ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دیجیتال

ایمپلنت دیجیتال چگونه است؟ ایمپلنت پیشرفته با ایمپلنت معمولی چه تفاوت هایی دارد؟ آیا استفاده از ایمپلنت دیجیتالی بهتر از ایمپلنت معمولی است؟ ایمپلنت دیجیتال برای همه متقاضیان ایمپلنت قابل استفاده است؟ مزایای ایمپلنت دندان پیشرفته چیست؟

به صورت کلی در مجموعه آپریل قصد بررسی ایمپلنت پیشرفته را از زوایای مختلف داریم. پس به این منظور برای دریافت اطلاعات در این زمینه ما را تا بخش پایانی همراهی کنید.

ایمپلنت امروزه توانسته توجه تمامی پزشکان دندانپزشک را به خود را جلب کند و  محبوبیت بسیار زیادی به دست آورد. ایمپلنت متشکل از سه بخش است که عبارتند از: پایه ایمپلنت، اباتمنت و روکش ایمپلنت.

پایه ایمپلنت به جای ریشه دندان از دست رفته قرار می گیرد و باعث استحکام ایمپلنت میشود و سپس روکش ایمپلنت که به تاج دندان طبیعی شباهت دارد، به واسطه اباتمنت بر روی آن قرار داده می شود.

ایمپلنت دندان با استفاده از رو شهای مختلفی برای ترمیم دندان به کار می رود که یکی از این روش ها ایمپلنت دیجیتال یا Digital Dental Implant Surgery است.

ایمپلنت دیجیتال چگونه است؟

ایمپلنت دیجیتال در واقع جدیدترین متد ایمپلنت است که با ایمپلنت معمولی متفاوت است. در این روش از دستگاه ها و نرم افزار های سه بعدی جدید استفاده می شود و به کمک این نرم افزار ها پزشک قادر است تا جایگاه نصب پایه ایمپلنت را مشخص کند و دقیقا همان قسمت را مورد جراحی قرار دهد.

نوشته های مشابه

با این وجود فقط بخشی که پایه ایمپلنت باید بر روی آن نصب شود، مورد جراحی قرار می گیرد و سپس پایه به روش پانچ در این قسمت قرار داده می شود.

ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال چیست؟

ایمپلنت دیجیتال از مزایای زیادی برخوردار است که مهم ترین مزیت های آن از قبیل زیرند:

 • ایجاد درد و خونریزی بسیار کم
 • عدم نیاز به بخیه زدن لثه
 • عدم آسیب دیدن بخش های مختلف لثه
 • کوتاه شدن مدت زمان مورد نیاز برای جراحی
 • امکان استفاده از این روش برای کسانی که دچار بیماری های خاص باشند
 • کوتاه شدن دوره نقاهت بعد از جراحی
 • و….

ایمپلنت دیجیتال برای چه افرادی قابل استفاده است؟

با توجه به اینکه هزینه ایمپلنت دندان پیشرفته کمی بیشتر از روش معمولی است، باید گفت که استفاده از این روش معمولا برای کسانی توصیه می شود که از شرایط ذکر شده در زیر برخوردار باشند:

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
 • کسانی که بخواهند جراحی آسان تری را تجربه کنند
 • کسانی که جراحی و خونریزی طولانی برایشان مضر باشد
 • افراد سالمند که از توانایی جسمی کمتری برخوردار هستند
 • افرادی که از عهده هزینه بیشتر این روش برایند
 • کسانی که بخواهند دوره نقاهت کوتاه تری داشته باشند
 • کسانی که قصد ترمیم تعداد بیشتری از دندان های خود را داشته باشند
 • و…

ایمپلنت پیشرفته چه تفاوتی با ایمپلنت معمولی دارد؟

همان طور که اشاره شد، ایمپلنت دیجیتال با معمولی متفاوت است و استفاده از روش ایمپلنت پیشرفته بهتر از معمولی است زیرا در روش دیجیتالی دقت جراحی بیشتر است و استفاده از نرم افزار های سه بعدی باعث کاهش جراحت های ایجاد شده در لثه می شود. اما در ایمپلنت معمولی پزشک باید تمامی لثه را مورد جراحی قرار بگیرد تا بتواند محل کاشت پایه ایمپلنت را اماده سازی کند.

در روش ایمپلنت  نیازی به بخیه زدن لثه نیست در حالی که در روش معمولی باید لثه ها بخیه زده شوند. با این وجود دوره نقاهت بعد از ایمپلنت  در مقایسه با معمولی کوتاه تر و آسان تر است.

ایمپلنت معمولی و دیجیتال از نظر هزینه نیز با هم متفاوت هستند و هزینه مورد نیاز برای ایمپلنت معمولی کمتر از دیجیتالی است.

از دیگر تفاوت های موجود بین این دو روش باید به استفاده از نرم افزارهای سه بعدی اشاره شود که در روش پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد اما در روش معمولی هیچ نرم افزاری به کار نمی رود و جراحی به شکل سنتی انجام می شود.

آیا ایمپلنت پیشرفته بهتر از ایمپلنت معمولی است؟

با توجه به مزیت های موجود در روش دیجیتالی می توان گفت که این روش در مقایسه با روش معمولی گزینه بهتری است و استفاده از آن شرایط ایده آل تری را برای افراد به وجود می آورد.

به همین دلیل بهتر است تا تمامی کسانی که قصد دارند نتیجه خوبی از ایمپلنت دریافت کنند با مشورت پزشک از این روش استفاده نمایند.

شباهت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی چیست؟

با وجود تفاوت هایی که میان روش معمولی و دیجیتالی وجود دارند، میان این دو روش شباهت هایی نیز وجود خواهد داشت. به عنوان مثال: استفاده از قطعات پایه، روکش و اباتمنت در هر دوی این روش ها مورد نیاز است و از سوی دیگر با روش دیجیتالی نیز می توان از تمامی انواع مختلف بهترین مارک ایمپلنت استفاده کرد.

میزان زیبایی و طبیعی بودن دندان ها بعد از ایمپلنت پیشرفته با ایمپلنت معمولی یکسان است و کسانی که از روش معمولی استفاده کنند، نتیجه یکسانی با روش دیجیتالی دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است که میزان ماندگاری و دوام ایمپلنت دیجیتالی و معمولی هر دو یکسان است و در صورتی که مراقبت های بعد از ایمپلنت به خوبی رعایت شود، از دوام یکسانی برخوردار خواهند بود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دیجیتال چیست؟

با توجه به اینکه مراقبت های بعد از ایمپلنت پیشرفته آسان تر و کمتر هستند، مهم ترین مواردی که بعد از این روش باید رعایت کنید تا بهبودی خود را به دست آورید، عبارتند از:

 • رعایت بهداشت دهان و دندان و مسواک زدن دندان به آرامی
 • استفاده از دهان شویه
 • استفاده از مسواک نرم
 • مصرف غذاهای نرم و آبکی

تنها با رعایت این موارد می توانید به بهبودی برسید و نیازی نیست که مراقبت های بیشتری را بعد از این روش رعایت کنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دیجیتال چیست؟
مراقبت های بعد از ایمپلنت دیجیتال چیست؟

کلام پایانی

ایمپلنت دیجیتال را می توانید در آپریل که یک مجموعه حرفه ای و  کاملا تخصصی برای ایمپلنت است، انجام دهید. فراموش نکنید که برای ترمیم دندان های خود با این روش باید زیر نظر مجموعه های تخصصی این کار را انجام دهید تا نتیجه خوبی دریافت کنید؛ در غیر این صورت ممکن است که نتیجه حاصل از ایمپلنت برای شما رضایت بخش نباشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا