ایمپلنت ساب پریو استیل

آنچه می خوانید! ...

آیا در مورد ایمپلنت ساب پریو استیل شنیده اید؟ یکی از انواع پرطرفدار ایمپلنت، ایمپلنت ساب پریو استیل است. دندانپزشکان به دلیل مزایای و کاربردهای این نوع ایمپلنت، اغلب ایمپلنت Subperiosteal را به بیماران پیشنهاد می دهند. در این مطلب به شما اطلاعات بیشتری درباره ایمپلنت ساب پریو استیل ارائه می دهیم.

کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل

ایمپلنت های ساب پریو استیل که یکی از انواع ایمپلنت دندان هستند، مستقیماً در استخوان فک نصب نمی شوند. این ایمپلنت ها بین استخوان فک و لثه و زیر پریوستوم قرار می گیرد. پریوستوم لایه نازکی از بافت بین لثه و استخوان فک است. ایمپلنت Subperiosteal در بالای استخوان و در زیر بافت لثه قرار می گیرد. از آنجایی که ایمپلنت به جای نصب شدن در بالای استخوان فک قرار می گیرد، مقدار استخوان فک موجود یا شکل فک مهم نیست. زمان بهبودی پس از کاشت این ایمپلنت ها معمولاً کوتاه تر از ایمپلنت های دیگر است. با این حال، زمان عمل جراحی تقریباً در ایمپلنت های مختلف یکسان است.

چه زمانی ایمپلنت ساب پریو استیل توصیه می شود؟

ایمپلنت ساب پریو استیل معمولاً برای بیمارانی توصیه می شود که استخوان فک فرسایشی دارند و تمام یا اکثریت دندان های عقب خود را از دست داده اند. این روش فقط برای دندان های عقب استفاده می شود. ایمپلنت Subperiosteal برای دندان های جلو استفاده نمی شود.
افرادی که به دلیل  مشکلات تیروئید، کمبود کلسیم یا افزایش شن دچار مشکل کمبود استخوان شده اند نیاز به کاشت این ایمپلنت دارند. گاهی اوقات، کمبود استخوان ناشی از یک بیماری ارثی است. همیشه کاهش استخوان به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان نیست.

عکس ایمپلنت ساب پریو استیل
عکس ایمپلنت ساب پریو استیل

Subperiosteal dental implant بیشتر برای دندان های عقبی نه دندان های جلو استفاده می شود. این مدل ایمپلنت ها در جای خود محکم باقی می ‌ماند و دیگر نباید نگران حرکت یا لیز خوردن ایمپلنت باشید.

افراد دارای استخوان فک کم عمق کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت Subperiosteal هستند. به علاوه، افرادی که از سلامت عمومی مناسبی برخوردار هستند کاندید خوبی برای کاشت این نوع ایمپلنت  هستند. هنگامی که برای مشاوره اولیه به مطب مراجعه می کنید، دندانپزشک دندان ها و لثه های شما را معاینه می کند. پس از معاینات لازم به شما نوع ایمپلنت را پیشنهاد می دهد.

ایمپلنت ساب پریو استیل

کاندیدای مناسب ایمپلنت ساب پریواستیل

کاشت ایمپلنت های ساب پریو استیل ‏ معمولاً به افرادی توصیه می شود که فاقد استخوان فک کافی هستند. کودکان خردسال یا افرادی که دندان ‌هایشان هنوز در حال رشد است معمولاً کاندیدهای مناسبی برای روش ایمپلنت Subperiosteal نیستند. کاشت این ایمپلنت‌ ها ‏اغلب به کسانی توصیه می‌ شود که استخوان فک ‌شان دیگر در حال رشد نیست.

مزایای کاشت ایمپلنت Subperiosteal

دندانپزشکان کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل را به دلیل مزایای متعددی که دارد به بیماران پیشنهاد می دهند. از مزایای کاشت ایمپلنت Subperiosteal می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این نوع ایمپلنت، ظاهر طبیعی و مشابه دندان های واقعی دارد.
  • ایمپلنت هنگام جویدن حرکت کرده و به اطراف نمی لغزد.
  • تاج مصنوعی روی ایمپلنت به گونه ای ساخته شده که کاملاً در دهان شما قرار گرفته و با رنگ دندان واقعی مطابقت دارد.
  • بافت نرم روی ایمپلنت خیلی سریع بهبود پیدا می کند. بنابراین پروسه درمان کوتاه تر خواهد بود.
  • ریشه ایمپلنت به میزان خاصی از تراکم استخوان فک نیاز دارد، در غیر این صورت ایمپلنت شل می شود یا می اُفتد. اما ایمپلنت Subperiosteal مانند سایر ایمپلنت ها به تراکم بالای استخوان نیاز ندارد.

عوارض روش کاشت ایمپلنت Subperiosteal

همه روش‌های کاشت دارای عوارض جانبی هستند. ایمپلنت ‌های Subperiosteal نسبت به ایمپلنت اندو استیل دارای استحکام کمتری هستند. این ایمپلنت‌ ها ‏از حمایت استخوانی کافی برخوردار نیستند.

پروسه کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل

ایمپلنت های Subperiosteal در فک قرار نمی گیرند بلکه درست زیر لثه قرار می گیرند. ایمپلنت Subperiosteal به جای استفاده از پیچ ایمپلنت برای تثبیت از یک قاب فلزی استفاده می کند که روی استخوان فک زیر لثه قرار می گیرد. برای شروع، دندانپزشک یک برش کوچک در لثه ایجاد می کند.

سپس زیر بافت لثه را سوراخ می کند تا فضایی برای قاب فلزی ایجاد کند. هنگامی که قاب فلزی روی استخوان قرار می ‌گیرد، لثه‌های شما بخیه زده می ‌شوند. پس از بهبودی لثه ‌ها، پایه‌ هایی روی فریم نصب و برای حمایت از پروتز دندان استفاده می ‌شود.

هزینه ایمپلنت ساب پریواستیل

معمولاً هزینه دندانپزشکی زیبایی بالا است. پس اگر از ابتدا به سلامت دهان و دندان توجه کنید دیگر لازم نیست که هزینه اضافی برای ترمیم دندان ها بپردازید. هزینه کاشت این نوع ایمپلنت به عواملی مانند محل و تعداد کاشت، تخصص دندانپزشک، مرکز دندانپزشکی موردنظر، هزینه های جانبی مانند نیاز به کشیدن دندان قبل از کاشت ایمپلنت بستگی دارد.

نوع خدمات هزینه (به تومان)
ایمپلنت ساب پریو استیل شروع از 10 میلیون
Subprio steel dental implant
Subprio steel dental implant

سخن آخر

ایمپلنت های ساب پریو استیل دارای یک صفحه فلزی کوچک هستند که روی برجستگی استخوان فک قرار می گیرند. بافت نرم پوشاننده بهبود پیدا کرده و صفحه فلزی را محکم می کند. سپس یک دندان مصنوعی به بالای صفحه فلزی به عنوان دندان جایگزین متصل می شود. این ایمپلنت ها می توانند راه حلی ایده آل برای کسانی باشند که خواهان لبخندی زیبا هستند. پس اگر به دنبال روش جایگزین دندان های از دست رفته هستید، به شما کاشت ایمپلنت Subperiosteal را پیشنهاد می کنیم.

شما می توانید برای کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل مرکز ایمپلنت آپریل را انتخاب کنید. در ایمپلنت آپریل کاشت این نوع ایمپلنت به بهترین نحو انجام می شود. به عنوان روش جایگزین دندان ها طبیعی، کاشت ایمپلنت Subperiosteal در مرکز ایمپلنت آپریل بهترین گزینه است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
درخواست مشاوره

"(*)" indicates required fields

نام و نام خانوادگی(*)

آنچه می خوانید! ...
ارسال دیدگاه
0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بیشتر بخوانید ...