار می گیرد پس از به کار رفتن برای ترمیم دندان دیده نمی شود و زیبایی دندان ها را بر هم نمی زد.

 

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو و افرادی که قادر به استفاده از آن هستند

ایمپلنت دندان جلو بهترین روشی است که برای ترمیم دندان های جلو می توان به کار برد تا هم به زیبایی دندان های جلویی افزود و هم از دوام و طول عمر بالای آن بهره برد.

کاشت دندان برای دندان های جلویی کسانی مناسب است که از شرایط ذکر شده در زیر برخوردار باشند:

  • کسانی که دندان های جلویی آنها شکسته و یا لب پر شده باشد
  • کسانی که دندان های جلویی خود را از دست داده باشند
  • کسانی که ریشه و یا روکش دندان جلوی آنها به هر دلیلی مشکل پیدا کرده باشد
  • کسانی که قصد دارند به اصلاح طرح لبخند بپردازند
  • افرادی که می خواهند دندان های جلویی زیباتری داشته باشند
  • و….

بهترین روش ایمپلنت دندان جلو

در میان این روش ها اتصال روکش و پایه با چسب مخصوص آن به عنوان بهترین روش برای اتصال روکش و پایه دندان های جلو شناخته می شود. زیرا در این روش چسبی که برای اتصال این دو بخش استفاده می شود، به چشم نمی آید و دیده نمی شود.

اما در صورتی که از روش اتصال پیچی برای دندان های جلو استفاده شود، پیچ به کار رفته در داخل دندان دیده خواهد شد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که برای ترمیم دندان های جلو با ایمپلنت از روش اتصال با چسب استفاده شود.

بهترین نوع روکش ایمپلنت

روکش های ایمپلنت از مواد مختلفی ساخته می شوند که در میان تمامی آنها روکش های ساخته شده از سرامیک بهترین گزینه برای ترمیم دندان های جلویی هستند. زیرا روکش های سرامیکی ایمپلنت همانند دندان های طبیعی نور را منعکس می کنند و به این شکل استفاده از انها برای ترمیم دندان های جلویی ظاهر طبیعی تری را ایجاد می کند.

ایمپلنت دندان جلو در تهران

برای ایمپلنت و یا دندان های عقبی با روش های مختلف و انواع متفاوتی از روکش های کاشت دندان می توانید از مجموعه آپریل ایمپلنت کمک دریافت کنید.

در آپریل قادرید تا از تمامی برند های ایمپلنت که توسط کشورهای مختلف ساخته می شود استفاده کنید و از روش های مختلف ایمپلنت مانند: ایمپلنت معمولی، ایمپلنت دیجیتال و یا فوری بهره ببرید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

هزینه ای که برای ایمپلنت کردن دندان های جلویی باید بپردازید، به مسائل مختلفی وابسته است و بر اساس این مسائل هزینه شما می تواند متفاوت باشد. مهم ترین مسائلی که در این زمینه تاثیرگذار هستند عبارتند از:

تعداد دندان های جلویی

تعداد دندان های جلویی که باید ایمپلنت کنید در هزینه شما بسیار موثر است. به عنوان مثال: هزینه ایمپلنت کردن یک دندان با چند دندان که در بخش جلویی دهان قرار گرفته اند، کاملا متفاوت است و برای استفاده از این روش در خصوص چند دندان به هزینه بیشتری نیاز خواهد بود.

روش اتصال روکش و پایه

برای اتصال روکش و پایه در صورتی که از روش چسبی استفاده کنید، هزینه بیشتری را باید بپردازید اما از آنجایی که این روش برای اتصال دندان های جلویی گزینه بهتری است، کم بودن هزینه آن به منظور پایین آمدن کیفیت کاشت دندان نخواهد بود.

جنس روکش ایمپلنت

روکش ایمپلنت همان طور که اشاره شد، در انواع مختلفی قابل تهیه است که نوع روکش انتخاب شده به این منظور در هزینه شما موثر خواهد بود و در این زمینه میتوانید از پزشک مشورت دریافت کنید.

برند ایمپلنت و کشور سازنده آن

ایمپلنت توسط کشورهای مختلف تولید می شود که کشور تولید کننده آن و برندی که مد نظر دارید، در هزینه شما موثر است. گران قیمت ترین روکش های ساخته شده در جهان به کشور آمریکا اختصاص دارند و ارزان قیمت ترین انواع آن به کشور های چین و ایران اختصاص داده می شوند.

سخن پایانی

ایمپلنت دندان جلو را در مجموعه آپریل که از تخصصی ترین مراکز دندانپزشکی در تهران است مورد بررسی قرار دادیم. برای اینکه ترمیم دندان های خود را در این مجموعه انجام دهید، با ما در تماس باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا