ایمپلنت دندان

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد

هنگامی که تصمیم گرفتید دندان های از دست رفته خود را با ایمپلنت دندان جایگزین کنید، ممکن است مشتاق باشید لبخند خود را به رخ بکشید، اما باید مدتی صبر کنید. در مورد اینکه پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال چقدر طول می کشد بهتر است اطلاعات بیشتری کسب کنید. به این منظور توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید.

مراحل مختلف پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال

برای اینکه بتوانی به این سوال که ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد؟ پاسخ درستی دهیم، بهتر است ابتدا در مورد مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال با شما صحبت کنیم. مراحل مختلفی برای کاشت ایمپلنت امریکایی دندان وجود دارد. قبل از اینکه بتوانید به مرحله بعدی بروید، هر مرحله باید با موفقیت انجام شود.

اینکه چه مدت طول می کشد تا در مراحل مختلف پروسه ایمپلنت دندان پیشرفت کند بسته به عوامل زیر متفاوت است:

  • تعداد ایمپلنت ایمپلنت آی سی ایکسicx که در حال قرار گرفتن داخل دهان یا فک هستند
  • آیا بیمار نیاز به پیوند استخوان یا تقویت سینوس دارد یا نه؟
  • مدت زمانی که دندان ها از بین رفته اند – قرار دادن ایمپلنت های دندانی در زمان کشیدن دندان می تواند روند را تسریع کند، اما اگر دندان ها برای مدتی از دست رفته باشند، دیگر گزینه ای نیست و تکمیل فرآیند طولانی تر خواهد بود.
  • سرعت التیام حاصل از کشیدن، پیوند استخوان/تقویت سینوس و کاشت ایمپلنت دندان

برای برخی از افراد، فرآیند کاشت دندان را می توان در عرض سه تا شش ماه کامل کرد. برای دیگرانی که ممکن است به اقدامات بیشتری نیاز داشته باشند یا بهبودی آنها کندتر باشد، ممکن است نزدیک به 9 ماه یا حتی یک سال، کاشت ایمپلنت دیجیتال طول بکشد.

بیشتر بخوانید: هزینه جرم گیری

مراحل مختلف پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال
مراحل مختلف پروسه ایمپلنت دندان دیجیتال

نگاهی دقیق تر به مرحله جراحی ایمپلنت دیجیتال

مرحله جراحی اغلب پیچیده ترین و عصب خردکن ترین بخش فرآیند ایمپلنت دندانی است. برای کمک به احساس راحتی بیشتر در این فرآیند، توضیح خواهیم داد که چه اتفاقی می افتد و چه مدت می توانید انتظار داشته باشید که طول بکشد.

نوشته های مشابه

مدت زمان جراحی ایمپلنت دیجیتال

در پاسخ به سوال: ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد، باید گفت که این مدت زمان، بستگی به زمان کاشت ایمپلنت های دندانی دارد

زمانی که ایمپلنت های دندانی داخل فک قرار می گیرند، میزان راحتی در قرار گیری یا میزان سختی آن مشخص می کند که جراحی شما چقدر طول می کشد. اگر همزمان با کشیدن دندان، ایمپلنت‌های دندانی – پایه‌هایی که تاج را در جای خود نگه می‌دارند – قرار می‌دهید، ممکن است روند جراحی بیشتر طول بکشد زیرا نه تنها دندان‌ها باید به طور کامل برداشته شوند، بلکه فیکسچر ها نیز باید به درستی قرار گیرد.

مدت جراحی ایمپلنت دیجیتال همزمان با کشیدن دندان

در شرایطی که ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان ها قرار می گیرند، عمل جراحی می تواند از یک ساعت تا چند ساعت طول بکشد. بستگی به تعداد ایمپلنت ها و تعداد دندان های کشیده شده دارد. هر چه تعداد ایمپلنت های بیشتری گذاشته شود، عمل جراحی بیشتر طول می کشد. هر چه تعداد دندان های بیشتری برداشته شود، این روش بیشتر طول می کشد.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

مدت جراحی ایمپلنت دیجیتال با پیوند استخوان

نیاز به پیوند استخوان راموس برای ایمپلنت یا تقویت سینوس، زمان جراحی  را به فرآیند ایمپلنت دیجیتال اضافه می کند. پیوند استخوان و افزایش سینوس، روش‌های جراحی دیگری هستند که ممکن است برای اینکه شما را کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت‌های دندانی کنند، باید انجام شوند. اگر به این روش ها نیاز دارید، زمان بیشتری برای تکمیل فرآیند ایمپلنت دندان مورد نیاز است.

دلیل افزایش مدت جراحی ایمپلنت دیجیتال با پیوند استخوان

فرآیند کاشت دندان بیشتر طول می کشد زیرا شما نه تنها به روش های جراحی اضافی نیاز دارید، بلکه باید منتظر بمانید تا این روش ها به طور کامل بهبود یابند تا بتوانید عمل جراحی بعدی دهان را انجام دهید.

پیوند استخوان یا تقویت سینوس باید قبل از قرار دادن ایمپلنت دندان به طور کامل بهبود یابد. صبر نکردن تا بهبود کامل ناحیه می تواند باعث از کار افتادن ایمپلنت های دندانی شود. ایمپلنت های دندانی از کار می افتند زیرا استخوان استحکام یا ثبات لازم برای حمایت از ایمپلنت را ندارد. با گذشت زمان، ایمپلنت دندان ممکن است شل شده و در نهایت بیفتد.

مدت زمان پیوند استخوان قبل از کاشت ایمپلنت دیجیتال

عمل واقعی پیوند استخوان یا تقویت سینوس بیش از یک ساعت طول می کشد. در برخی موارد، جایی که فقط مقدار کمی از استخوان نیاز به پیوند دارد، کل این عمل فقط 20 دقیقه طول می کشد. در شرایطی که به استخوان بیشتری نیاز است یا محل قرارگیری پیوند پیچیده تر است، ممکن است یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول بکشد تا عمل جراحی تکمیل شود.

مدت زمان پیوند استخوان قبل از کاشت ایمپلنت دیجیتال
مدت زمان پیوند استخوان قبل از کاشت ایمپلنت دیجیتال

مدت زمان کل فرآیند بهبود پیوند استخوان

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد؟ اگر پای پیوند استخوان  در میان است، پس انتظار می رود که بین سه تا شش ماه طول بکشد تا استخوان پس از پیوند استخوان یا تقویت سینوس به طور کامل بهبود یابد. دندانپزشک ویزیت های منظمی را برای نظارت بر روند بهبودی با شما برنامه ریزی می کند. اگر متوجه شدید که شما سریعتر از حد انتظار در حال بهبودی هستید، ممکن است بتوانید زودتر از زمان برنامه ریزی شده به مرحله کاشت ایمپلنت بروید.

قرار دادن ایمپلنت دیجیتال

طولانی ترین بخش عمل جراحی، قرار دادن ایمپلنت های دندانی دیجیتال است. تخمین زده می شود که قرار دادن تنها یک ایمپلنت دندان یک ساعت تا دو ساعت طول می کشد. با این حال، زمان بسته به تجربه دندانپزشک شما متفاوت است.

برای سرعت بخشیدن به روند جراحی، دکتر متخصص مجموعه آپریل، از تصاویر دیجیتالی پیشرفته استفاده می کند تا دقیقاً محل قرارگیری ایمپلنت های دندانی را مشخص کند. انجام این نوع برنامه ریزی پیشرفته، به تسریع روند جراحی کمک می کند، زیرا دندانپزشک ما نیازی به صرف زمان برای تعیین بهترین مناطق برای قرار دادن ایمپلنت های دندانی ندارد. همه اینها قبل از روز جراحی قطعی شده بود.

بیشتر بخوانید: هزینه سینوس لیفت

آیا جراحی ایمپلنت دیجیتال ارزشش را دارد؟

جراحی ایمپلنت دیجیتال زمان بر است اما نتایج نهایی شگفت انگیز است. از ابتدا تا انتها، کل فرآیند کاشت دندان می تواند ماه ها یا حتی تا یک سال طول بکشد. با این حال، ظاهر لبخند شما پس از اتمام کل فرآیند، ارزش انتظار را دارد.

در صورتی که قصد مشاوره دارید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا