ایمپلنت دندان

ایمپلنت آی سی ایکسicx

ایمپلنت آی سی ایکسicx چه مزایایی دارد؟ آیا همه افراد می‌توانند از این ایمپلنت استفاده کنند؟ چقدر قیمت این ایمپلنت است؟ در این مقاله قصد داریم تمامی این موارد را بررسی کرده و پاسخ‌های شفافی را به شما ارائه دهیم.

شگفتی های جدید ایمپلنت icx

با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ایمپلنت در زمینه دندانپزشکی به شدت رشد کرده است. این موضوع توجه بسیاری از مردم و پزشکان را جلب کرده است. به همین دلیل، کشورهای مختلف برای تولید قطعات ایمپلنت رقابت می‌کنند. استفاده از ایمپلنت آی سی ایکس تأثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس شما دارد و ظاهر شما را بهبود می‌بخشد. اگر به ظاهر سلبریتی‌ها توجه کنید، خواهید دید که آن ها نیز از این نوع ایمپلنت‌ها استفاده کرده‌اند.

ایمپلنت آی سی ایکسicx

بله این ایمپلنت آلمانی بوده و تولید آن از سال ۲۰۰۴ آغاز شده است. امروزه، این ایمپلنت به گونه‌ای طراحی می‌شود که فیکسچر و روکش آن به صورت ویژه با هم متصل می‌شوند و ماندگاری آن بسیار افزایش پیدا می کند. علاوه بر این، درصد شکست این ایمپلنت نیز بسیار پایین است.

مشخصات ایمپلنت آی سی ایکسicx

ایمپلنت icx دارای یک سری از مشخصاتی است که ما در جدول زیر چند مورد از آن را آورده‌ایم تا شما به راحتی بتوانید این مشخصات را مورد بررسی قرار دهید.

برند

ICX
کشورالمان
تاریخ شروع فعالیت۲۰۰۴ میلادی
نمایندگی در ایرانتجهیز طب اثر
بازه قطر2/9 الی 4/8
بازه ارتفاع4/9  الی 12/5
میزان حداکثر تورک اباتمنت۳۰

 

نوشته های مشابه

  چه کسانی می توانند استفاده کنند؟

 • افرادی که قصد ترمیم دندان‌های آسیاب خود را با استفاده از ایمپلنت دارند می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • افرادی که عادت دخانیات و سیگار کشیدن را دارند نیز می‌توانند از ایمپلنت آی سی ایکسicx  استفاده کنند.
 • اشخاصی که می‌خواهند ظاهر دندان‌های خود را تغییر دهند نیز می‌توانند از این ایمپلنت استفاده کنند.
 • اصولاً شرایط برای انجام ایمپلنت دندان برای همه یکسان نیست. اما اگر به هر دلیلی در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید، می‌توانید از پزشک متخصص کمک بگیرید.
شرایط استفاده از ایمپلنت icx
شرایط استفاده از ایمپلنت icx

5 مزیت جذاب ایمپلنت آی سی ایکسicx

ایمپلنت icx  به دلیل استفاده از تیتانیوم در ساختار آن، با بدن بیشتر سازگاری دارد و خطر حساسیت در افراد کاهش می‌یابد. همچنین، احتمال لغزش پروتز بعد از مدتی نیز کاهش می‌یابد.

 • کیفیت ساخت بالا
 • استحکام بالا
 • عمر طولانی
 • عدم حرکت ایمپلنت در دهان به دلیل طراحی مخروطی آن

عمر ایمپلنت آی سی ایکس icx

عمر درمان با ایمپلنت وابسته به برند آن نیست و به عوامل متعددی وابسته است. با این حال، باید توجه داشت که ایمپلنت icx  به دلیل کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، عمر طولانی‌تری نسبت به ایمپلنت‌های دیگر دارد. همچنین شرکت icx از تکنولوژی‌های پیشرفته برای تولید و طراحی محصولات خود استفاده می‌کند.

کیت جراحی ایمپلنت آی سی ایکسicx

همانطور که در صنعت ایمپلنت‌سازی به کیت‌های جراحی نیاز است، شرکت آی سی ایکسنیز کیت‌های جراحی خاص خود را تولید می‌کند. یکی از این کیت‌ها به نام Drill Stop  است. علاوه بر آن، کیت‌های دیگری وجود دارند که در ادامه به چند مورد دیگر از آن اشاره می‌کنیم:

درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)
 1. ICX-PREMIUM Surgery-Box
 2. ICX-ACTIVE-MASTER Surgery-Box

البته کیت drill stop ویژگی‌های مخصوصی دارد که باعث می‌شود امنیت درمان به شدت افزایش پیدا کند علاوه بر آن استفاده از این کیت مزیت‌های بسیاری دارد که در ادامه چند مورد آن را نام می‌بریم:

 • قابلیت استریل شدن
 • مصرف چند باره
 • کاربری بسیار آسان
 • موجود بودن در طول‌ها و قطرهای مختلف
کیت جراحی ایمپلنت آی سی ایکسicx
کیت جراحی ایمپلنت آی سی ایکسicx

محصولات ایمپلنت آی سی ایکس icx

فیکسچر ICX Premium

شرکت آی سی ایکس یک فیکسچر بسیار با کیفیت به نام ICX Premium تولید و عرضه می‌کند. این فیکسچر علاوه بر رعایت استانداردهای زیاد، دارای موفقیت درمانی بالا است. مشخصات منحصر به فرد این فیکسچر عبارتند از:

 • سازگاری بسیار بالا
 • استفاده از سطح آبدوست
 • شکل مخروطی در بخش‌های اپیکال ایمپلنت

استفاده از سطح آبدوست در این فیکسچر باعث افزایش سرعت جوش خوردن استخوان می‌شود. همچنین، با توجه به سازگاری بسیار بالا با محیط زیست، عمر ایمپلنت نیز افزایش می‌یابد.

فیکسچر ICX Mini

اگر فضای کافی در دهان وجود نداشته باشد، دندانپزشکان از فیکسچر ICX Mini یا پایه آن استفاده می‌کنند. این فیکسچر ابعاد بسیار کوچکی دارد و به راحتی در فضاهای خالی و کوچک جای می‌گیرد.

فیکسچر ICX Active Master

این فیکسچر برای استفاده در ایمپلنت‌های فوری مناسب است. یکی از ویژگی‌های آن پایداری مناسب است که جذابیت زیادی برای بیماران تولید می‌کند و بسیاری از افراد تمایل دارند از این نوع ایمپلنت استفاده کنند.

اطلاعات مربوط به نمایندگی

با توجه به اهمیت نمایندگی در بحث سلامتی و درمان، شرکت آی سی ایکس نیز اطلاعات مربوط به نمایندگی‌های خود را ارائه می‌دهد. نمایندگی‌ها می‌توانند به عنوان منابعی قابل اعتماد برای پزشکان و بیماران در تهیه قطعات و وسایل مورد نیاز درمانی عمل کنند.

اطلاعات مربوط به نمایندگی icx
اطلاعات مربوط به نمایندگی icx

نمایندگی ایمپلنت آی سی ایکسicx

خوشبختانه در ایران ایمپلنت آی سی ایکس دارای نمایندگی بوده و از این جهت افراد برای تهیه این ایمپلنت، می‌توانند به آن مراجعه کنند.نمایندگی این ایمپلنت با نام شرکت تجهیز طب اثر بوده که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است.

زمان ماندگاری ایمپلنت آی سی ایکسicx

همانطور که در قسمت بالا توضیح دادیم عمر این ایمپلنت بسیار بالا بوده و نسبت به ایمپلنت‌های دیگر از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار است اما چیزی که باعث افزایش ماندگاری این ایمپلنت می‌شود مواردی است که شامل:

 • رعایت بهداشت دهان
 • پرهیز از شکستن خوراکی‌هایی که سفت هستند
 • جلوگیری از وارد شدن ضربه به دندان‌های ایمپلنت شده
 • پرهیز از مصرف انواع مشروبات الکلی و دخانیات

 عوامل تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت آلمانی icx

قیمت کاشت ایمپلنت آی سی ایکس به موارد بسیار زیادی وابسته است که ما در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم

 • کار گذاشتن تاج دندان
 • مراقبت‌های قبل از عمل مانند انجام اشعه ایکس
 • جلسات مشاوره با دندانپزشک
 • کشیدن دندان یا ریشه دندان
 •  پیوند استخوان برای ایمپلنت
 • سایز دندان‌ها
 • وضعیت جسمانی بیماران
 • دندانپزشک معالج یا تخصص آن
 • محل درمان
 • بیمه درمانی و شرکت ارائه دهنده بیمه
 • تعداد دندان‌های نیاز به ترمیم
 • روش‌های اتصال پایه ایمپلنت

البته بسیاری از افراد اطلاعات کمی در مورد ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان دارند که ما توصیه می‌کنیم مقاله مربوط به این موضوع را در سایت ما مطالعه کنید.

عوامل تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت icx
عوامل تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت icx

قیمت ایمپلنت آی سی ایکس  icx

بهتر است این موضوع را بدانید که قیمت این ایمپلنت به موارد بسیار زیادی بستگی دارد که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم. البته هزینه‌های جانبی مانند روکش موقت یا روکش زیرکونیوم نیز به همراه  هزینه‌ نهایی ایمپلنت محاسبه خواهد شد . علاوه بر آن سابقه ساخت و حتی کیفیت سطح آن ها نیز رابطه بسیار مستقیمی با قیمت ایمپلنت دارد.

 پرداخت هزینه ایمپلنت آلمانی با بیمه

افرادی که قصد استفاده از ایمپلنت آلمانی آی سی ایکس را دارند و تصمیم دارند که از بیمه برای پرداخت هزینه‌های آن استفاده کنند، می‌توانند از بیمه تکمیلی برای کاهش هزینه‌های ایمپلنت بهره ببرند. البته استفاده از بیمه تکمیلی هیچ ارتباطی به برند آن ندارد و فقط میزان هزینه پرداختی توسط بیمار در نظر گرفته شده و با ارائه مدارک بیمه بخشی از آن را تقبل می‌کند.

 هزینه ایمپلنت اقساطی

بعضی از افراد امکان این را ندارند که هزینه‌های ایمپلنت آی سی ایکس  icx را به صورت یک جا پرداخت کنند؛ بنابراین معمولاً به دنبال این سوال هستند که آیا می‌توان به شکل اقساطی هزینه‌ها را پرداخت کرد یا خیر؟

این موضوع به کلینیک دندانپزشکی که به آن مراجعه می‌کنید بستگی دارد و هیچ ارتباطی به برند یا کشور تولید کننده ایمپلنت ندارد؛ بنابراین اگر قصد دارید که به صورت اقساطی هزینه‌ها را پرداخت کنید، بهتر است که در خصوص ارائه خدمات مرکز دندانپزشکی با آن ها مشورت کنید.

پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت icx
پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت icx

ضمانت و کیفیت بالای خرید را با ما تجربه کنید!

ما در این مقاله تمامی موارد مربوط به ایمپلنت آی سی ایکسicx  را مورد بررسی قرار دادیم که یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاشت دندان شما عزیزان است. توصیه می‌کنیم که با مطالعه این مطلب بیشتر از قبل به سلامتی و زیبایی چهره خود اهمیت داده و از ایمپلنت با کیفیت آلمانی آی سی ایکس استفاده کنید. چنانچه سوالی در مورد خرید این ایمپلنت دارید، می توانید با شماره‌های موجود در سایت ما تماس حاصل فرمایید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی احمدی

قیمت ایمپلنت آی سی ایکس icx الان چقدره؟

دکمه بازگشت به بالا