هزینه پیوند استخوان

هزینه پیوند استخوان
آنچه می خوانید! ...

هزینه پیوند استخوان در سال ۱۴۰۲ از جمله مواردی است که شما باید پیش از انجام ایمپلنت دندان نسبت به آن اطلاعات لازم را کسب کنید؛ زیرا قیمت هر کلینیک با توجه به متریال مصرفی، تخصص دندانپزشک و دیگر موارد موثر، متفاوت است.

اگر دندانپزشک برای انجام ایمپلنت دندان به شما روش پیوند استخوان را پیشنهاد داده است، بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا درباره مزایای این روش، معایب و هزینه پرداختی آن بیشتر آشنا شوید.

پیوند استخوان برای ایمپلنت

ایمپلنت جدید ترین روش کاشت دندان است که به شما این امکان را می دهد تا به جای دندان های از دست رفته خود، دندان های جدیدی داشته باشید. برخی مواقع نیز استثنا هایی وجود دارد که افراد را ملزم می کند تا پیش از انجام ایمپلنت برای پیوند استخوان اقدام کنند. در اصل برای اتصال ایمپلنت به استخوان های فک لازم است تا حجم استخوان های فک از نظر تراکم وارتفاع، حد استانداردی داشته باشند.

در پیوند استخوان برای ایمپلنت قسمت های لازم لثه برش داده شده و با مواد پیوند استخوان پر می شوند تا در نهایت پس از گذشت بازه زمانی 3 تا 9 ماه عملیات ایمپلنت دندان انجام شود.

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت

قیمت پیوند استخوان دندان در سال 2024 (The cost of dental implant bone grafting) به شرح زیر است:

نوع خدمات هزینه (به تومان)
هزینه پیوند استخوان 2 الی 20 میلیون

به طور کلی برای انجام خدمات دندانپزشکی نمی توان قیمت واحدی را در نظر گرفت؛ چرا که فاکتور های مختلفی هستند که روی قیمت نهایی هزینه پیوند استخوان دندان تاثیر می گذارند‌.

از جمله این موارد می توان به متخصص بودن دندانپزشک مدنظر اشاره کرد؛ زیرا متخصص پیوند استخوان برای ایمپلنت هر چه با تجربه تر باشد و کار با کیفیت تری را ارائه دهد، به همان میزان هزینه بالاتری دریافت می کند. موارد دیگری که در تعیین هزینه جراحی پیوند استخوان نقش دارند شامل:

  •  نوع جراحی
  •  وضعیت بیمار
  •  غیره

که هر کدام از این موارد می توانند هزینه نهایی را افزایش یا کاهش دهند.

 قیمت پودر استخوان برای ایمپلنت

هزینه پودر استخوان برای ایمپلنت

قیمت پودر استخوان برای ایمپلنت به شکل تقریبی به شرح زیر است:

نوع خدمات هزینه (به تومان)
هزینه پودر استخوان در ایمپلنت 500 هزار الی 2 میلیون

هزینه این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

نوع پودر استخوان: پودرهای استخوان مصنوعی و طبیعی در بازار موجود هستند که هزینه پودر استخوان در ایمپلنت هر کدام از آنها با هم متفاوت است.

برند پودر استخوان: برندهای مختلفی از پودر استخوان در بازار موجود است که قیمت آنها با هم متفاوت است.

میزان پودر استخوان: قیمت پودر استخوان به صورت گرمی محاسبه می‌شود و هر چه مقدار پودر استخوان بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

موقعیت مکانی مطب: قیمت پودر استخوان در شهرهای مختلف و مطب‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

قیمت پودر استخوان برای ایمپلنت
قیمت پودر استخوان برای ایمپلنت

هزینه ایمپلنت با پودر استخوان

قیمت این جراحی به شکل همزمان شامل:

نوع خدمات هزینه (به تومان)
هزینه ایمپلنت با پودر استخوان 5 الی 10 میلیون

علاوه بر قیمت تزریق پودر استخوان (The cost of bone powder injection)، هزینه‌های دیگری نیز به این جراحی تعلق می‌گیرد، از جمله:

  • هزینه جراحی ایمپلنت
  • هزینه دستمزد دندانپزشک
  • هزینه عکس‌برداری و آزمایش‌های لازم
  • هزینه داروها و مراقبت‌های پس از عمل

معایب پیوند استخوان

عوامل موثر بر هزینه های درمان پیوند استخوان

در حالی که نمی توان بدون مشاوره قیمت دقیقی برای درمان ارائه داد، می توانیم عوامل موثر بر هزینه جراحی پیوند استخوان لثه را بیان کنیم. هزینه پیوند استخوان تحت تأثیر عوامل مختلفی است که عبارتند از:

1) میزان رکود لثه

میزان کار مورد نیاز بر روی استخوان فک بیمار در نهایت بر هزینه پیوند استخوان دندان تاثیر می گذارد. با افزایش تعداد مناطقی که نیاز به درمان دارند و میزان تحلیل استخوان افزایش می یابد، هزینه افزایش می یابد.

2) مواد استخوانی مورد استفاده

مواد مختلفی وجود دارد که می توان از آنها برای پیوند استخوان استفاده کرد. آنها را می توان به چهار دسته تقسیم کرد.

اتوگرافت : از استخوان گرفته شده از ناحیه دیگری از بدن شما (اغلب تاج ایلیاک ران) استفاده می کند. استخوان اهدایی از بدن شما می آید، بنابراین این روش ایمن و بسیار موثر است.
این یکی از گران‌ترین روش‌ها است، زیرا این روش به بستری شدن در بیمارستان، جراح ارتوپد و متخصص بیهوشی نیاز دارد.

The cost of dental implant bone grafting
The cost of dental implant bone grafting

آلوگرافت : برای این روش از استخوان استریل شده از جسد انسان استفاده می شود. در این روش فقط یک محل جراحی مورد نیاز است، بنابراین گزینه مقرون به صرفه تری است. این جراحی یک روش بی خطر است اما ممکن است خطر رد شدن در آن وجود داشته باشد.

آلوپلاست : ماده زیست سازگار مصنوعی که معمولاً از مواد معدنی طبیعی فسفات کلسیم یا هیدروکسی آپاتیت ساخته می شود. مواد مصنوعی می توانند با استخوان انسان ترکیب شوند اما به اندازه مواد دیگر موثر نیستند.

3) سایر عوامل

هزینه عمل نیز تحت تأثیر تجربه و تخصص پریودنتیست، کلینیک، ایالت یا کشوری که در آن زندگی می کنید، خواهد بود.

4) انجام خدمات دندانپزشکی عمومی اضافی

دندانپزشکان نیاز به عکس برداری با اشعه ایکس دارند و ممکن است نیاز به انجام سی تی اسکن یا سایر آزمایشات برای تعیین کیفیت استخوان شما داشته باشند. آنها همچنین ممکن است نیاز به کشیدن دندان های اطراف داشته باشند.

اگر باکتری یا پلاک قابل توجهی در دهان ایجاد شود، ممکن است برای اطمینان از افزایش شانس موفقیت برای پیوند جدید خود، به تمیز کردن نیز نیاز داشته باشید.

انواع پیوند استخوان

آیا بیمه هزینه پیوند استخوان را پرداخت میکند؟

پیوند استخوان مورد نیاز قبل از کاشت دندان به ندرت تحت پوشش بیمه دندانپزشکی قرار می گیرد زیرا به عنوان یک عمل زیبایی دیده می شود. با این حال، اگر از نظر پزشکی ضروری تشخیص داده شود، ممکن است بخشی از هزینه ها توسط بیمه نامه شما پوشش داده شود.

جایگزین ارزان تر برای پیوند استخوان

اگر از دست دادن استخوان رخ داده باشد، تنها راه جایگزینی آن پیوند استخوان است. اگر دچار تحلیل استخوان شده اید و دندان های شما هنوز در محل هستند، دندانپزشک ممکن است کشیدن آنها را توصیه کند.

The cost of bone powder injection
The cost of bone powder injection

جمع بندی

برای انجام خدمات دندانپزشکی ابتدا باید از کیفیت و هزینه آن ها مطلع شد. در این مطلب در خصوص هزینه پیوند استخوان در سال ۱۴۰۲ خواندیم و با انواع روش های انجام آن آشنا شدیم. شاید شما هم پیش از خواندن این مطلب از داشتن دوباره دندان هایی طبیعی و دائمی ناامید بودید اما خوشبختانه با پیشرفت علم دیگر کاشت دندان یک امر محال نیست.

می توان گفت جراحی پیوند استخوان بخش بسیار مهمی از روند ایمپلنت است و باید آن را جدی گرفت؛ زیرا اگر استخوان های فک دارای استحکام کافی نباشند انجام ایمپلنت دندان با موفقیت رو به رو نخواهد شد. در واقع با این جراحی شرایط برای انجام ایمپلنت دندان مهیا خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پیوند استخوان می توانید با مشاوران مجموعه ما در آپریل ایمپلنت ارتباط برقرار کنید و آگاهی خود را افزایش دهید.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

ارسال دیدگاه
5 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
daryoosh
7 ماه قبل

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت رو ممنون میشم شرح دهید.

عباسعلی
7 ماه قبل

درود هزینه تزریق پودراستخوان رو لطف میکنید.

یوسف
7 ماه قبل

قیمت پیوند استخوان دنددان برای فرد 50 ساله

هلیا
7 ماه قبل

سلام و خسته نباشید هزینه پیوند استخوان فقط برای فک بالا رو لطف میکنید؟

آنچه می خوانید! ...
بیشتر بخوانید ...