بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ

چطور می‌توان دندان‌ها را سفید کرد؟ اگر بخواهیم اقدام به اصلاح طرح لبخند خود کنیم باید از چه روشی استفاده کنیم؟ آیا می‌توانیم از بلیچینگ دندان استفاده کنیم؟ هزینه بلیچینگ در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ این روش چه عوارضی دارد؟ لمینت دندان بهتر است یا بلیچینگ؟ از طرفی آیا بلیچینگ دندان درد دارد؟

همراه ما باشید تا به صورت مفصل در مورد بلیچینگ صحبت کرده و به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

بلیچینگ دندان

حدس می‌زنیم شمایی که به این سایت مراجعه کردید و قصد دارید مقاله را تا انتها مطالعه کنید، احتمالاً به دنبال روش‌هایی برای زیبایی دندان هایتان هستید. البته فرقی نمی‌کند که تصمیم گرفته‌اید به سمت بلیچینگ دندان بروید یا صرفاً اطلاعاتی در مورد آن کسب کنید، به هر حال در این مقاله سعی شده تا به تمامی ابهامات شما پاسخ داده شود.

بلیچینگ دندان یکی از چند روش‌های مختلفی است که افراد با استفاده از آن اقدام به سفید کردن دندان‌هایشان می‌کنند این موضوع باعث می‌شود تا حس زیبایی به فرد منتقل شده و دیگر نگران لبخند زدن نباشد. اما انواع بریجینگ کدامند؟

انواع بلیچینگ دندان

انواع مختلفی از بلیچینگ دندان وجود دارد که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بلیچینگ دندان با استفاده از ژل

در این روش، ژل حاوی پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید هیدروژن بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و سپس با استفاده از یک لامپ UV یا لیزر، فعال شده و باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شود.

بلیچینگ دندان با استفاده از تکنولوژی LED

در این روش، یک دستگاه LED به دندان‌ها نزدیک می‌شود و باعث فعال شدن ژل حاوی پراکسید هیدروژن می‌شود که باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شود.

بلچینگ دندان چیست
بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ دندان با استفاده از پاست

در این روش، پاست حاوی پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید هیدروژن روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و سپس پس از چند دقیقه، با استفاده از مسواک از دندان‌ها برداشته می‌شود.

بلیچینگ دندان خانگی

در این روش، یک کیت بلیچینگ خانگی از پزشک دندان‌پزشک دریافت می‌شود که شامل یک ژل بلیچینگ، یک سفید کننده، یک شیلنگ برای پر کردن ژل و یک ساعت برای بلیچینگ دندان‌ها است.

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

توصیه می‌شود قبل از اقدام به بلیچینگ دندان، با پزشک دندان‌پزشک خود مشورت کنید تا روش مناسبی برای شما بر اساس نوع و وضعیت دندان‌های شما انتخاب شود.

هوم بلیچینگ

هوم بلیچینگ یکی از روش‌های بلیچینگ دندان است که در خانه و توسط خود فرد با استفاده از کیت بلیچینگ خانگی انجام می‌گیرد. در این روش، دندان‌پزشک به شما یک کیت بلیچینگ خانگی داده و شما باید ژل بلیچینگ را در پلاک دندانی قرار داده و برای چند ساعت در روز پلاک را بر روی دندان‌های خود قرار دهید.

آفیس بلیچینگ

آفیس بلیچینگ یکی از روش‌های پرطرفدار بلیچینگ دندان است که توسط دندان‌پزشک در دفتر پزشکی انجام می‌گیرد. در این روش، ‌پزشک از یک ژل حاوی پراکسید هیدروژن با غلظت بالا استفاده می‌کند و سپس با استفاده از یک لامپ UV یا لیزر، فعال شده و بر روی دندان‌های شما قرار می‌گیرد.

مزایای بلیچینگ دندان

به این نتیجه رسیدیم  که بلیچینگ روش های مختلفی دارد که با هم متفاوت بوده و باتوجه به شرایط بیمار می‌توان یکی از آن ها را انتخاب کرد. بهتراست بدانیم که انجام این درمان علاوه بر سفیدی دندان ها برای ما مزایای زیادی نیز دارد که برخی از فواید ان عبارتند از :

  • ساده بودن روش درمان وقابل اعتماد بودن آن
  • سفیدی آن‌ها در مدت زمان کمتر
  • افزایش اعتماد به نفس فرد
  • از نظر اقتصادی با صرفه تراز سایر روش ها
بلچینگ دندان چقدر دوام دارد
بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد

معایب بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یک روش زیبایی‌سنجی برای سفید شدن دندان‌ها است اما ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. در زیر به برخی از معایب بلچینگ دندان اشاره می‌کنیم:

حساسیت دندان

بعضی افراد پس از انجام بلیچینگ دندان، به درد و حساسیت دندان‌هایشان مبتلا می‌شوند.

آسیب به لثه

بلیچینگ دندان ممکن است باعث آسیب به بافت لثه شود و باعث خونریزی لثه گردد.


مقاله مرتبط: هزینه پروتز دندان چقدر است؟


نتایج نامطلوب

در بعضی افراد، بلیچینگ دندان ممکن است نتیج نامطلوبی در بر داشته باشد که با توجه به نوع دندان و ماده‌ای که برای بلیچینگ استفاده شده نتایج آن برای هر فردی متفاوت خواهد بود.

دوام نداشتن

معمولاً بلیچینگ دندان برای مدت کوتاهی موثر است و عمر آن پس از چند ماه با توجه به رژیم غذایی و عادات شخصی ممکن است کاهش یابد.

خطر ایجاد تغییرات ساختاری

بلیچینگ دندان ممکن است باعث تغییرات ساختاری در دندان‌های شما شود که در بلند مدت ممکن است باعث آسیب دیدگی دندان شود.

 

با این حال، با وجود مشاوره از یک پزشک دندان‌پزشک قبل از انجام بلیچینگ دندان و رعایت دقیق دستورالعمل‌های پس از انجام آن، خطرات بلیچینگ دندان به حداقل می‌رسد.

نمونه کار بلچینگ دندان
نمونه کار بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟

بلیچینگ چند روش مختلف دارد که هر کدام فرآیند درمانی و عملکرد مختص به خود را دارند. نتیجه بلیچینگ  موقتی هست و با گذشت زمان از بین می رود. ولی به معنای این نیست که ماندگاری  آن پایین و زودگذر باشد. دوام آن وابسته به این است که از کدام روش استفاده کرده اید و می‌خواهید به چه سطحی از سفیدی دندان برسید.

البته رعایت موارد بهداشتی نیز حائز اهمیت بوده و ماندگاری آن برای همه افراد یکسان نمی‌باشد. ماندگاری این روش ۶ماه تا 2 سال است که اگر نگهداری از آن را دقیق انجام دهید، دندان های سفیدی را تا 2 سال  تجربه خواهید کرد، این را هم به یاد داشته باشید که فرآیند بلیچینگ را می‌توان در هر دوره ای از زمان مجددا تکرار کرد.

راهکارهای افزایش طول عمر بلیچینگ

برای افزایش طول عمر بلیچینگ دندان، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

رعایت دستورالعمل‌های دندانپزشک

شما باید دستورالعمل‌های دندان‌پزشک خود را به دقت رعایت کنید. به عنوان مثال، در صورتی که به شما پیشنهاد شده است که از کیت بلیچینگ خانگی استفاده کنید، باید از ژل بلیچینگ به مقدار دقیق استفاده کرده و زمان استفاده را بر اساس دستورالعمل‌های پزشک دندان‌پزشک رعایت کنید.

استفاده از محصولات مناسب

برای حفظ طول عمر بلیچینگ دندان، بهتر است از محصولات بهینه‌سازی کننده دندان‌ها استفاده کنید. این محصولات عبارتند از خمیر دندان‌های حاوی فلوراید، محلول آبی برای شستشوی دهان و محصولات نظافت دندان‌ها.

رعایت تغذیه سالم

تغذیه سالم و متنوع به حفظ سلامت دندان‌ها و طول عمر بلیچینگ کمک می‌کند. به عنوان مثال، مصرف مواد شیرین و نوشیدنی‌های گازدار را به حداقل برسانید، و به جای آن به مصرف میوه و سبزیجات بپردازید.

مراجعه به دندان‌پزشک

برای حفظ طول عمر بلیچینگ دندان، می‌توانید در دوره‌های مختلفی به پزشک مراجعه کرده و از وجود هرگونه مشکلی اطلاع پیدا کنید.

با رعایت این راهکارها، می‌توانید به حفظ طول عمر بلیچینگ دندان خود کمک کنید و از نتایج بهتری بهره‌مند شوید.

ترک سیگار

ترک سیگار یک فرآیند چالش برانگیز است اما دارای مزایای بسیار زیادی است؛ بنابراین برای ترک سیگار باید به صورت برنامه ریزی شده عمل کرده و از ورزش کمک بگیرید.

رعایت بهداشت دندان ها

رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم است چرا که دهان و دندان‌های سالم، نشانه‌ای از سلامت کلی بدن می‌باشند.

قیمت بلیچینگ هر فک
قیمت بلیچینگ هر فک

 غذا و نوشیدنی رنگی که دندان هایتان را رنگی می کند!

اگر می‌خواهید سفیدی دندان هایتان پس از بلیچینگ برای مدت طولانی حفظ شود، بهتر است از خوردن غذا و نوشیدنی‌هایی که ممکن است باعث رنگی شدن دندان‌ها شوند، خودداری کنید یا مصرف آن‌ها را به حداقل برسانید. برخی از این غذا و نوشیدنی‌ها عبارتند از:

  • نوشیدنی‌هایی که دارای رنگ هستند: نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه، شیرینی‌های گازدار، عصاره میوه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا دارای رنگ هستند که می‌تواند باعث رنگی شدن دندان‌ها شود.
  • مواد غذایی دارای رنگ: مانند سس، رب گوجه فرنگی، سیب زمینی سرخ شده، کیک و کوکی‌های شکلاتی، شکلات و ترشی‌های دارای رنگ هستند.
  • مواد غذایی اسیدی: مانند لیموی ترش، پرتقال، گریپ‌فروت، ترشی، خیارشور و شیرینی‌هایی که با استفاده از سرکه درست شده‌اند، ممکن است باعث خوردگی و ریزش اجزای دندان شوند.

به علاوه، بهتر است پس از خوردن یا نوشیدن این غذا و نوشیدنی‌ها، دندان‌های خود را با آب بشویید و از مصرف محصولات بهینه‌ شده مختص دندان‌ها استفاده کنید.  همچنین، حفظ بهداشت دهان و دندان، مصرف مواد غذایی سالم و مراجعه به دندان‌پزشک به منظور بررسی و پاکسازی دندان‌ها نیز به حفظ دندان‌های سفید کمک می‌کند.

قیمت بلیچینگ دندان در تهران

با توجه به تورم و عوامل مختلفی که در هزینه بلیچینگ در سال ۱۴۰۲ تاثیرگذار هستند، نمی‌توان به صورت دقیق قیمت آن را مشخص کرد. اما می‌توان برخی از این عواملی که در هزینه‌ها تاثیرگذار هستند را نام برد مانند:

مواد استفاده شده

برندهای مختلف از متریال‌های متفاوتی جهت ساخت بلچینگ استفاده می‌کنند که هر کدام نیز با توجه به کیفیت خود هزینه‌های بسیار بیشتر یا کمتر از حد معمول دارند.

دستمزد دندانپزشک

تجربه دندانپزشک قطعاً میزان هزینه‌های پرداختی توسط بیمار را مشخص خواهد کرد و ما قصد نداریم به شما توصیه کنیم که به کدام دندانپزشک مراجعه کنید. بنابراین شما با توجه به شرایط خود می‌توانید دندانپزشک خود را انتخاب کنید.


مقاله مرتبط: آیا ایمپلنت باعث بوی بد دهان می شود؟


محل کلینیک

ما در مقاله‌های قبلی خود نیز به چنین موردی اشاره کرده‌ایم؛ بنابراین چه شما در شهرستان سکونت کنید چه در کلان شهر، هزینه‌های دریافتی کلینیک‌ها قطعاً تفاوت بسیار زیادی با هم خواهد داشت.

عوارض بلیچینگ دندان
عوارض بلیچینگ دندان

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد انواع بلیچینگ دندان، مزایا و معایب آن صحبت کنیم. چنانچه شما قصد دارید در مورد هزینه بلیچینگ در سال ۱۴۰۲ اطلاعاتی کسب کنید یا حتی اگر قصد دارید که در مورد روش‌های درمانی مربوط به دندان با مجموعه‌ ما مشورت کنید، می‌توانید به شماره‌های موجود در سایت مراجعه کرده و با کارشناسان تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا