ایمپلنت sic سوئیسی

ایمپلنت sic
آنچه می خوانید! ...

ایمپلنت ها به واسطه کشورهای مختلف در جهان تولید می شوند که  در میان آنها ایمپلنت های تولید شده در اروپا از جایگاه و وضعیت خوبی برخوردار هستند. در اروپا کشورهای مختلفی در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت دارند که یکی از این کشورها، سوئیس است و ایمپلنت دندان را با برندهای مختلف وارد بازار جهانی می کند.

یکی از برندهای تولید شده توسط این کشور برند sic است و در ادامه به بررسی آن می پردازیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد و ویژگی های آن با شما صحبت کنیم.

معرفی ایمپلنت sic

ایمپلنت SIC سوئیسی (Swiss SIC dental implant) در سال 2002 توسط شرکت SIC Dental Implant AG در سوئیس تولید شد. این ایمپلنت از تیتانیوم گرید 4 ساخته شده که به دلیل مقاومت بالا و سازگاری با بدن انسان، انتخابی ایده‌آل برای ایمپلنت دندان محسوب می‌شود.

عمر ایمپلنت sic

عمر ایمپلنت سوئیسی SIC به طور متوسط بین 10 تا 15 سال است، اما با رعایت برخی نکات می‌توان طول عمر آن را تا 20 سال یا بیشتر نیز افزایش داد. عوامل موثر بر عمر ایمپلنت SIC:

کیفیت ایمپلنت: ایمپلنت‌های SIC با کیفیت بالا، از مواد اولیه مرغوب و با تکنولوژی‌های پیشرفته ساخته می‌شوند و عمر طولانی‌تری دارند.

مهارت دندانپزشک: مهارت و تجربه دندانپزشک در کاشت ایمپلنت، نقش مهمی در طول عمر آن دارد.

سلامت دهان و دندان: رعایت بهداشت دهان و دندان و معاینات دوره‌ای، از عفونت و مشکلات لثه که می‌توانند به ایمپلنت آسیب برسانند، جلوگیری می‌کند.

عادات و سبک زندگی: سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی و رژیم غذایی نامناسب می‌توانند به ایمپلنت آسیب برسانند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی sic

هزینه ایمپلنت دندان این برند به شرح زیر است:

نوع ایمپلنت هزینه (به تومان)
قیمت ایمپلنت sic 10 الی 20 میلیون

ایمپلنت های سوئیسی شاید در مقایسه با برندهای کره ای کمی گران قیمت تر باشند زیرا به هر حال رتبه بندی بالاتری به انها اختصاص داده شده است، اما در کل تفاوت چندانی با ایمپلنت های کره ای ندارند و پرداخت کمی هزینه بیشتر برای تهیه آنها مناسب تر از ایمپلنت های کره ای خواهد بود.

اما توجه داشته باشید که تمامی افراد با صرف هزینه یکسان نمی توانند از این نوع ایمپلنت ها استفاده کنند بلکه هر کسی بر اساس شرایط مربوط به خود هزینه منحصر به فردی را باید بپردازد.

هزینه ایمپلنت sic
هزینه ایمپلنت sic

نمایندگی ایمپلنت sic در ایران

شرکت وارد کننده ایمپلنت sic در ایران شرکت بن تاژ پارس است. این شرکت در سال 1384 تاسیس شده و در زمینه واردات و توزیع تجهیزات دندانپزشکی فعالیت دارد. خدمات شرکت بن تاژ پارس:

 • واردات و توزیع ایمپلنت SIC
 • ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی به دندانپزشکان
 • ارائه گارانتی برای ایمپلنت SIC

ایمپلنت sic سوئیسی چه ویژگی هایی دارد؟

ایمپلنت سوئیسی sic از جمله برندهای ایمپلنت تولید شده توسط سوئیس است که مدت زمان زیادی از راه یافتن آن به بازار نمی گذرد اما از آنجایی که این برند از قیمت مناسبی برخوردار است، جایگاه خوبی در ایران پیدا کرده است و در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد.

به عبارت دیگر فروش این نوع ایمپلنت در کشور ما خوب است و طرفداران زیادی دارد. لازم به توضیح است که کیفیت برند sic با وجود ارزان قیمت بودن آن بسیار مناسب است و به مدت طولانی میتوان بدون نیاز به ترمیم از آن استفاده نمود.

این برند ایمپلنت سوئیسی از نظر کیفیت به ایمپلنت های کره ای شباهت زیادی دارد و با آنها در یک راستا قرار داده می شود.

ایمپلنت sic

کاندیدای مناسب ایمپلنت sic 

ایمپلنت های سوئیسی مورد نظر بهتر است تا توسط کسانی مورد استفاده قرار  بگیرد که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • کسانی که به دنبال ایمپلنت با کیفیت بالا هستند
 • کسانی که می خواهند ایمپلنت با قیمت مناسب به کار ببرند
 • کسانی که به دنبال ایمپلنت های با دوام هستند
 • کسانی که زیبایی دندان ها برایشان اهمیت دارد
 • کسانی که می خواهند تا جای ممکن از برندهای اروپایی استفاده کنند
 • و…

انواع فیکسچر های ایمپلنت اس آی سی 

در این بخش به معرفی انواع فیکسچر های این برند پرداخته و در مورد مزایا یا ویژگی های آن ها نیز اطلاعاتی را در اختیارتان قرار میدهیم:

1) سیستم SICace

فیکسچرهای SICace با طراحی منحصر به فرد و ویژگی‌های برجسته، انتخابی ایده‌آل برای تمامی موارد، حتی در شرایط سخت آناتومیکی هستند. این فیکسچرها برای استفاده در کنار آگمنتاسیون نیز مناسب بوده و قابل استفاده در استخوان‌های نوع D1، D2 و D3 می‌باشند. برخی از مزایای فیکسچرهای SICace عبارتند از:

طراحی سیلندریکال با لبه‌های برش تیپرد در قسمت اپیکال: این طراحی جاگذاری فیکسچر را تسهیل می‌کند، میزان تورک مورد نیاز برای جاگذاری را کاهش می‌دهد و به قرارگیری آسان و ایمن فیکسچر کمک می‌کند.

رزوه‌های self-tapping: این رزوه‌ها ثبات اولیه فیکسچر را افزایش می‌دهند و سطح تماس فیکسچر با استخوان را برای افزایش استئواینتگریشن (پیوند استخوان با فیکسچر) افزایش می‌دهند.

تنوع قطر و طول: تنوع قطر و طول فیکسچرهای SICace استفاده از آن را در کیفیت‌های مختلف استخوان امکان‌پذیر می‌کند.

2) سیستم SICmax

فیکسچرهای SICmax با طراحی نوآورانه و اتکا به علم روز، ثبات اولیه بی‌نظیری را در استخوان‌های نرم (D3، D2 و D4) به ارمغان می‌آورند. این فیکسچرها برای جاگذاری فوری در نواحی خلفی بالایی و اشکال مختلف سینوس لیفت ایده‌آل هستند. راز ثبات بی‌نظیر فیکسچرهای SICmax در چیست؟

میکرو رزوه‌ها در قسمت کرستال: این میکرو رزوه‌ها مانند لنگری عمل می‌کنند و فیکسچر را در استخوان محکم نگه می‌دارند.

طراحی سیلندریکال: این طراحی مقاومت فیکسچر را در برابر فشارهای وارده افزایش می‌دهد.

سطح SLA: این سطح باعث افزایش استئواینتگریشن (پیوند استخوان با فیکسچر) می‌شود.

خرید ایمپلنت sic
خرید ایمپلنت sic

3) سیستم SIC Provisional

فیکسچرهای Provisional ایمپلنت‌های تک‌قطعه‌ای هستند که برای پروتزهای ثابت مناسب هستند. فرآیند و پروتکل کاشت این فیکسچرها آسان و مشابه سایر سیستم‌های SIC است و تنها یک مرحله دریل اضافه قبل از شروع مراحل دیگر دارد. برای انجام این مرحله دریل و ابزار کمی لازم است.

مزایای فیکسچرهای Provisional:

 • مناسب برای پروتزهای ثابت
 • فرآیند کاشت آسان
 • مشابه سایر سیستم‌های SIC
 • فقط یک مرحله دریل اضافه
 • نیاز به دریل و ابزار کم

4) سیستم SICmax onepiece

فیکسچرهای ما به صورت تک قطعه طراحی شده‌اند و برای استفاده در پروتزهای متحرک، فضاهای باریک و استخوان‌های D1، D2 و D3 مناسب هستند. ویژگی‌های منحصر به فرد این فیکسچرها:

طراحی بدنه سیلندریکال: مقاومت و ثبات فیکسچر را افزایش می‌دهد.

سطح گسترده بدنه: استئواینتگریشن (پیوند استخوان با فیکسچر) را بهبود می‌بخشد.

اپکس تهاجمی: ثبات اولیه فیکسچر را در استخوان افزایش می‌دهد.

تکیه گاه نگهدارنده و هدایت کننده کونیکال: قرارگیری دقیق و ایمن پروتز را تضمین می‌کند.

تفاوت ایمپلنت sic سوئیسی با ایمپلنت کره ای

ایمپلنت های سوئیسی sic با ایمپلنت های کره ای شباهت هایی دارند اما از طرف دیگر تفاوت هایی نیز بین آنها وجود دارد. ایمپلنت های سوئیسی در مقایسه با انواع کره ای با کیفیت تر هستند و قیمت آنها کمی گران تر است.

علاوه بر آن ایمپلنت های سوئیسی sic از برندهای اروپایی و درجه دوم ایمپلنت در جهان محسوب می شوند در حالی که ایمپلنت های کره ای از انواع درجه سوم ایمپلنت در جهان هستند و به گروه ایمپلنت های آسیایی تعلق دارند. کشور سوئیس از بهترین تولید کنندگان ایمپلنت در جهان است اما کره از بهترین تولید کنندگان ایمپلنت در آسیا است.

پیدا کردن ایمپلنت های کره ای در ایران در مقایسه با ایمپلنت های سوئیسی sic آسان تر است.

عمر ایمپلنت sic
عمر ایمپلنت sic

سخن پایانی

ایمپلنت sic سوئیسی برای تمامی کسانی که قصد داشته باشند از برندهای مناسب با صرف هزینه کم استفاده کنند، گزینه ایده آلی است که در آپریل ایمپلنت امکان استفاده از آن را خواهید داشت.

اما چنانچه بخواهید که از برندهای با کیفیت تر استفاده کنید، باید انواع برندهای دیگر اروپایی و یا آمریکایی را مورد استفاده قرار دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ایمپلنت کردن دندان های خود در آپریل ایمپلنت با ما در ارتباط باشید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...
ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی

سیستم دندانپزشکی ایمپلنت دندان سوئیسی یک سیستم کاشت سنتی دو مرحله ای

ایمپلنت اشترومن

ایمپلنت اشترومن یکی از پرطرفدارترین انواع ایمپلنت دندان است. بسیاری

ایمپلنت spi سوئیسی

ایمپلنت spi

ایمپلنت ها در مدل های مختلف خارجی و ایرانی موجود