عصب کشی

هزینه درمان ریشه دندان

هزینه درمان ریشه بدون بیمه خدمات دندانپزشکی به وضعیت دندان و میزان تخصص دکتر متغیر میباشد و متفاوت می باشد که  درمان ریشه دندان یکی از مهم ترین درمان های دندانپزشکی به شمار میرود که بیشتر افراد در طول زندگی حداقل یکبار به این درمان نیاز پیدا کرده اند .

یکی از سوال های پر تکراری که افراد کاندیدای درمان ریشه دندان  دارند ، دانستن هزینه عصب کشی است که برای پاسخ به این سوال ابتدا به توضیحی درباره  درمان ریشه دندان میپردازیم .

درمان ریشه دندان

دندان عضو مهم بدن که وجود آن برای زیبایی و سلامت بدن ضروری است  چرا که دندان وظیفه خورد کردن  غذا را به عهده داشته و درصورت اختلال در این امر به دیگر بخش ها از جمله هاضمه آسیب وارد میشود  و لذت خوردن و آشامیدن از افراد گرفته میشود همچنین در صورت بروز درد های شدید زندگی برای افراد طاقت فرسا خواهد شد.

در شرایطی آسیب دندان به ریشه دندان وارد میشود و دیگر درمان آن با مسکن جوابگو نخواهد شد در چنین حالتی درمان ریشه دندان لازم است که توسط متخصص این امر اجرا شود. برای انجام این روش درمانی افراد باید بهترین کلینیک ها را انتخاب کنند چرا که این درمان درمانی حیاتی دندان  بوده و در صورت جوابگو نبودن درمان ، باید دندان کشیده شود بنابراین انتخاب کلینیک بسیار تاثیر گذار خواهد بود و بر هزینه عصب کشی دندان نیز موثر است .

هزینه درمان ریشه دندان

 

هزینه درمان ریشه دندان در سال 1401

هزینه عصب کشی دندان به شرایط مختلفی بستگی دارد و هزینه هر کلینیک با کلینیک دیگر متفات خواهد بود .

شرایط هزینه درمان ریشه دندان در این مرکز ، بستگی به عصب کشی اولیه ، مقدار آسیب دندان ،  چند کاناله بودن ریشه دندان ، درمان و ترمیم دندان و جلسات درمان بستگی دارد  به طور کلی نمیتوان برای هزینه عصب کشی در کلینیک دندانپزشکی قیمت مشخصی را تعریف کرد چرا که نوسانات قیمت به عواملی همچون نوسانات هزینه های مواد به کارگیری و ابزار های استفاده شده نیز بستگی دارد و با توجه به شرایط  دندان افراد هزینه عصب کشی برای مراجعین مختلف متفاوت خواهد بود و نمیتوان نرخ مشخصی را برای این درمان در این مرکز بیان کرد.

چه زمانی هزینه کردن برای عصب کشی ضروری است ؟

زمانی که عفونت دندان به ریشه دندان رسیده باشد باید برای درمان ریشه دندان اقدام کرد  درگیر شدن ریشه دندان به عفونت معمولا خود را با درد های شدید و نبض دار و حساس شدن دندان به گرم و سرما نشان میدهد و با التهاب همراه است در  چنین شرایط افراد  حتما باید به دندانپزشک مراجعه کنند و در صورت درگیری ریشه اقدام به عصب کشی کنند و هزینه کردن برای ریشه دندان ضروری خواهد شد چرا که در صورت عدم درمان باید دندان کشیده شود .

در کلینیک دندانپزشکی  متخصص پس از معاینه دندان فرد قیمت هزینه درمان ریشه دندان را به فرد بیان میکند که با توجه به درمان بدون نقص و کامل و  سلامت دائمی دندان درمان شده و استفاده از شرایط درمانی فوق العاده  ، هزینه درمانی منصفانه ای را با توجه به شرایط درمان برای عزیزان در نظر گرفته اند و  همین موضوع رضایت بیشتر مراجعین را در رابطه با کلینیک دندانپزشکی در پی دارد.

تفاوت هزینه عصب کشی در کینیک ها

یکی از نکاتی که به چشم میخورد و مراجعین با آن رو به رو میشوند  تفاوت هزینه های درمان ریشه دندان در کلینیک های مختلف می باشد .

تعرفه سالیانه تایید شده توسط وزارت بهداشت در کیلینیک ها رعایت نمیشود و این به مسائل مختلفی بستگی دارد برخی کلینیک ها با توجه  اجرای  شرایط درمانی معقول و عادی  تعرفه نجومی را برای هزینه عصب کشی در نظر گرفته اند در  مقابل نیز کلینیک هایی هزینه های بسیار پایین تر از حد معقول را در نظر گرفته اند که بسیاری هم وسوسه انگیز خواهند بود دلیل اصلی این قیمت ها  به علت استفاده از برند های معمولی و مواد غیر معقول می باشد  خدمات دندانپزشکی ضعیف و استفاده از ابزار های قدیمی و استفاده از دندانپزشک عمومی به جای متخصص درمان ریشه می باشد .

در صورتی که کلینیک باید  از بهترین برند برای مواد اولیه و ابزار های تخصصی استفاده کنند و از بهترین متخصص برای درمان ریشه دندان استفاده کند و در مقابل هزینه معقولی را نیز برای درمان در نظر بگیرد  که در کلینیک دندانپزشکی این نکات لحاظ شده و عزیزان هزینه معقولی را برای درمان عالی خود پرداخت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا