ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روزه

آیا می دانید ایمپلنت یک روزه چیست؟ آیا از ویژگی های ایمپلنت یک روزه اطلاع دارید؟ آیا می خواهید که در کوتاه ترین زمان ممکن به ترمیم دندان های خود با ایمپلنت بپردازید؟ به این منظور تا بخش پایانی با ما در آپریل ایمپلنت همراه باشید تا این مسائل را برای شما مورد بررسی قرار دهیم.

ایمپلنت در انواع مختلفی برای ترمیم دندان استفاده می شود که انواع آن عبارتند از: ایمپلنت یک روزه، ایمپلنت معمولی، ایمپلنت دیجیتال، ایمپلنت لیزری و …

ایمپلنت یک روزه که به آن ایمپلنت دندان فوری نیز گفته می شود در برخی از شرایط به کار می رود و پزشک استفاده از این روش را برای همه متقاضیان ایمپلنت توصیه نمی کند زیرا این روش نیز همانند سایر روش های ترمیم دندان در برگیرنده مزایا و معایبی است که در بخش های بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

ایمپلنت یک روزه چگونه است؟

ایمپلنت یک روزه و یا فوری متشکل از پایه ایمپلنت، روکش ایمپلنت و اباتمنت یا چسب ایمپلنت است؛ در روش فوری زمانی که پایه ایمپلنت در داخل دهان قرار داده می شود، بلافاصله روکش ایمپلنت را بر روی آن قرار می دهند و تمامی مراحل مربوط به نصب روکش و پایه ایمپلنت در یک روز انجام می شود که به همین دلیل این روش را ایمپلنت دندان یک روزه می نامند.

لازم به ذکر است که روکش به کار رفته در روش فوری به صورت موقتی در داخل دهان قرار داده می شود و به عنوان روکش موقت شناخته می شود. روکش موقت تا زمانی که روکش دائمی ساخته شود بر روی پایه قرار می گیرد و پس از آن با روکش دائمی جایگزین می شود.

مزایای ایمپلنت یک روزه چیست؟

ایمپلنت یک روزه بر اساس ویژگی هایی که با خود به همراه دارد، در برگیرنده مزیت هایی است که این مزایا از قبیل زیر هستند:

نوشته های مشابه
 • انجام شدن تمامی مراحل در یک روز
 • عدم نیاز به صبوری متقاضیان برای نصب روکش بر روی پایه
 • بهره بردن از ظاهر زیبا به صورت آنی
 • کاهش یافتن مراقبت های بعد از ایمپلنت برای متقاضیان
 • عدم ایجاد مزاحمت پایه ایمپلنت بدون روکش در دهان
 • و….
ایمپلنت یک روزه

معایب ایمپلنت فوری چه می باشد؟

ایمپلنت فوری یا Dental implant با وجود همه مزیت هایی که در خود دارد، از معایبی نیز بی نصیب نمانده است و معایبی در آن وجود دارند.

در واقع در روش ایمپلنت یک روزه دقت پزشک برای قرار دادن روکش بر روی پایه کم است و این امکان وجود دارد که روکش قرار گرفته بر روی پایه ایمپلنت به دندان های مجاور دندان از دست رفته بچسبد و فاصله مناسبی را با آنها نداشته باشد.

از این جهت پس از انجام این روش ممکن است که با پوسیدگی دندان های مجاور مواجه شوید.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

از دیگر عیوب این روش را می توان کاسته شدن از زیبایی دندان ها بعد از ایمپلنت در نظر گرفت زیرا با کم بودن دقت در جراحی ممکن است که نصب پایه و روکش در زاویه مناسبی انجام نشود و زیبایی دندان ها کمتر شود.

به همین دلیل معمولا استفاده از این روش برای تمامی متقاضیان توصیه نمی شود و پزشکان استفاده از آن را در هر شرایطی مناسب در نظر نمی گیرند.

تفاوت ایمپلنت یک روزه و ایمپلنت معمولی چیست؟

مهم ترین تفاوت هایی که در میان ایمپلنت معمولی و ایمپلنت یک روزه وجود دارند، از قبیل زیر خواهند بود:

در روش ایمپلنت معمولی برای اینکه پزشک بتواند روکش ایمپلنت را بر روی پایه آن قرار دهد، باید مدت زمانی در حدود 4 ماه از نصب پایه در فک بگذرد تا پایه به استحکام کافی در فک برسد و به خوبی با آن پیوند بر قرار کند؛ آنگاه پزشک میتواند روکش را بر روی پایه قرار دهد. این در حالی است که نصب روکش بر روی پایه در روش فوری  در یک روز انجام می شود.

میزان دوام و ماندگاری ایمپلنت معمولی در مقایسه با روش فوری بسیار بیشتر است و برای مدت زمان طولانی تری می توان از آن استفاده کرد.

ایمپلنت معمولی باعث آسیب دیدن دندان های مجاور نخواهد شد اما در روش یک روزه امکان آسیب دیدن دندان های مجاور وجود دارد.

جراحی در روش معمولی با دقت بیشتری در مقایسه با روش فوری انجام می شود و ظرافت بیشتری برای نصب روکش بر روی پایه وجود دارد.

هزینه ایمپلنت دندان فوری بیشتر از روش معمولی است زیرا در این روش متقاضی ترمیم دندان باید دو مدل روکش ایمپلنت را مورد استفاده قرار دهد که یکی از آنها روکش موقت و دیگری روکش دائمی است.

ایمپلنت یک روزه برای چه کسانی مناسب است؟

استفاده از روش ایمپلنت به صورت یک روزه برای کسانی مناسب است که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • کسانی که بخواهند به اصلاح طرح لبخند بپردازند
 • کسانی که دندان های جلویی خود را از دست داده باشند
 • کسانی که نیاز به دریافت نتیجه فوری دارند
 • کسانی که از عهده پرداخت هزینه بیشتر در این زمینه بر آیند
 • کسانی که چند دندان در کنار هم را از دست داده باشند
 • کسانی که بخواهند تمامی دندان های فک را اصلاح کنند
 • و….

ترمیم دندان با ایمپلنت یک روزه

ایمپلنت یک روزه را بهتر است که در دندانپزشکی های معتبر و مناسب انجام دهید تا از عوارض ناشی از این روش برای شما کاسته شود زیرا تخصص و مهارت پزشک در این زمینه بسیار موثر است.

از این جهت دندانپزشکی آپریل ایمپلنت را به شما توصیه می کنیم تا از ویژگی های خوب آن بهره مند گردید.

آپریل ایمپلنت امور مربوط به ترمیم دندان را به شکل کاملا تخصصی انجام می دهد و از بهترین تجهیزات برای انجام خدمات خود استفاده می کند.

ترمیم دندان با ایمپلنت یک روزه

کلام پایانی

با توجه به ویژگی های موجود در روش ایمپلنت یک روزه توصیه می کنیم که حتما از مشورت و نظر پزشک در این زمینه بهره مند شوید و در صورتی که استفاده از این روش از سوی پزشک برای شما بلامانع در نظر کرفته شد، این روش را به منظور ترمیم دندان به کار ببرید.

در غیر این صورت انواع دیگر روش های ایمپلنت را در صورت صلاح دید پزشک انجام دهید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود بلکه مزیت های ایمپلنت برای شما وجود داشته باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا