ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان چه قدر است؟ چه مسائلی در هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند؟ آیا بیمه خدمات درمانی برای ایمپلنت قابل استفاده است؟ چنانچه هر یک از این پرسش ها ذهن شما را به خود مشغول کرده است، در آپریل ایمپلنت ما را همراهی کنید که به پاسخ آنها دست یابید.

ایمپلنت که امروزه بسیار پر طرفدار شده است و کاندیدای بسیار زیادی قصد استفاده از آن را برای ترمیم دندان های خود دارند، یک روش هزینه بر است که برای استفاده از آن باید هزینه نسبتا زیادی را در نظر بگیرید.

هزینه ایمپلنت دندان چه قدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان برای کسانی که قصد استفاده از آن را دارند، یکسان نیست و هر کسی برای استفاده از این روش باید هزینه ای بر اساس شرایط خود پرداخت کند. با این وجود برای کسب اطلاع از هزینه دقیق آن لازم است تا شرایط هر کسی بررسی شود تا پزشک بتواند میزان هزینه لازم برای او را مشخص کند.

پس این فکر را از خود دور کنید که اگر شخصی برای ایمپلنت به عنوان مثال: … میلیون تومان خرج کرده است، هزینه شما نیز به همین مقدار می شود.

 

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان از چه مسائلی تاثیر می گیرد؟

فاکتورهایی وجود دارند که در هزینه ایمپلنت موثر واقع می شوند و به عبارت دیگر این فاکتورها می توانند باعث افزایش و یا کاهش هزینه ایمپلنت برای شما عزیزان گردند. مهم ترین فاکتورهای موثر در آن نیز به شرح زیر خواهند بود که باید به آنها توجه داشته باشید:

کشور سازنده ایمپلنت و برند آن

ایمپلنت توسط کشورهای مختلفی همچون: آمریکا، انگلیس، ایتالیا، سوئیس، سوئد، فرانسه، آلمان، ایران، ژاپن، کره، چین، ترکیه و … ساخته می شود که در هر یک از این کشور ها شرکت های مختلفی تولید کننده ایمپلنت هستند و از این جهت برند های هر کشور متفاوت است.

هر یک از انواع ایمپلنت هایی که توسط این کشور ها تولید می شوند، هزینه متفاوتی دارند. به عنوان مثال: ایمپلنت های آمریکایی گران قیمت ترین نوع آن در دنیا هستند و ایمپلنت های ایرانی و چینی ارزان قیمت ترین انواع آن محسوب می شوند.

بنابراین کشور سازنده و برند ایمپلنتی که متقاضیان مورد استفاده قرار می دهند، در هزینه آنها تاثیر مستقیم دارد.

روش اتصال روکش و پایه ایمپلنت

پایه و روکش ایمپلنت با دو روش مختلف به هم متصل می شوند که یکی از آنها استفاده از اباتمنت است و روش دیگری که برای این کار استفاده می شود، به کار بردن چسب ایمپلنت است.

در صورتی که از اباتمنت برای ایمپلنت دندان استفاده کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید و برای استفاده از روش چسبی نیازمند صرف هزینه کمتری خواهید بود.

وضعیت جسمی افراد

وضعیت جسمی افراد نیز می تواند در هزینه موثر باشد زیرا برخی از افراد برای اینکه بتوانند از ایمپلنت استفاده کنند، باید شرایط جسمی خود را پیش از آن محیا سازند و یا برخی دیگر به دلیل ابتلا به بیماری های خاص شرایط سخت تر و پیچیده تری برای ترمیم دندان با این روش دارند که در این شرایط وضعیت جسمی آنها میتواند در هزینه موثر باشد.

به عنوان مثال: کسی که از تراکم استخوانی کافی در فک برخوردار نباشد، باید قبل از ایمپلنت دندان پیوند استخوان فک انجام دهد تا شرایط مناسبی پیدا کند و یا کسی که دارای مشکلات مربوط به انعقاد خون است باید با دقت بسیار بیشتر و در شرایط متفاوت تری ایمپلنت را انجام دهد که این مسائل در هزینه او نیز تاثیر گذار هستند.

دستمزد پزشک

ایمپلنتولوژیست هایی که ترمیم دندان با روش ایمپلنت را برای متقاضیان انجام می دهند بر حسب دقت، مهارت، تجربه، تخصص و شهرت خود دستمزد متفاوتی دارند. از این جهت پزشکانی که به این منظور انتخاب می کنید، در هزینه شما تاثیر می گذارند.

اما توصیه می کنیم که بهترین پزشکان را در این خصوص انتخاب کنید، تا در شرایط ایده آل ترمیم دندان های شما انجام شود و نتیجه آن رضایت بخش باشد.

مرکز درمانی و دندانپزشکی مد نظر

علاوه بر ایمپلنتولوژیست ها، مراکز درمانی نیز در هزینه شما تاثیر خواهند داشت. زیرا تجهیزاتی که هر مرکز درمانی مورد استفاده قرار می دهد متفاوت است و هر چه تجهیزات به کار رفته بیشتر باشد، هزینه های بیمار نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

شهر و استان

از دیگر مسائل موثر در هزینه ایمپلنت دندان را باید شهر و یا استان محل درمان نام برد. معمولا شهرهای پیشرفته و کلان شهرهایی همچون تهران و کرج که شرایط بهتری برای ترمیم دندان دارند، با قیمت بالاتری این کار را انجام می دهند.

مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت

در صورتی که بخواهیم هزینه های مربوط به این روش را به دو دسته تقسیم کنیم که یکی هزینه های مستقیم و دیگری هزینه های غیر مستقیم باشد، باید مراقبت های قبل و بعد از ایمپلنت را نیز در هزینه آن موثر دانست. زیرا در این دوره ها ممکن است که به داروهای مشخصی نیاز باشد که تهیه آنها هزینه بر هستند.

بیمه خدمات درمانی

اکثر خدمات دندانپزشکی به گونه ای هستند که امکان پرداخت هزینه های آنها توسط بیمه خدمات درمانی وجود ندارد و افراد باید به صورت آزاد هزینه آن را پرداخت کنند. اما خوشبختانه امروزه برخی از انواع بیمه های خدمات درمانی جدید در کشور ما شرایط مناسبی برای پرداخت هزینه ایمپلنت و یا سایر امور درمانی مربوط به دندان را با بیمه فراهم کرده اند و کسانی که تحت پوشش این نوع بیمه ها باشند، قادرند تا با استفاده از آنها تا سقف مشخصی از هزینه را توسط بیمه بپردازند.

اگر از جمله افرادی هستید که تحت پوشش بیمه قرار دارید، برای کسب اطلاع بیشتر از این موضوع با شرکت بیمه ای مد نظر خود تماس بگیرید. لازم به ذکر است که شرایط شرکت های بیمه در خصوص پرداخت هزینه ایمپلنت با هم متفاوت است و برای استفاده از آنها باید به مراکز درمانی مشخصی که طرف قرار داد آنها هستند، مراجعه نمود.

کلام پایانی

هزینه ایمپلنت دندان را به همراه مسائل موثر در آن بررسی نمودیم. کسانی که بخواهند در آپریل ایمپلنت به این منظور اقدام کنند، از طریق تلفن های تماس می توانند با این مجموعه در تماس باشند و سوالات خود را از همکاران ما بپرسند.

در مجموعه آپریل ایمپلنت می توانید از تمامی انواع برند های ایمپلنت که مایل هستید، استفاده کنید و یا سایر روش های ترمیم دندان مانند: اصلاح طرح لبخند و جراحی لثه و …. را نیز به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا