ایمپلنت دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

ایمپلنت به عنوان روش جایگزین دندان های طبیعی شناخته شده است. پس از اینکه دندان های خود را از دست دادید، احتمالاً سراغ روش کاشت دندان می روید. کاشت ایمپلنت می تواند به صورت همزمان با کشیدن دندان انجام شود. این نوع روش کاشت به عنوان ایمپلنت فوری شناخته شده است.

ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان

یکی از انواع ایمپلنت که بعد از کشیدن دندان داخل استخوان فک قرار داده می شود، ایمپلنت فوری است. کاشت ایمپلنت فوری به صورت همزمان با کشیدن دندان صورت می گیرد. در کل، کاشت ایمپلنت فوری می تواند حدود دو هفته بعد از کشیدن دندان ها انجام شود. در صورتی که بریج یا تاج برای ترمیم دندان به صورت فوری روی ایمپلنت قرار داده شود، این پروسه به عنوان ایمپلنت فوری در نظر گرفته می شود. ایمپلنت دندان فوری بهترین گزینه برای هر بیمارانی است که به کاشت ایمپلنت نیاز دارند.

دلایل کشیدن دندان

دلایل مختلفی باعث می شود که نیاز به کشیدن دندان داشته باشید. از دلایل کشیدن دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کشیدن دندان به دلیل خطر عفونت دندان

در صورت پوسیدگی دندان، احتمال بروز عفونت دندان وجود دارد. به همین دلیل، دندان ها باید کشیده شوند. پس از اینکه دندان ها به دلیل جلوگیری از عفونت کشیده شدند، امکان کاشت ایمپلنت نیز وجود دارد.

کشیدن دندان به علت خطر عفونت لثه

آسیب به بافت اطراف لثه و استخوان دندان می تواند باعث عفونت لثه شود. اگر با مشکل عفونت لثه مواجه شوید، احتمالاً دندانپزشک کشیدن دندان را به شما پیشنهاد می دهد.

کشیدن دندان به دلیل نیاز به ارتودنسی

یکی از اهداف کشیدن دندان ها، ایجاد فضایی به منظور شروع پروسه درمان ارتودنسی است. در صورتی که فضای لازم برای ارتودنسی دندان ها وجود نداشته باشد، دندانپزشک کشیدن ایمپلنت را پیشنهاد می دهد.

مزایای ایمپلنت بعد از کاشت دندان

از دست دادن دندان می تواند مشکل جدی برای افراد ایجاد کند. به خصوص اگر دندان های جلوی خود را از دست داده اید، احتمالاً با مشکلاتی مواجه می شوید. دندانپزشک گزینه های متعددی را به عنوان جایگزین دندان های از دست رفته پیشنهاد می دهد. یکی از این روش ها کاشت ایمپلنت است. بعد از افتادن یا کشیدن دندان، ایمپلنت فوری کاشته می شود. اما به منظور کاشت پل دائمی باید حدود 4 ماه صبر کنید. در کل، قرار دادن تاج ایمپلنت دائمی روی ایمپلنت بازه زمانی چهار ماه نیاز دارد. یکی از مزایای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان، کمک به حفظ بافت لثه است. به علاوه پروسه کاشت ایمپلنت فوری نسبت به سایر روش ها درد کمتری به همراه دارد.

مراقبت های پس از کاشت ایمپلنت

از آنجاییکه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان به صورت فوری انجام می شود باید نکات مراقبتی را در نظر بگیرید. به منظور استحکام پایه ایمپلنت و لثه به بازه ی زمانی 6 هفته ای احتیاج دارید. به همین علت، مراقبت هایی باید صورت بگیرد تا استخوان فک به ایمپلنت جوش بخورد. یکی از نکات مراقبتی بعد از کاشت ایمپلنت، جلوگیری از مصرف غذاهای سفت و خشک است. توجه به بهداشت دهان و دندان با استفاده مرتب از مسواک و دهانشویه نیز پس از کاشت دندان توصیه می شود.

معایب و عوارض کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

پس از کاشت ایمپلنت فوری احتمالاً دچار عوارضی خواهید شد. البته این عوارض نادر است. با این حال، معایب و عوارض کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان شامل موارد زیر است:

  • کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان می تواند باعث شل شدن ایمپلنت ها شود.
  • پروسه کاشت ایمپلنت در صورت کاشت همزمان ایمپلنت با کشیدن دندان با شکست مواجه می شود.
  • یکی از عوارض دیگر کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان، بروز درد و تورم است.

ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

پیشگیری از عفونت لثه بعد از کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان

کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان می تواند منجر به بروز عفونت لثه شود. به منظور پیشگیری از عفونت لثه باید نکات مراقبتی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، به بهداشت دهان و دندان باید برای جلوگیری از عفونت لثه توجه کنید. مسواک زدن به موقع و رعایت بهداشت دهان می تواند مانع از بروز عفونت لثه بعد از کشیدن دندان شود.

کاندیدهای کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

همه افرادی که مایل به کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان هستند، کاندید مناسبی برای این جراحی نیستند. کاندیدهای مناسب برای کاشت ایمپلنت دندان پس از کشیدن دندان عبارتند از:

  • افرادی که دارای بیماری های دهان و دندان نیستند.
  • آن دسته از افراد که اهل مصرف دخانیات و سیگار نیستند.
  • کسانی که به بیماری های خودایمنی نیز مبتلا نشده اند.
  • افرادی که به سلامت دهان و دندان خود اهمیت زیادی می دهند.
  • کسانی که مشکل دندان قروچه ندارند.

هزینه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

همزمان با کشیدن دندان می توانید پروسه کاشت ایمپلنت را انجام دهید. بنابراین، برای کشیدن و کاشت دندان باید همزمان هزینه پرداخت کنید. اما این کار ارزش هزینه کردن را دارد. پروسه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان می تواند مزایایی به همراه داشته باشد. در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان را دارید به ایمپلنت آپریل مراجعه کنید. در مرکز ایمپلنت آپریل، خدمات مربوط به کاشت ایمپلنت فوری بعد از کشیدن دندان ارائه می شود. شما می توانید جهت اطلاع از هزینه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان به مراکز دندانپزشکی معتبر مراجعه کنید. در مراکز دندانپزشکی مانند ایمپلنت آپریل، خدمات کاشت ایمپلنت با قیمتی مناسب به بیماران ارائه می شود.

سخن آخر

کاشت ایمپلنت فوری طی مراحل مختلف انجام می شود. دندان ظرف چند ساعت خارج شده و با ایمپلنت، آباتمنت و تاج دندان جایگزین می شود. شما حتی متوجه نمی شوید که دندان خود را از دست داده اید. ایمپلنت دقیقاً شبیه دندان طبیعی یا بهتر به نظر می رسد و درد ندارد. کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان از خدمات مرکز دندانپزشکی ایمپلنت آپریل در تهران است. کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان در این مرکز دندانپزشکی به بهترین نحو با بهره گیری از تخصص جراحان مجرب و دستگاه های پیشرفته صورت می گیرد. شما می توانید پروسه کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان را به تیم متخصص مرکز ایمپلنت آپریل واگذار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا